Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Tytexo
Wys³any: 2010-05-13, 15:51   Skoñczone w wielkich bólach.
0
UP DOWN


Posty: 241
Sk±d: Dzia³oszyn
Dziêki za odpowiedzi i proszê o wyrozumia³o¶æ wstêpie.
Witam, zakoñczy³em prace nad bakiem. Powiem ¿e jestem zadowolony jako ¿e to moja pierwsza grubsza praca. Mêczy³em siê ale i co straci³em kasy i nerwów trochê te¿, ale co siê nauczy³em to moje, a nauczy³em siê! Rzeczywi¶cie ksi±¿ka - ksi±¿k± ale praktyka najlepiej nauczy - szczególnie pope³nione b³êdy. Mam jednak pytanie odno¶nie mojego pistoletu. Posiadam gana o nazwie KING ST3000 HVLP. Pod ta nazw± nie mogê znale¶æ na allegro, niewa¿ne. Pistolet kosztowa³ oko³o 300 z³ i uwa¿am ¿e rewelacyjnie k³adzie bazê (rewelacyjnie jak dla mnie nie mam punktu odniesienia ale uwa¿am ¿e dobrze rozlewa bazê bez wad) ustawiam przed nim ci¶nienie 1,6 - 1,8 bara (dysza1,3) dodam i¿ posiadam sprê¿arkê WAN 2 t³okowa zbiornik 130 lub 150 litrów i regulatorem i filtrem w sieci - ¶wietnie daje radê. Klar k³ad³em równie¿ tym pistoletem ju¿ na nastawie ci¶nienia 2,5 bara (Novol linia economy - musia³em go dodatkowo rozciêczyæ oko³o 20 %) Teraz pytanie. Czy moj gan da radê z baz± i klarem czy jednak uzyska³ bym jeszcze lepszy efekt maj±c inny pistolet do klaru jaki (300-500 z³) jaki polecacie inny klar i na czym polega ró¿nica pomiêdzy klarami w praktyce bo dla laika jak ja to ciê¿ko mi co kolwiek powiedzieæ.
I jeszcze jedno myj±c ostatnio gana przez przypadek wla³em troche rozpuszczalnika EKSTRANCYJNEGO i posz³y farflocle w gana potem wyp³uka³em to nitro ale dzisiaj zauwa¿y³em ma³e farflocle jak malowa³em bak, i przy k³adzeniu klaru na koniec mi wyplu³, czy zosta³y tam jakie¶ farflocle i to ich wina? czy przypadek bo co¶ mog³o siê unosiæ.
Oceñcie te¿ wielko¶æ skórki pomarañczowej tu jest du¿e przybli¿enie z daleka wydaje siê mniejsza ale nie w±tpliwie jest.
Jeszcze pytanko czy moim ganem po³o¿ê akryl czy polecacie jaki¶ inny w cenie (300 - 400z³)

Pod tymi linkami 2 zdjêcia ;)

http://bikepics.com/pictures/1973603/
http://bikepics.com/pictures/1973599/

Dziêki za odpowiedzi i proszê o wyrozumia³o¶æ.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-05-21, 06:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
A mo¿esz kolego podes³aæ zdjêcie tego pistoletu i jego g³owicy? Do nak³adania bezbarwnego czy akrylu proponuje zakup pistoletu wysokoci¶nieniowego. :tak: Poniewa¿ te taywanskie niskoci¶nieniowe to s± takie pseudo-niskoci¶nieniowe :nie: Je¶li masz w±tpliwo¶ci to zobacz g³owice Sata niskoci¶nieniowego czy innego "firmowego" producenta bedziesz widzia³ jaka jest ró¿nica w stosunku do tej jak± masz na swoim pistolecie ala-niskoci¶nieniowy :tak: Pozdrawiam! :spoko:
 

lorakkr21 
Wys³any: 2010-05-21, 10:01   
0
UP DOWN
lorakkr21

Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Ten pistolet to podróbka saty jet 3000 !!! To bardzo dobry pistolet maluje tak samo kolega go ma nawet przek³adali¶my czê¶ci z Kinga do Saty i pasuj± tak¿e dasz sobie napewno radê i z klarem czy akrylem to tylko kwestia przyzwyczajenia kolega robi nim wszystko i naprawde kwestia regulacji !!! Aha masz szczê¶cie ze go kupi³e¶ poniewa¿ Sata zabroni³a jego sprzeda¿y i teraz jest praktycznie niedostêpny !!! Pzdr !!!
 
 

baqo 
Wys³any: 2010-05-21, 18:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Tytexo napisa³/a:
przez przypadek wla³em troche rozpuszczalnika EKSTRANCYJNEGO i posz³y farflocle w gana potem wyp³uka³em to nitro ale dzisiaj zauwa¿y³em ma³e farflocle jak malowa³em bak,
a rozkrêci³es ten pistolet i porz±dnie wydmucha³e¶. jak tak to ¿adne farfocle z niego nie mia³y prawa wylecieæ.
co do lakieru na zbiorniku ,to zazwyczaj na takich elementach powinien byæ rozlany na szk³o. to co na foto to mo¿e byæ trochê za du¿a cytrynka. ale co tu mówiæ ,gdzie foto wszystkiego nie oddaje.
tak samo nie widaæ po³o¿onej bazy.
jaka¶ kaszka w powiêkszeniu jest :?:
;)
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group