Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2007-06-29, 00:33   Malowanie nowego zderzaka
0
UP DOWN


Posty: 418
przemek
Do³±czy³: 30 Cze 2006
Posty: 2
Sk±d: praga p³d
Wys³any: Pi± Cze 30, 2006 10:15 pm Temat postu: malowanie nowego zderzaka wszystko co powinienem wiedzieæ
--------------------------------------------------------------------------------

wiêc witam wszystkich prubóje podj±æ sie malowania zderzaka w moim cc chcia³ bym uzyskaæ wszelkie informacie na ten temat :jak k³a¶æ szpachle natryskow± jak k³a¶æ podk³ad pod plastik jak przycieraæ papierem ¶ciernym no i jak k³a¶æ lakier ile warstw chce ¿eby wszystko wysz³o ok. z góry dziêkuje za dobre rady wiem ¿e pewnie móg³ bym niektóre informacie znale¶æ na forum ale chodzi mi w miare o zwiêz³± informacie. pozdrawiam.

ic3men
Do³±czy³: 18 Maj 2006
Posty: 2
Sk±d: (*|*)
Wys³any: Sob Lip 01, 2006 7:56 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

lenistwo

fifek opisal ciekawa metode malunku plastikow :
http://lakierowanko.forum...message247.html


dyzio
Do³±czy³: 28 Sty 2006
Posty: 34
Wys³any: Sob Lip 01, 2006 5:31 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

W najnowszym numerze lakiernika (lakiernik 15) jest ladnie opisane malowanie tworzyw sztucznych w oparciu o technologie SIKKENS, na stronie www.lakiernik.com.pl powinienes miec to samo, chociaz ja nie sprawdzalem. No ale mozesz sobie zamowic bezplatna prenumerate tego pisma.;)

A jesli chodzi Ci o produkty Du Pont to moge Ci odrazu dac instrukcje co i jak.;) Wiec najpierw oczwiscie matujesz zderzak itp, pozniej wajesdz 800R na goly plastik i na to podklad polecam 1020R albo 1220R, do tych podkladow mozesz dodac troche 805R to jest dodatek uelastyczniaj±cy. Pozniej po zmatowaniu zderzaczka lecisz tak samo z lakierem, do bazy nie dodajesz 805R ale do bezbarwnego juz powinienes.;) Tylko pamietaj, ze 805R mozna dodawac do produktow "2K Du Pont". Oczywiscie dobrze by jeszcze bylo jakbys przed malowaniem walnal wszystko odtluszczaczem antystatycznym, niestety to jest wada tworzyw sztucznych, ze sa dobrze naladowane statycznie. (3950S Du Pont)
Pozdrawiam


fifka
Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 298
Sk±d: otwock
Wys³any: Sob Lip 01, 2006 8:37 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Dyzio,wszystko jest ok po za tym ¿e w³a¶nie DuPont ODSZED³ w swoich technologiach od dodawania 805R do lakierów bezbarwnych, a podk³ady o których piszesz to BARDZO GóRNA pó³ka cenowa (oko³o 600z³ za kpl 4l 1220R+1l 1010R utwardz.).
805R jest produktem UNIWERSALNYM I DODANIE GO LAKIERU innej ni¿ DuPont firmy nic nie zmieni po za wzrostem elastyczno¶ci tego lakieru,
a naj lepszym neutralizatorem ³adunków statycznych w tworzywach jest WODA ,najlepiej z du¿ym dodatkiem detergentu(mo¿e byæ p³yn do zmywania naczyñ )


dyzio
Do³±czy³: 28 Sty 2006
Posty: 34
Wys³any: Nie Lip 02, 2006 9:00 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Fifka, nie zapomnij o 1025, rozcienczalnik. Chociaz to zalezy jak kto chce malowac. No ale proporcje sa rozne.

Jak cos ma byc zrobione dobrze to raczej to bedzie kosztowac, no ale moze byc tez 1040R to juz nie jest taki drogi podklad. A jesli chodzi o 805R to ja podalem tak jak podaje producent czyli do wszystkich produktow Du Pont 2K. No ale z ta woda to masz racje.;p W sumie moja instrukcja troche jest 'droga' a raczej materialy o ktorych pisze. No ale jak cos robic to robic dobrze.


fifka
Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 298
Sk±d: otwock
Wys³any: Pon Lip 03, 2006 12:20 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

buduj±c dom kupisz cementowniê i cegielniê,a jak chcesz szklankê mleka to kupisz krowê?
Piszesz ¿e jak coæ ma byæ zrobione dobrze to tylko najdo¿szy towar,a te podk³ady wystêpuj± TYLKO w opakowaniach 4l
Po co KOMU 4l 1040R lub 1220R do malowania jednego zderzaka,
Lepiej poleciæ jaki¶ tañszy odpowiednik np Novola hs 5+1, a jeszcze lepiej uniwersalny, i do tego korzystny cenowo Novol Trio 5+1.


jacq
Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 8
Sk±d: po³udnie polski
Wys³any: Pon Lip 03, 2006 1:16 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

fifka napisa³:
najlepiej z du¿ym dodatkiem detergentu(mo¿e byæ p³yn do zmywania naczyñ)

Sorki za ma³e OT ale pytanie czy po matowaniu z dodatkiem detergentu sp³ukujesz jeszcze element czyst± wod±. Je¿eli nie to nie obawiasz siê oczek po ¶rodkach nat³uszczaj±cych d³onie? siaka¶ lanolina czy takie tam. Chyba, ¿e stosujesz sprawdzone od "zawsze" p³yny do naczyñ i ew. które s± sprawdzone.


Dj.Fahoo
Do³±czy³: 27 Maj 2006
Posty: 13
Wys³any: Pon Lip 03, 2006 1:57 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

http://www.lakiernik.com.pl/articles.php?id=26
tu jest wszystko piêknie opisane
jak przygotowac plastik


dyzio
Do³±czy³: 28 Sty 2006
Posty: 34
Wys³any: Pon Lip 03, 2006 8:54 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

fifka zgadzam sie, ale ja np. za NOVOL'em czy tam jakims PROFIX'em nie przepadam.


zed
Do³±czy³: 30 Lis 2005
Posty: 14
Sk±d: POLSKA CENTRALNA
Wys³any: Pon Lip 03, 2006 9:14 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

dyzio napisa³:
fifka zgadzam sie, ale ja np. za NOVOL'em czy tam jakims PROFIX'em nie przepadam.


pewnie dlatego ze sam nie kupujesz towaru bo pracujesz gdzies w aso czy czyms podobnym.ja tam zgadzam sie z fifk± novol jest ca³kiem niezly.uzywam podk³adu spectral novola i myslê ze jest calkiem dobry,mozna sobie zrobic odcien szarego jaki sie chce .


andrew
Do³±czy³: 11 Lut 2006
Posty: 179
Sk±d: gdynia
Wys³any: Pon Lip 03, 2006 9:58 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

t³umacza mi trzeba.
to Fifka w koñcu jest za novolem?
bo ja my¶la³em ,¿e nie przepada...


fifka
Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 298
Sk±d: otwock
Wys³any: Pon Lip 03, 2006 10:33 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Andrew, jako "stary praktyk" staram siê "przet³umaczyæ", TOPOWE firmy i ich systemy na mniejsze "bardziej lokalne",zarówno jako¶ciowo jak i cenowo,a w tym przypadku(szacunek dla wszystkich),ale NOVOL to ju¿ sprawdzona i solidna firma z ca³kiem niez³ym zapleczem technologicznym,no i obecna na rynku juz parê lat..................................................................
A nie przepadam to w³a¶nie za CSV i jego GOLDCAREM


dyzio
Do³±czy³: 28 Sty 2006
Posty: 34
Wys³any: Sro Lip 05, 2006 6:37 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

zed napisa³:
dyzio napisa³:
fifka

Zgadzam sie, ale ja np. za NOVOL'em czy tam jakims PROFIX'em nie przepadam.


pewnie dlatego ze sam nie kupujesz towaru bo pracujesz gdzies w aso czy czyms podobnym.ja tam zgadzam sie z fifk± novol jest ca³kiem niezly.uzywam podk³adu spectral novola i myslê ze jest calkiem dobry,mozna sobie zrobic odcien szarego jaki sie chce .


Akurat w domu nie raz uzywalem NOVOLa i jakos nie przypadl mi do gustu, tak samo DEBEER czy jak to tam sie pisze i profix, No ale to kazdy ma swoja racje, ja np nie lubie novola. Kwestia gustu.


zed
Do³±czy³: 30 Lis 2005
Posty: 14
Sk±d: POLSKA CENTRALNA
Wys³any: Sro Lip 05, 2006 8:46 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Ok chlopaku kwestia gustu.Chodzi mi oto ,ze lepiej uzyc novola niz
jakiegos towaru ''no name "(np. z golo babo na etykiecie,albo FILLER GERMANY)bo takie tez sa.
A co do gruntu to to racja ze lepiej uzyc markowego towaru (ja np. uzywam standoxa)coby po pierwszym myciu ,zderzaka luszczyca niedopadla


malarz
Do³±czy³: 01 Pa¼ 2005
Posty: 32
Wys³any: Sro Lip 05, 2006 10:42 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

i ja trochê dorzucê do tematu...

tworzywa sztuczne, niestety maj± tendencjê do wch³aniania wszelkich ¶rodków nab³yszczaj±cych, rozdzielaj±cych (w trakcie produkcji) a to mo¿e mieæ fatalne skutki przy lakierowaniu, zw³aszcza jak siê napije jakiego¶ Plaka albo innego silikonu. Zmywacze nie zawsze dobrze sobie radz± z takim wch³oniêtym badziewiem. Jedyn± metod± jest wygrzanie elementu, bo w wysokiej temp. te paskudztwa wychodz± na powierzchniê i wtedy zmywacz lepiej sobie poradzi. Jak nie ma mo¿liwo¶ci wygrzaæ ca³ego elementu to choæby opalark± go potraktowaæ i szybko zmyæ powierzchniê.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group