Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Bodzio 
Wys³any: 2007-06-23, 23:52   Podk³ad
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Witam. Chcia³bym pomalowaæ motocykl podk³adem reaktywnym (co¶ od firmy RM, oko³o 150z³ za 1l) mam ju¿ wszystko zdarte do go³ej blachy, no ale czy mogê pomalowaæ reaktywnym i zostawiæ tak np. kilka tygodni w gara¿u :?: Dopiero po tym czasie epoksyd, podk³ad akrylowy itp. Oczywi¶cie po tym czasie szmatka i wszystko z brudu, kurzu itp. Proszê o odp.
 
 

looqasch 
Wys³any: 2007-06-24, 01:01   
0
UP DOWN

Posty: 60
a nie lepiej od razu akrylowym pokryæ i mieæ pewno¶æ ¿e bêdzie OK ??

Reaktywnych raczej siê nie zaleza szlifowaæ, u Standoxa jest cos co mozna ale zazwyczaj lepiej mokro na mokro pokryæ akrylowym :wink:
 

bohater13 
Wys³any: 2007-06-24, 17:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 17
wydaje mi sie ¿e nie ma sensu na grunt reaktywny kla¶æ epoksyd. Jesli chcesz reaktywny, to po nim po³o¿ podklad akrylowy. Po co dwa razy klasc grunt.
 

Bodzio 
Wys³any: 2007-06-24, 23:08   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
chcê po³o¿yæ reaktywny i epoksyd, gdy¿ motocykl robiê raz a dobrze, dla siebie a nie na sprzeda¿, wiêc nie bêdê oszczêdza³. Poza tym chcê mieæ 99,9% pewno¶ci ¿e po tylu warstwach rdzy nie bêdzie przez baaardzo wiele lat :wink:

ps. jest to zabytkowy motocykl WFM :razz:
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

looqasch 
Wys³any: 2007-06-25, 15:52   
0
UP DOWN

Posty: 60
By³ tu taki forumowicz, który zarzeka³ siê ¿e epoksydu nie mozna k³a¶æ na reaktywny, przynajmniej u wiêkszo¶ci producentów. Jak z tym jest to sam nie wiem. Novol na to pozwala a niektórzy nie :wink:

Ale reaktywny i akrylowy w zupe³no¶ci ma wystarczyæ o ile bêd± to jakie¶ markowe produkty.
 

Bodzio 
Wys³any: 2007-06-25, 18:58   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
A produkty RM s± dobre :?: Chcia³bym kupiæ te z wy¿szej pu³ki, no ale nie znam nazw, a go¶ciu w mieszalni mo¿e mnie w balona zrobiæ :/ Dla niego co¶ mo¿e byæ dobre, a lakiernicy którzy na takim czym¶ robili wyklinaj± dany produkt, bo siê nie nadaje :/ Wiêc nie wiem co mam ju¿ kupiæ :/ Chcia³em daæ podk³ad reaktywny (mam ju¿ motor do go³ej blachy zrobiony i nie chcê ¿eby rdzewia³) pó¼niej chcia³em daæ epoksyd i szpachel (tam gdzie trzeba) na to podk³ad akrylowy i jaki¶ metalik/ per³ê itp.
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group