Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
maciej0229
Wys³any: 2010-06-06, 17:18   Lakierowanie maski Corsa B
0
UP DOWN

Posty: 7
Witam. Jak wiadomo stare ople gnij± ... Corsa mojego ojca równie¿. Pod mask± by³a rdza no to ojciec zeszlifowa³ to i pomalowa³ "mini±" (podk³adem na blachê). Wyglada to mega nie estetycznie przy srebrnym metaliku ;/. Teraz, tak chce po lakierowaæ tylko przód maski nie ca³±, ale ¿eby sie nie odró¿nia³o i tak resztê bêdê musia³ przlecieæ klarem (po wczesniejszym zmatowieniu wodnym 1500). Wiem jak pomalowaæ ca³y element od nowa, ale nie wiem jak to zrobiæ w tym przypadku. Mam zeszlifowac podk³ad do blachy i trochê oryginalny lakieru do do podk³adu ? potem od do³u zaci±gn±c szpachl± wje¿dzaj±c wje¿dzaj±c ciut na dobry lakier ?? podk³ad (szlifowanie wodnym), baza i klar ?? Che to tak zrobiæ ¿eby nie by³o widaæ, ale nei chce malowac ca³ej maski baz±.
 

obcy_69
Wys³any: 2010-06-06, 18:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Sluchaj...usuwasz ta rdze, jezeli masz perforacje na wylot musisz to jakos zacerowac. Nastepnie masz do wyboru, miejsce naprawy pokrywasz reaktywny na to akrylowy albo..tylko epksydowym. Po wyschnieciu podkladu wyrownujesz naprawiane miejsce szpachlowka..Kolejny krok to izolacja naprawianego miejsca podkladem akrylowym. I teraz mozesz przystapic do matowania calej powierzchni , miejsce naprawiane lecisz grubszym papierkiem..nastepnie po calosci drobniejszym tak aby nie przetrzec bezbarwnego. Wszystkie gradacje papierkow pod okreslone czynnosci masz na forum.

Co do faktu lakierowania ..to zaczynasz od nalozenia na cala maske zarzutki ( tak to sie potocznie nazywa taka przezroczysta baza, zywica)..nastepnie lecisz kolorem miejsce naprawiane z wycieniowaniem w kierunku nieuszkodzonym..no i klar.

Jest jeden problem z lakierowaniem w ten sposob maski..a mianowicie obicia po kamieniach ktore to beda bardzo widoczne z pod bezbarwnego. Ale to juz Twoj dylemat.
 

maciej0229
Wys³any: 2010-06-06, 22:11   
0
UP DOWN

Posty: 7
Ok dziêki za pomoc, ale akurat nie mam ¿adnego odbicia od kamyczków, sprawdza³em pod halogenem i nic nie ma, te¿ sie tego ba³em.
 

obcy_69
Wys³any: 2010-06-07, 06:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
W takim razie...przyjemnej pracy.. :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime