Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2006-01-20, 21:07   Na oko!!!
0
UP DOWN


Posty: 418
fifka
Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 103
Sk±d: otwock
Wys³any: Sob Lis 26, 2005 11:09 am Temat postu: NA OKO
--------------------------------------------------------------------------------
Do rozwiniêcia tego tematu sk³oni³ mnie post Grze¶ka w temacie :pistolety.Otó¿ nie mogê zrozumieæ dlaczego bardzo wielu lakierników miesza podk³ady i lakiery "NA OKO" zamiast u¿yæ listwê lub kubek z poddzia³k±, w wyniku czego mamy zachwiane proporcje miêdzy komponentami ,zbyt cienkie lub zbyt grube pow³oki, zgazowania,mapy,itp "efekty specjalne", nie maj±ce nic wspólnego z profesjonanie wykonan± napraw±.Ma³o tego czêstym przypadkiem jest niszczenie(bezmy¶lne?)listew przez mieszanie nimi szpachli (!),bitumów(!), zamiast w³a¶ciwych produktów


grzesiek3210
Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 50
Wys³any: Sob Lis 26, 2005 11:42 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Widzê,¿e mi siê dostanie.Nie do koñca na oko:) U¿ywam kubka z podzia³k± do mieszania w odpowiednich proporcjach ale czasami eksperymentuje z ilo¶ci± rozpuszczalnika. A na oko chodzi³o mi o to ¿e nie stosujê listwy...NIE BIJCIE


fifka
Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 103
Sk±d: otwock
Wys³any: Sob Lis 26, 2005 12:28 pm Temat postu:
-------------------------------------------------------------------------------
Nie mia³em zamiaru na Ciebie krzyczeæ ,poruszy³e¶ tylko co¶ co mi od dawna nie dawa³o spokoju, a to oczym napisa³em ma realne miejsce w mojej(i nie tylko bo w Warszawce te¿) okolicy.Sorry.


grzesiek3210
Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 50
Wys³any: Sob Lis 26, 2005 1:20 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Wiem o co Ci chodzi!...to chyba z lenistwa bo i mi siê udzieli³o


azottt
Do³±czy³: 20 Lis 2005
Posty: 16
Sk±d: Wschód Polski
Wys³any: Sob Lis 26, 2005 1:31 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Co¶ w tym jest - na co dzieñ stosujê listwy - zarówno do podka³adów jak i lakierów. Ale - podobnie jak Grzesiek rozcieñczalnikiem przejmuje siê zdecydowanie mniej i dodajê go na tzw oko. No i bywa ró¿nie .
Z czekistowskim pozdrowieniem


Go¶æ
Wys³any: Sob Lis 26, 2005 2:10 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Ja osobi¶cie uzywam kubka Forda do mierzenia gêsto¶ci (choc nie jestem do koñca przekonany o skuteczno¶ci tej metodybo poni¿ej pewnej gêsto¶ci kubek przstaje byæ precyzyjny) i tylko na tej podstawie oceniam gotowo¶c mieszaniny do natrysku ale to lakiery, bo podk³ady niestety tez na oko. Generalnie z tym rozcieñczaniem to dziwna historia bo co lakiernik to inna recepta u mnie ch³opaki maluj± np takim rzadkim klarem ¿e strach sie baæ, inni znowu dodaja tyle samo rozcieñczalnika co utwardzacza ka¿dy oczywi¶cie twierdzi ¿e jego recepta jest najlepsza. Reasumuj±c cholera wie jak ma byæ.


fifka
Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 103
Sk±d: otwock
Wys³any: Sob Lis 26, 2005 2:44 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Hmm.....trochê namiesza³em co? Z tym ¿e mnie najbardziej zale¿y na proporcji lakier/podklad:utwardzacz , bo najwiêcej b³êdów jest pope³nianych w³a¶nie w tym miejscu .Nie raz by³em wzywany (i besztany)przez klienta z powodu w³a¶nie z³ych proporcji.


malarz
Do³±czy³: 01 Pa¼ 2005
Posty: 12
Wys³any: Sob Lis 26, 2005 4:30 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
By³em kiedy¶ u kumpla co te¿ maluje i tak sobie gadamy a on w tym czasie podk³ad sobie rozrabia... no i wlewa do kubka podk³ad a potem nie patrz±c na podzia³ki "na oko - utwardzacz". Ja te¿ malujê i widzê ¿e za du¿o wlewa, no to go pytam czy siê nie zagapi³? a on, ¿e z tym siê nic nie dzieje i tak chyba ¿eby siê popisaæ jeszcze "lun±³" trochê No wiêc ju¿ siê nie odezwa³em, ka¿dy wie swoje i za swoje b³êdy p³aci.


looqasch
Do³±czy³: 15 Lip 2005
Posty: 57
Sk±d: Stary Zamo¶æ
Wys³any: Sob Lis 26, 2005 5:42 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Ja osobi¶cie jako¶ bojê siê eksperymentowaæ z ilo¶ci± utwardzacza na tzw OKO ale co do rozpuszczalnika to u mnie z tym róznie jest w sumie to jeszcze siê uczê i z nim eksperymentujê trochê i pó¼niej oceniam co i jak

Do mieszania u¿ywam kubków ale najczê¶ciej szkoda mi ich brudziæ to wtedy przydaj± siê bezbarwne pojemniki po lakierach (jak siê kupuje mniejsze ilo¶ci) jest podzia³ka a dodatkowo flamastrem zaznaczam ile mam wlaæ A tak szczerze mówi±c nie spotka³em siê z listw±

I jeszcze moje spostrze¿enie: gdy lakieruje siê klarem zbyt rozcieñczonym lakier po kilku miesi±cach lekko siê kurczy tzn robi siê drobniutka faktórka. Nie jestem pewny czy to ta przyczyna ale kolega ma samochód który by³ przelakierowany w ca³o¶ci jednym lakierem - maska ty³/przód i dach maj± ten efekt i widaæ ¿e lakier by³ bardziej rozcieñczony.


majster
Do³±czy³: 15 Lis 2005
Posty: 30
Wys³any: Sob Lis 26, 2005 9:01 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Witam wszystkich obecnych i nieobecnych, znajomych i nieznajomych, oczywi¶cie wszystkie stwierdzenia dotycz± znajomo¶ci wirtualnej. Póki co.
Kiedy¶ te¿ robilem wszystko na oko, wszelkie uwagi aby robiæ na listwê czy kubek z podzialk±,na kubek Forda nie robilem (ciê¿ko go zdobyæ), uwagi takie ignorowalem, do czasu a¿ zostalem zlapany na blêdzie, uwie¿cie ¿e mnie on kosztowal. Obecnie robiê ksi±¿kowo i odpowiednimi rozcieñczalnikami. Co mi to dalo???, przede wszystkim spoojn± glowê.


grzesiek3210
Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 50
Wys³any: Nie Lis 27, 2005 1:28 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Ja proporcja lakier utwardzacz,podklad utwardzacz trzymam siê ¶ci¶le...tylko z rozpuszczalnikiem troszkê szalejê A je¶li mo¿na to dodam od siebie ¿e te¿ robiê klar prawie "na wodê". I narazie nie zaobserowowa³em ¿adnych problemów jak kolega poda³. Dodam ¿e pracuje w 90% na klarze IVAT,czasem kto¶ sobie ¿yczy NOVOLA wiêc siê nie sprzeczam-"ja tu tylko sprz±tam"


looqasch
Do³±czy³: 15 Lip 2005
Posty: 57
Sk±d: Stary Zamo¶æ
Wys³any: Nie Lis 27, 2005 2:44 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Ja kubek forda mam ale u¿y³em go tylko raz - nie wiem mo¿e z lenistwa


Go¶æ
Wys³any: Pon Lis 28, 2005 10:00 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Panowie!!! Na oko to nawet barman drinków nie robi!!! Proporcje mieszania z utwardzaczem i rozcieñczalnikiem sa ¶ci¶le podane przez producenta materialów lakierniczych - i nie robi± tego po to, ¿eby Wam utrudniæ ¿ycie - tylko po to, ¿e tylko takie proporcje mieszania gwarantuj± jako¶æ produktu!!! Ka¿de odstepstwo od tego jest robione na w³asne ryzyko lakiernika, i jest równoznaczne z utrat± gwarancji na produkt.


Bzyku
Do³±czy³: 21 Lis 2005
Posty: 24
Wys³any: Pi± Gru 02, 2005 9:53 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
W moim przypadku nie korzysta³em z kubków i nie slysza³em o listwach czy czym¶ podobnym
Wszystko zawsze robilem na oko, jedyne co zle mi wysz³o to kiedy¶ chmurki na metaliku Mo¿e poprostu mia³em szczêscie. Ale z ciekawo¶ci przejde sie do lakiernika i zakupie taki kubek czy listwe zobacze co to jest i jak tym dzia³ac


Lukasz
Do³±czy³: 24 Lis 2005
Posty: 33
Sk±d: Poznañ
Wys³any: Pi± Gru 02, 2005 11:38 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Kup listwê (a raczej listwy, min 2 - bo sa na nich zaznaczane ró¿ne proporcje mieszania, np 1 listwa jest 2+1 i 4+1, a inna 3+1 i 5+1 itp), kubek jest jednorazowy, a listwê mo¿na umyæ i u¿ywaæ wiele razy, poza tym znacznie lepiej siê ni± miesza, ni¿ ¶rubokrêtem czy patykiem.
A chmurki na metaliku akurat na 99% nie by³y spowodowane z³ymi proporcjami mieszania.


Bzyku
Do³±czy³: 21 Lis 2005
Posty: 24
Wys³any: Pi± Gru 02, 2005 12:34 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Jest gdzie¶ fota takiej listwy lub kubka? Mo¿e ma kto¶ pod rêk±..


bartek
Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 25
Sk±d: warszawa
Wys³any: Pi± Gru 02, 2005 3:12 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
http://www.ekspert.biz.pl/produkty/pdfs/pps.pdf
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime