Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
grzesiek120 
Wys³any: 2010-05-05, 17:45   Lakierownie b³otnika
0
UP DOWN
Amator

Posty: 4
Sk±d: kraków
Witam.

Ostatnio zabra³em sie za przedni b³otnik w moim aucie (wgniecenie po kolizji).
Zdjalem i zaczalem klepac mlotkiem przykladajac do auta i sprawdzajac czy pasuje (wgniecenie przy drzwiach) jak juz wyklepalem zdarlem odpadajacy lakier, zmatowilem i pomalowa³em podkladem.

W nastepny dzien wzialem sie za szpachle.
Jak juz wyszpachlowalem postanowilem uzyc szpachli natryskowej wykanczajacej

1: czy to bylo konieczne? mozna ale nie trzebaa ? czy niepotrzebnie to zrobi³em?

(Dodalem za maloo utwardzacza i nie chcialo schnac...)

Troche j szlifow³em i polozylem podklad - 1 warstwe .
wzialem sie za szlifowanie (niepotzrebnie meczylem 1000ka od poczatku :) ale akurat to zpamietalem z forum ze pod metalik 1000ka heh)

przetarlem sie do szpachli w kilku miejscach i teraz chce jeszcze raz polozyc podklad tylko grubsza warstwe.

pytanie 2: czy na tak zmatowiony podklad moge polozyc 2gi raz podklad??

3: czy podklad mam szlifowac na klocku? czy moge na palcach?

teraz bez klocka robilem

4 : konieczne jest ponowne podkladowanie i szlifowanie ? czy moze nie przejmowac sie tymi przetrciami?

Jest to moja pierwsza praca .
Jak juz go bede lkierowal to biore ze sob laptopa jakbym czegos zapomnial to odrazu na forum wbijam albo pozapisuje wczesniej co mam robic .

Forum przegladm od conajmniej roku ale jak przyszlo co do czego to pozapominalem duzo albo nie bylem pewien.

Z góry dzieki za pomoc ;)
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-05-05, 20:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Przede wszystkim-nie paluszkami,a na klocku.!000 tak,ale jako ostatni,przed nim 600-800,coby siê nie urobiæ.Na przeszlifowane miejsca mo¿esz na kilka minut przed lakierowaniem daæ podk³ad w sprayu,aby odizolowaæ szpachlówkê (lub przetarcia do blachy)od bazy.Ja szpachlówki natryskowej nie u¿ywam,zw³aszcza przy tak niewielkim elemencie jak b³otnik nie widzê sensu jej dawania (co innego dach albo bok w busie).
 
 

grzesiek120 
Wys³any: 2010-05-05, 21:54   
0
UP DOWN
Amator

Posty: 4
Sk±d: kraków
jacenty 741

A ten podklad w spryu tez szlifowac???


I tak poloze jeszcze raz podklad poniewaz szlifowalem bez klockaa...
Poloze teraz dwie warstwy dla pewnosci.
Z ta szpachlowka natryskowa sie wyglupilem..
szlifownie tez inaczej zaczne..
co z miejscmi gdzie sie nie da z klockiem szlifnac?? tkie zaokraglone ksztalty przy nadkolu?
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-05-06, 04:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Je¶li masz w pobli¿u mieszalniê,i zale¿y Ci,¿eby to zrobiæ dobrze,to kup tam spray na przeszlifki,mo¿esz o co¶ takiego pytaæ.Maj± w swojej ofercie go renomowane koncerny,DP,APP,i na pewno inne.Nie ma on w³asno¶ci wype³niaj±cych,wiêc nie zalejesz nim ryski ani dziurek,ale dobrze izoluje.Nak³adasz jen± cienk± warstwê i bez szlifowania po 10-15 minutach na ni± bazê.
Co do miejsc trudno dostêpnych i zaokr±glonych to jak mo¿esz szlifuj ile siê da klockiem,a resztê delikatnie i z wyczuciem rêk±.Chocia¿ jest to z³o konieczne,to czasami tak trzeba.
 
 

grzesiek120 
Wys³any: 2010-05-06, 21:32   
0
UP DOWN
Amator

Posty: 4
Sk±d: kraków
Mam jeszcze pytnie jak przykleic tasme na "zawijke"?? (moglem cos pomylic) chodzi o to zeby nie bylo ostrego odciecia lakieru.
i tak blotnik musze cieniowac do drzwi ale dzwi dolem psowlo by zrobic ..
musze w tym przypadku lakierowac blotni i cale drzwi przednie i wtedy cieniowac do tylnych drzwi? czy moze lakierowac blotnik drzwi dolem do listwy i cieniowac blotnik do gornej czesci drzwi przednich??

prosilbym a rade.
zeby nie rzucalo sie w oczy
auto moje robie dla siebie ale nie jest to igla .. trzeba by go calego robic a nie oplca sie. malowany byl jakims mixem z zewnatrz i ciezko bylo lakier dobrac...

pozdro
 

Whistrax
Wys³any: 2010-05-10, 17:22   
0
UP DOWN

Posty: 31
Witam ;)

Cytat:
Mam jeszcze pytnie jak przykleic tasme na "zawijke"?? (moglem cos pomylic) chodzi o to zeby nie bylo ostrego odciecia lakieru.


ale w ktorym miejscu chcesz kleic ta tasme ?? bo nie rozumiem

Cytat:
i tak blotnik musze cieniowac do drzwi ale dzwi dolem psowlo by zrobic ..
musze w tym przypadku lakierowac blotni i cale drzwi przednie i wtedy cieniowac do tylnych drzwi? czy moze lakierowac blotnik drzwi dolem do listwy i cieniowac blotnik do gornej czesci drzwi przednich??


cale matujesz, baza np do polowy rozpylac i po calosci bezbarwnym. Da sie do polowy drzwi malowac bezbarwnym ale jak jeszcze nie masz reki wprawionej to lepiej nie próbuj bo zostawisz kreche z bazy albo bezbarwnego
 

grzesiek120 
Wys³any: 2010-05-11, 08:49   
0
UP DOWN
Amator

Posty: 4
Sk±d: kraków
z ta tasma to takie pytanie na pszyszlosc..

Blotnik polakierowany.
Cieniowalem drzwi prawie do polowy na caloosc klar . z cieniowanie jestem zadowolony niestety do maski jest widoczna roznica koloru..:/.
Nie obylo sie bez bledów. Po nalozeniu bazy zapomnialem zwiekszyc cisnienie na reduktorze i po lakierowaniu wyszla 'skorka pomaranczy' na nastepny dzien matowilem papierem 1500 i 2000 i polerowalem . polepszylo sie ale nie jest jeszcze tak jak chcialem pewnie za malo papierem meczylem.

Wyszlo jak wyszlo.
To bylo moje pierwsze lakierowanie takze wiele bledow ktore zapamietam i w przyszlosci postaram sie nie popelniac.

podklad delikatnie psiknalem starym sprayem . zrabisty patent widac odrazu gdzie jeszczze nie doszlifowane.

pozdro
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang