Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
lakierok 
Wys³any: 2010-05-07, 14:04   Otwarcie sklepu
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
witam

mam do Was ma³± pro¶bê a mianowicie my¶lê o otwarciu sklepu z lakierami
czy s± jakie¶ trudno¶ci i ile czasu mo¿e mogê potrzebowaæ abym zaskoczy³ temat.
pozd.
 

artur31y 
Wys³any: 2010-05-12, 15:27   
0
UP DOWN

Posty: 26
Sk±d: grudziadz
witam wszystkich.
nie ma ¿adnych problemow oczywi¶cie pomijaj±c wybór mieszalnika jakiej firmy oraz miejsca na prowadzenie sklepu.(wiadomo ze najwa¿niejsza sprawa jest dobra lokalizacja o na drugim miejscu wysoko¶æ czynszu) , ale je¶li ju¿ mamy to za sob± to nie pozosta³o nic innego jak tylko dorabiaæ sprzedawaæ i zarabiaæ kasê !
_________________
MIESZALNIA LAKIERÓW SAMOCHODOWYCH
LAKIERY PODKLADY SZPACHLE ITP.
WSZYSTKO DLA LAKIERNIKOW
GRUDZIADZ
TEL 724146517
 
 

obcy_69
Wys³any: 2010-08-08, 09:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
A moze jakies koszta przyblizone..??

[ Dodano: 2010-08-22, 17:23 ]
Co myslicie o DuPont...jako formie w ktorej mieszalnie warto zainwestowac..
Czy sprawdzi sie w konkurencji z tanszymi mieszalnikami..?? Czy moze jako uzupelnienie warto dostawic jakis tanszy mieszalnik.??
Co do jakosci materialow tej firmy, to nie ulega watpliwosci ..ze to szczyt pierwszej ligi..Jak ma sie jednak sprawa z kolorystyka i czy nie ma problemow z dostepnoscia miksow konwencji tej firmy..??
 

lorakkr21 
Wys³any: 2010-09-27, 12:28   
0
UP DOWN
lorakkr21

Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Witam !!! Mam zamiar otworzyc mieszalnie u mnie w miejscowo¶ci jest tylko jedna i maj± tam heliosa(bardzo s³aba pasowalno¶æ) i szczerze powiem ¿e je¿d¿ê po 20 km ¿eby dobieraæ sobie R-M bo tam jest du¿o lepsza pasowalno¶æ i w zwi±zku z tym moje pytanie wzi±¶æ droszy mieszalnik ze stosunkowo wiêksz± pasowalno¶ci± czy tañszy i siê mêczyæ ???? Dodam ¿e dopiero od pó³ roku mieszam lakiery i jeszcze wiecie ¿e duzo nauki przedemn± !!! I siê zastanawiam czy je¿eli nawet bêde lepiej robi³ lakiery to czy zyskam klientów bo wiadomo ¿e ceny bêd± wy¿sze !! Je¿eli mo¿ecie to przybli¿cie mi ceny mieszalników i ceny baz firm takich jak R-M Glasurit itp. i ogólnie jakie firmy jeszcze polecacie bo dodam ¿e interesuje mnie wy³±cznie konwencja gdy¿ wody nikt u nas nie kupi wody !!!
 
 

Dementor
Wys³any: 2010-09-27, 19:25   
0
UP DOWN


Posty: 364
Musisz oceniæ po sobie, jak wymagasz od kolorysty ¿eby zrobi³ ci na krechê to licz siê z tym ¿e tacy klienci przyjd± te¿ do ciebie. ¯aden mieszalnik nie ma nawet 60% pasowalno¶ci do klapek, co innego do fiszek, tu s± ró¿ne i gorsze i lepsze ale i tak ¿adna firma nie ma mieszalnika z którego bêdziesz móg³ zlaæ recepturê, zamkn±æ puszkê i sprzedaæ. Tak czy siak musisz siê liczyæ z dobarwianiem. Mo¿e w³a¶nie dlatego ten helios u ciebie jest ¼le oceniany bo kolorysta nie przyk³ada siê albo co gorsza ¼le widzi kolory. Jak nie robi natrysków próbnych to tym bardziej mo¿ecie byæ niezadowoleni. Sam widzisz ¿e jest du¿o czynników. Czasami lepiej wzi±æ tañszy mieszalnik ni¿ dro¿szy i tak samo mêczyæ siê z kolorem. W mieszalniach które ju¿ jaki¶ czas istniej± to jak wiesz s± zazwyczaj 2-3 mieszalniki to jest im ³atwiej bo jak w jednym jest kolor do dupy to w drugim mo¿e znajdzie siê a jak ty na pocz±tek chcesz jedn± mieszalniê to w±tpiê ¿eby kto¶ ci doradzi³ bo ci s± w bran¿y doskonale wiedz± ¿e idea³u nie ma. Jak chcesz konkurowaæ z R-M to chyba jednak musisz skupiæ siê na cenie bo oni maj± kolorystykê jedn± z lepszych ale cena wysoka, co¶ za co¶.
 

Giezet 
Wys³any: 2010-09-27, 22:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Sk±d: Krosno
lorakkr21 napisa³/a:
Witam !!! Mam zamiar otworzyc mieszalnie u mnie w miejscowo¶ci jest tylko jedna i maj± tam heliosa(bardzo s³aba pasowalno¶æ)


U nas w okolicy jest dwa mieszalniki Mobihela, w³asnie firmy Helios, i dosc ciezko us³yszec negatywne opinie.
Najwazniejszy jest kolorysta, który ma "dobre oko", i chêci, zeby jak najlepiej przygotowac recepturê, ewentualnie pó¼niej j± skorygowaæ.

Wiadomo, ze jak auto nastoletnie po kilku lakiernikach, to chocby z R-Ma dorabia³, to i tak raczej nie si±dzie na krechê..

A znów w nowych autach z fabrycznym lakierem lec± bardzo ciêk± warstw± bazy, byle tylko przypruszyc (oszczêdnosci), a pó¼niej lakiernicy wylewaja pe³ne warstwy na kreche, odklejaj± ta¶my, i pierwsze s³owo.."o kur*a" - za ciemne :D


Tak wiec dla pewnosci, i ¶wiêtego spokoju lepiej pocieniowaæ, i przynajmniej sie ³aty nie beda ¶nic po nocach :cool:
 

lorakkr21 
Wys³any: 2010-09-28, 06:52   
0
UP DOWN
lorakkr21

Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Wiêc wydaje mi siê ¿e wina le¿y w kolory¶cie bo zawsze sam po nim poprawia³em ( dobiera³em zawsze pigmenty bo to co on zrobi³ to nawet ta cieniowanie nie wchodzi³o a jak nieraz na sztywno wygl±da³o to jak by z innego auta kolor) na pocz±tek wiêc bym chcia³ 1 mieszalnik gdy¿ nie dysponujê tak± gotówk± aby wzi±¶æ dwa to zrobiê napewno lecz po jakim¶ czasie choæ na poczatek jaki¶ tani na ca³o¶ciówki da³ bym rade !! A co my¶licie o maxmeyerze ??? Ceny podobno ma dobre ??? O gólnie co polecacie jeszcze dobrego a taniego z Warszawy ???My¶le ¿a na materia³ach bym te¿ nie¼le zarabia³ pasta 3m zielony korek po 150 z³ itp wszystko maj± o jakie¶ 10-20-30 % dro¿sze jak w innych mieszalniach bo nie maj± konkurencji
 
 

Siekiera
Wys³any: 2010-09-28, 09:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
lorakkr21 napisa³/a:
A co my¶licie o maxmeyerze ??? Ceny podobno ma dobre ???


Ceny nie s± ju¿ dobre. Kiedy¶ mo¿e tak ale po ostatnich podwy¿kach to s³abo. Jako¶æ ok, kolorystyka taka sobie.
 

dox
Wys³any: 2010-10-01, 17:38   
0
UP DOWN

Posty: 3
artur31y,
Witam artur31y mogê prosic o kontakt na priv chcê sie dowiedzieæ cos na temat farb Palinal Pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group