Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
lukasz509
Wys³any: 2010-05-15, 15:23   resztki lakierów???
0
UP DOWN

Posty: 389
witam nie wiem gdzie to zamie¶ciæ wiec prosze moderatora o przeniesienie je¶li jest co¶ nie tak. chcia³em zapytaæ was co robicie z pozosta³o¶ciami lakierów gdy wam zostan± po lakierowaniu???chodzi mi bardziej o akryle bo pewnie baze u¿ywacie jako kontrast???morze ma kto¶ na pozbyciu resztki farb??bo chcia³ bym poæwiczyæ a kupowanie w sklepach mnie zrujnuje:/pozdrawiam
 

obcy_69
Wys³any: 2010-05-18, 20:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
lukasz 509...chyba rzadko kto juz lakieruje akrylami , a nawet jezeli to po rozrobieniu z utwardzaczem jego zywotnosc nie jest dluga (kilkanascie godzin). Chyba, ze komus zostaje nierozrobiony.
 

lukasz509
Wys³any: 2010-05-18, 21:53   
0
UP DOWN

Posty: 389
wiem wiem tylko nie wszyscy rozrabiaja ca³y akryl mi np zawsze zostaje nie rozrobiony morze kto¶ bedzie mia³ jak nie to trudno ju¿ troche za³±twi³em ale baze
 

przemo1972 
Wys³any: 2010-05-20, 19:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Akryle ida na podsypki... ;) :D
_________________
Wyrywanie chwastow
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-05-21, 07:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Je¶li kolego chcesz "poæwiczyæ" ,to kup sobie farbê syntetyczn± Autorenolak z W³oc³awka! albo z Cieszyna tylko nie wiem jak siê ona tam nazywa. :tak: Nie ma nic "lepszego" do treningu nak³adania lakieru na elemencie tj. o rozlanie i nie zrobienie "firanek". Do tego obowi±zkowo proponuje b³otnik lub drzwi od naszego poczciwego Poloneza :tak: Jego ranty s± nieocenione przy nauce ;) Ma³e koszty materia³u do treningu a jakie masz kolego wyzwanie! ;) Jak na tym siê "nauczysz" równomiernie i bez tzw. zacieków nak³adaæ pow³okê dekoracyjn± to mo¿esz przej¶æ do nastêpnego etapu jakim jest nak³adanie lakierów (baz) metalizowanych. U nas wszyscy uczniowie rozpoczynali i rozpoczynaj± naukê nak³adania æwicz±c na tym lakierze :tak: Jest bardzo wymagaj±cy! ;) ale nauka tj. trening na nim przynosi bardzo szybko efekty. Po d³u¿szym treningu na tym lakierze ,akryle bêd± dla ciebie "dziecinn± ³atwizn±" w po³o¿eniu "idealnej" pow³oki :tak: Pozdrawiam! :spoko:
 

crystal
Wys³any: 2010-05-21, 17:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Co to jest farba syntetyczna?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-05-21, 19:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Dok³adnie to siê nazywaj± lakiery syntetyczne alkidowe. Materia³y malarskie syntetyczne oparte s± na ¿ywicach ftalowych. Mia³y swój "debiut" w Polsce na pocz±tku lat 80-tych a stosowane by³y do renowacji pow³ok na nadwoziach i elementach Fiatów 125p ,126p ,Polonezach itd. Obecnie maj± jeszcze zastosowanie przy renowacji tramwajów , autobusów komunikacji miejskiej jak i "wiekowych" pojazdów (nie zabytków) ;) . Produkowane by³y i s± przez dwóch producentów Nobiles W³oc³awek i Polifarb Cieszyn. Pierwszy produkowa³ kolory na samochody z FSO a drugi na auta z FSM. Obecnie na opakowaniach zamiast na auta napisano "do metalu" :tak: Nazwy ich nie zmieniono i maj± nadal na opakowaniach nazwe: Autorenolak ,-te z W³oc³awka. ;) Pozdrawiam! :spoko:
 

crystal
Wys³any: 2010-05-22, 09:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Czyli alkid=syntetyk i jest produkowany tylko przez Nobiles i Polifarb, tak?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-05-22, 23:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Tak ,obecnie u nas produkuje je nadal tylko tych dwóch wytwórców. Kiedy¶ bardzo dawno syntetyki dostarczali tak¿e inni producenci np. Standox. Ostatni raz ich syntetyk tj. mieszalnik ,widzia³em w sprzeda¿y pod koniec 92r. Pozdrawiam! :spoko:
 

eskobarr6
Wys³any: 2010-05-23, 12:36   
0
UP DOWN

Posty: 23
popytaj w mieszalniach czasami maja jakies niewypaly z kolorem i potem nie maja co z tym zrobic i albo nabijaja spreje do kontrastow albo puszczaja po kosztach za grosze
 

obcy_69
Wys³any: 2010-05-23, 19:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
hehe...pamietam jak zaczynalem na Sikkensie i bylo to wlasnie syntetyki.. :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group