Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
looqasch 
Wys³any: 2007-07-03, 16:55   Nowy zderzak podróbka z podk³adem
0
UP DOWN

Posty: 60
Mam kupiony nowy zderzak do Forda Mondeo I

Jest on wykonany z PP i jest ju¿pomalowany podk³adem.

Czy mia³ kto¶ przyopadki ¿e te podk³ady schodz± ze zderzaka ?
Rozmawia³em z jednym lakiernikiem, który mówi ¿e te sklepowe podróbki tak maj± ¿e s± malowane "na sztukê" czyli bez dok³adnego przygotowania powierzchni pod podk³ad.

On sam osobi¶cie mia³ kilka przypadków, ¿e taki podk³ad po jakim¶ czasie schodzi ze zderzaka ca³ymi p³atami a czasem nawet od razu podczasz lakierowania puchnie :shock:
Teraz co by nie dosta³ do r±k to zawsze ¶ciera ca³y podk³ad do go³ego i robi od podstaw.

Co Wy o tym s±dzicie, mo¿e kto¶ ma te¿ jakie¶ do¶wiadczenie w tym temacie.

Na moje oko ³adnie zrobione ale kto to wie jak rzeczywi¶cie jest ...
 

darXo 
Wys³any: 2007-07-03, 20:40   
0
UP DOWN
darXo

Pomóg³: 1 raz
Posty: 29
Sk±d: Wlkp.
Je¶li jest pomalowany tylko podk³adem 2k to bêdzie schodzi³ na pewno. na takie tworzywa daje siê specjalny podk³ad do tworzyw i aluminium np. podk³ad zwiêkszaj±cy przyczepno¶æ novola (ka¿da firma ma w swej ofercie co¶ takiego). Je¶li nie masz pewno¶ci i masz czas to sie bierz do usuwania tego podk³adu. Co z tego , ¿e ³adnie wygl±da... ;-) , chyba ze za miesi±c sprzedajesz auto ;-)
 

looqasch 
Wys³any: 2007-07-03, 22:37   
0
UP DOWN

Posty: 60
To jak siê powinno robiæ to ja wiem :smile:

Chodzi mi o to czy kto¶ ma jakie¶ do¶wiadzczenia zwi±zane z takimi zderzakami, czy mieli¶cie takie wpdaki jak ten mój znajomy :?:
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-07-03, 22:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Z takimi zderzakami bywa ró¿nie, dlatego najlepiej jest po prostu usun±æ taki podk³ad. Je¿eli nie to trzeba siê upewniæ, czy nie bêdzie „puch³”. Przetrzeæ papierem ¶ciernym gdzie¶ w ma³o widocznym miejscu i nas±czyæ to miejsce rozpuszczalnikiem którym bêdziemy rozrabiaæ bazê i lakier. Je¿eli nic siê nie bêdzie dzia³o ( podk³ad siê nie podniesie ) jest szansa, ¿e bêdzie ok. Na taki podk³ad zawsze dajê w³asny podk³ad 2K. Powodzenia.

[ Dodano: 2007-07-03, 22:45 ]
A tak wogóle to owszem mia³em do czynienia z tym "arcydzie³em". Parê razy rwa³em do plastiku, a czasem uda³o siê.
 

looqasch 
Wys³any: 2007-07-06, 00:56   
0
UP DOWN

Posty: 60
Usun±³em podk³ad i zrobi³em od podstaw.

Po zwil¿eniu nitrem tamten podk³ad zacz±³ siê normalnie topiæ :shock:
 

maras 
Wys³any: 2007-07-09, 02:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Przy PP(czystym, nie epdm) zwraca³ bym uwagê na grunt, nie ka¿dy siê nadaje. Niedawno naszuka³em siê takiego na czyste pp, novol ma taki
 

looqasch 
Wys³any: 2007-07-09, 11:56   
0
UP DOWN

Posty: 60
Ma³a poprawka: tamten zderzak z PP by³ ¼le spasowany i by³ wymieniony, teraz by³o PC :grin:


Moim zdaniem nie ma tu znaczenia czy jest to czyste PP czy jego mieszaniny PP/EPDM
Ka¿dy producent ma jeden promotor przyzepno¶ci i ma to wystaczyæ. :smile:
 

maras 
Wys³any: 2007-07-09, 23:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
W³a¶nie ponoæ ma znaczenie, niedawno malowa³em owiewki do bmw(jakie¶ w³oska produkcja), z czystego pp. Zawsze u¿ywam gruntu APP, no ale mia³em w±tpliwo¶ci, zadzwoni³em do producenta, gada³em z jakim¶ technikiem i powiedzia³,¿e w³a¶nie ten ich jest na pp/epdm, a na pp nie bardzo :???:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group