Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
jerzynew
Wys³any: 2010-06-04, 20:14   ponowne malowanie
0
UP DOWN

Posty: 50
witam. mam do ponownego pomalowania maske, przetar³em rant przy szlifie klaru :/ a na dodatek wyszedl nieco inny odcien (zielony z dodatkeim niebieskiego-metalic) pylilem i wyszedl bardziej niebieski i ciemniejszy odcien niz pozostalych elementow. w zwiaqzku z tym ze klade ponownie lakier mam pytania
1. czy zeby polozyc baze musze zeszlifowac tylko bezbarwny i klasc na stara baze? czy wystarczy tylko dobrze zeszlifowac bezbarwny niekoniecznie do bazy i zmatowic?
2. przy pyleniu wyjdzie mi ciemniejszy odcien niz przy rozlewaniu?
 

obcy_69
Wys³any: 2010-06-04, 21:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Wystarczy ,,ze wymatujesz bezbarwny. Nie przecieraj do bazy..raczej tego unikaj.
Przy pyleniu wyjdzie Ci jasniejszy...jak polejesz ciemniejszy..
Rzadka baza jasniejszy ...gesta ciemniejszy...
Wieksze cisnienie jasniejszy...mniejsze ciemniejszy..
 

jerzynew
Wys³any: 2010-06-04, 21:37   
0
UP DOWN

Posty: 50
dzieki 100% odpowiedz :) jeszcze mam pytanie jaki moze byc sakres skoku cisnienia aby nie bylo roznicy przy kladzieniu bazy? pytam bo kompresor automstycznie wlacza sie gdy spadnie chyba okolo 4.5 i laduje do 6sciu (czy tez 5,5 do 7) nie pamietam dokladnie.
jesli zakres bledu moze wogole byc to pewnie 1
 

Dawid1989 
Wys³any: 2010-06-04, 21:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
Ci¶nienie podczas lakierowania powiniene¶ mieæ jednakowe bez skoków . Zazwyczaj jest to ok 2 atmosfery. Nie masz reduktora????
 

jerzynew
Wys³any: 2010-06-04, 22:05   
0
UP DOWN

Posty: 50
no wlasnie niemam, tzn ostatnio malowalem bez reduktora. a klar nakladacie standardowo jak na opakowaniu?
 

jerzynew
Wys³any: 2010-06-05, 22:05   
0
UP DOWN

Posty: 50
tzn mam regulator cisnienia ale taki bez skali (pokretlo przy pistolecie)
 

obcy_69
Wys³any: 2010-06-05, 23:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Nie wiem jaki masz pistolet..tzn. na jakim cisnieniu powiniej pracowac..
Na szybkiego to zafunduj sobie zwykly odwadniacz z reduktorem ( 50 zl)...powiesisz go na scianie rozwiazujac po czesci dwa mankamenty. Jezeli ustawisz na nim 5 atm. to przy przewodzie do pistoletu dlugosci 10 metrow o przekroju 0,8 bedziesz mial spadek okolo 1.5 atm. ( chyba). Do tego dobrze byloby dolaczyc jakis manometr pod pistolet, wtedy bylbys pewny jakie masz to cisnienie, jak i to ..ze nie bedzie Ci skakalo.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania