Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
dkosowa1
Wys³any: 2010-06-05, 08:51   3M polerowanie- czy to dobry zestaw
0
UP DOWN

Posty: 10
Witam
Przejrza³em juz sporo tematów na forum ale z tego wszystkiego mam mêtlik, dlatego wolê opisaæ co i jak:)
W lakierni gdzie siê zaopatruje przygotowali mi zestaw do polerowania z 3M, bo mam do¶æ syfu po farecli.
Co¶ takiego:
1. zielony korek 3M 50417
2. granatowy korek 3M 50383
3. ¿ó³ty korek 3M 80349
Czy do odpowiedni zestaw w odpowiedniej kolejno¶ci, czy mo¿e muszê co¶ zmieniæ/do³o¿yæ/wyrzuciæ? Nie wiem czemu ale mam w±tpliwo¶ci co do tego ¿ó³tego korka po granatowym.
Druga sprawa, pocz±tkowo chcia³em zaopatrzyæ siê w g±bki zwykle(pomarañczowa/czarna) ale widzê ¿e za ok 100z³ mo¿na kupiæ g±bki z 3Ma tak wiec chyba je kupie i to bêdzie najlepsze wyj¶cie.

pozdrawiam
Dawid
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-06-05, 11:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Nie negujê wyboru bo 3M to bardzo dobry system polerski. Wtr±cê tylko ¿e 80 % lakierników twierdzi ¿e Farecla zostawia syf ... i 80 % lakierników robi ten syf na w³asne ¿yczenie. Po pierwsze prawie ka¿dy macza g±bkê w wiadrze wyciska i jazda po elementach ... prawie ka¿dy leje pastê na element, a potem siê dziwi, ¿e jak rusza maszyna to chlapie w ko³o, a lakiernik jest ca³y mokry ... a 20 % lakierników u¿ywaj±cych Farecli nie ma tego problemu !!! bo : ....

.... spryskuj± powierzchnie do polerowania spryskiwaczem ogrodowym, pastê nak³adaj± na lekko zroszon± wod± g±bkê ... i do polerowania koñcowego u¿ywaj± drugiej - czy¶ciutkiej g±bki. Farecla czy 3M syfu mo¿na sobie narobiæ zawsze jak siê o to nie dba.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

baqo 
Wys³any: 2010-06-05, 13:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
dkosowa1 napisa³/a:
Czy do odpowiedni zestaw w odpowiedniej kolejno¶ci, czy mo¿e muszê co¶ zmieniæ
po zielonym najlepiej z zielon± g±bk± ,¿ó³ty z ¿ó³t± ryflowan± g±bk± .
zielony
¿ó³ty
fiolet
:spoko:
PROJEKTER napisa³/a:
Farecla czy 3M syfu mo¿na sobie narobiæ zawsze
zawsze siê z nich sypie.
 
 

obcy_69
Wys³any: 2010-06-05, 22:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
PROJEKTER...nie wiem czy probowales obu systemow??.
Ja tak..osobiscie nie wroce juz do Farekli.
Co do 3M...ten temat faktycznie byl juz poruszany kilka razy nawet z obrazkami, ale powtorzmy..
1.pasta z bialym korkiem 09374 najbardziej ostra pasta ktora mozesz pominac..
2.pasta z zielonym korkiem 50417 od jakiegos roku polecana jako wstepna..
3.pasta z zoltym korkiem 80349 kolejny krok po zielonej..
nastepnie masz do wyboru
4.pasta z granatowym korkiem 50383 do usuwania hologramow po polerowaniu..
lub
5.pasta z czerwonym korkiem 09377 do nablyszczania ostatecznego..
i jak masz jeszcze ochote do postawienia kropki nad "i"..
6.pasta z rozowym korkiem 80345 do zabezpieczenia lakieru na dluzszy okres.

Faktycznie jest tego troche..ale moim zdaniem w zupelnosci wystarcza trzy pasty ktore posiadasz, tylko w kolejnosci ktora podal baqo..

Jeszcze co do gabek -3M to dosyc drogie gabki..ja pracuje na gabkach firmy URBAN (trzy razy tansze) :cool: ..a co do wytrzymalosci , to naprawde nie ustepuja 3M. Jedyna wada jest fakt ..ze czasami odkleja sie rzep. Ale zwykly butapren zalatwia sprawe. Aha ..dysk pod gabki kup sobie z 3M okolo 150 zl..ale warto wydac. Duzo mniejsze zuzycie padow..
 

dkosowa1
Wys³any: 2010-06-07, 01:00   
0
UP DOWN

Posty: 10
Projekter masz racje co do tego napewno, kiedys na poczatku polerowanie farecla przez mnie rownalo sie calkowitemu zmoczeniu siebie samego;p, potem czytajac wlasnie to forum nauczylem sie dawac malo wody i juz bylem suchy ale czesto na plastikach zdarzalo mi sie ze jednak jakies tam resztki farecli byly no i te hologramy ktorych za cholere nie moglem usunac;/
Uzylem tych past ktore mam z pomarczowa gabka i dwoma czarnymi w kolejnosci ktora mi podaliscie( w lakierni podali mi na odwrot jesli chodzi o korek zolty i niebieski hehe) i musze powiedziec ze zero hologramow, bajka po prostu:)

Obcy_69, zastanowie sie nad tym rozowym korkiem, w stosunku do calej reszty nie jest juz jakis duzy wydatek, powiedz mi tylko o co biega z tym dyskiem pod gabki, faktycznie zwykly uchwyt nie daje tak rady i ten z 3M tak wydluza zywotnosc gabek??

Poki co dziekuje za wszystkie odpowiedzi:)
 

obcy_69
Wys³any: 2010-06-07, 07:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Uzywam gabek cienkich 2,5 cm...dlatego znaczenie ma dysk. Ten z 3M jest dosyc gruby, tzn. uklada sie do powierzchni na elemencie...co za tym idzie kant nie wrzyna sie w gabke jak przy twardych dyskach. http://www.klakiernik.pl/...uct&prod_id=287
 

dkosowa1
Wys³any: 2010-06-07, 20:56   
0
UP DOWN

Posty: 10
oki, wszystko juz jasne.
dziekuje za wszystkie odpowiedzi:)
 

gorzalinek
Wys³any: 2010-06-08, 20:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 115
Czy to dobry zestaw

3m Zielony korek 50417 Wstepne polerowanie
do tego gabka pomaranczowa
3m zolty korek 80349 polerowanie wykanczajace
Gabka czarna

Oraz politura Auto Sonax na sam koniec po umyciu auta

http://www.elakiery.pl/pr...erska-karbowana czy te gabki sie nadadza

Chce przejsc z farecli ale nie wiem jeszcze co kupic na sam poczatek
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang