Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
KAMILcom
Wys³any: 2010-06-14, 19:19   wklejanie szyby przedniej
0
UP DOWN


Posty: 32
Sk±d: Grodzisk maz.
jestem zmuszony do wklejenia szyby przedniej samemu. auto jest rozebrane aktualnie na czê¶ci pierwsze i nie mam mo¿liwo¶ci wjechaæ nim na lawete, wiêc prosze nie piszcie ¿eby jechaæ do speca.

kupi³em jaki¶ czas temu zestaw http://www.elakiery.pl/pr...b-samochodowych tylko z racji tego ¿e nie by³o go na stanie dosta³em wszystkie produkty oddzielnie i nie dosta³em instrukcji.
1. prosze ¿eby kto¶ napisa³ co na którym etapie stosowaæ
2. czy i ewentualnie czym wyci±æ stary klej? znajomy mówi³ mi ¿eby wyrównaæ tylko stary klej do poziomu np 1mm. jakiego narzêdzia najlepiej do tego u¿yæ?
3. klej k³a¶æ na szybe czy na karoserie?
4. jak± ta¶me stosuj± zak³ady do przyklejania szyby po wklejeniu ¿eby mi ona nie sp³ynê³a i nie zniszczyæ lakieru?
5. jakie¶ inne rady, na co zwróciæ uwagê itp. ?
 

b-rad
Wys³any: 2010-06-14, 19:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Klej najlepiej siê ¶cina troszkê zaostrzon± szpachelk± od nak³adania szpachlówki.

Nastêpnie dok³adnie czy¶cisz z brudu okolice nak³adania kleju zarówno na szybie jak i na samochodzie.

Odt³uszczasz zarówno szybê jak i samochód.

Nak³adasz pêdzelkiem podk³ad pod klej, zarówno na samochodzie jak i szybie.

Nastêpnie po ok 10 minutach k³adziesz bardzo bardzo równo klej na budê od samochodu dooko³a szyby najlepiej po starym ¶ladzie, gdy¿ jest to miejsce na tyle odpowiednie, ¿e po po³o¿eniu szyby nie wyp³ynie na boki!!

Nak³adasz szybê na budê, ustawiasz jescze w miarê mo¿liwo¶æi i przyklejasz do dachu paroma ta¶mami... ja stosujê papierowe i jest git majonez.

Po na³o¿eniu szyby mo¿esz j± dooko³a delikatnie w miejscu kleju podogniataæ do budy, ale bardzo bardzo delikatnie, gdy szyba siê oprze o element karoserii a ty przyci¶niesz j± to tylko pstryknie i po niej!!

Bardzo wa¿ne jest równie¿ to, ¿eby¶ pozak³ada³ uszczelki przed po³o¿eniem szyby !! Przewa¿nie na szybê siê je zak³ada, w innym przypadku nie za³o¿ysz ich po przyklejeniu.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=raUxREWnP7Q
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang