Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
jaro21
Wys³any: 2010-05-13, 22:07   Sprzêt do malowania elementów stalowych
0
UP DOWN
¿ó³todziób

Posty: 1
Witam!

Na wstêpie chcia³bym siê przywitaæ, gdy¿ jestem nowy na forum ;) w dziedzinie lakierowania jestem zupe³nie nowy dlatego zwracam siê o pomoc do Was, zaprawionych w tych bojach ;)

Potrzebujê sprzêtu do malowania... Malowania elementów stalowych.

Najlepiej gdyby malowanie mog³oby trwaæ bez przerwy - z mojej ma³ej wiedzy wynika, ¿e potrzeba do tego du¿ego i wydajnego kompresora.

Znalaz³em te¿ co¶ takiego jak zbiornik ci¶nieniowy, który wed³ug mnie te¿ jest wymagany ze wzglêdu na du¿± powierzchniê malowania, a co za tym idzie du¿e ilo¶ci zu¿ywanej farby.

Nie wiem jakiej farby móg³bym u¿ywaæ przy malowaniu natryskowym tego typu sprzêtem (dotychczas malowa³em przy u¿ycia pêdzla i farby olejnej).

Proszê zatem o pomoc w wyborze zbiornika ci¶nieniowego, pistoletu oraz kompresora który zdo³a to wszystko uci±gn±æ nie potrzebuj±c przy tym przerw, oraz ewentualne porady co do tego jakiej najlepiej u¿yæ farby przy malowaniu natryskowym takim sprzêtem.

Natkn±³em siê te¿ na co¶ takiego jak agregat malarski, agregat hydrodynamiczny, czy mo¿e to mieæ zastosowanie w moim trudnym przypadku? ;)

Z góry przepraszam za pytania które mog± wydaæ siê Wam ¶mieszne, pozdrawiam ;)
 

devilbiss
Wys³any: 2010-05-14, 12:04   
0
UP DOWN

Posty: 43
Witam, jezeli chodzi o malowanie konstrukcji to przewa¿nie nak³adane s± grubsze pow³oki ni¿ przy lakierowaniu a farby s± gêstrze. Zbiornik cisnieniowy potrzebuje kompresora i pistoletu a to generuje koszty. W przemysle stosuje sie hydrodynamike, czyli rozpylanie fabry nie poprzez powietrze lecz poprzez wysokie cisnienie. Ta technologia daje mozliwosc polozenia gestrzej farby " na raz", nie ma rozkurzu co jest wa¿ne zeby nie zakurzyc okolicy. Straty materialu s± tez wieksze w pneumatycznej technologii. Proponuje agregat hydrodynamiczny zasilany kompresorem lub elektryczny agregat malarski wysokocisnieniowy. podaj nr do siebie to ci wszystko wyjasnie
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group