Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
mataus
Wys³any: 2010-06-21, 22:10   Pytanie-pomó¿cie
0
UP DOWN

Posty: 7
Witam szanownych forumowiczów.Mam do was pytanko.Mo¿e siê wydaæ g³upie lecz,jest mi bardzo potrzebna odpowied¼.W jaki sposób mogê przenie¶æ jak±¶ grafike na malowan± powierzchnie np.kartkê,blachê,nie mam zbyt dobrej rêki do freehandu(wiem ¿e niektóre elementy bedze musi±³ w taki w³a¶nie sposób namalowaæ.Chodzi mi g³ównie np.o takie wzory:

.Z góry dziêki za odpowiedz.




Pozdrawiam Mateusz

27.jpg
Plik ¶ci±gniêto 6344 raz(y) 24.3 KB

262007195929.jpg
Plik ¶ci±gniêto 55 raz(y) 35.66 KB

18200714284.jpg
Plik ¶ci±gniêto 52 raz(y) 32.47 KB

44.jpg
Plik ¶ci±gniêto 47 raz(y) 46.4 KB

34.jpg
Plik ¶ci±gniêto 836 raz(y) 37.24 KB

 

werbel87 
Wys³any: 2010-06-21, 23:26   
0
UP DOWN
airbrush


Pomóg³: 1 raz
Posty: 70
Sk±d: Nowy Sacz
kalka , wydrukuj i odbij
_________________
www.goldenhandsart.co.uk
 
 

Mcdevil 
Wys³any: 2010-06-21, 23:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
Jeszcze mo¿esz zrobiæ wycinankê, drukarka kilka kopi i wycinasz poszczególne elementy.
Pozdro
_________________

 

Mcdevil 
Wys³any: 2010-06-22, 03:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
A jeszcze masz oldschool, skalowanie. Nanosisz siatkê na rysunek, tak± sam±(mo¿e byæ inna wielko¶æ, ilo¶æ kratek ma siê zgadzaæ ;) ) na docelowy obiekt. I dalej grasz w statki ;) , ³atwiutko przenosisz linie punkty i tp. Cholernie czasoch³onne :)
_________________

 

mataus
Wys³any: 2010-06-22, 11:04   
0
UP DOWN

Posty: 7
Dziêki za pomoc.A kalka zostawi ¶lad na blasze?
 

mataus
Wys³any: 2010-06-22, 14:38   
0
UP DOWN

Posty: 7
A co do tej siatki,to czym mam nanosic te linie??A i jeszcze z czego mam wykonaæ w³±snie ta± siatke,i w jaki sposób.Sorki ¿e tak wypytuje lecz ja ju¿ tak mam ¿e muszê wiedzieæ wszystko na intertesuj±cy mnie temat :)


P.S Ka¿dy dosta³ Punkt :)
 

werbel87 
Wys³any: 2010-06-22, 15:21   
0
UP DOWN
airbrush


Pomóg³: 1 raz
Posty: 70
Sk±d: Nowy Sacz
i tak bedziesz to malowa³ farbami raczej do tego pod³o¿a wiec to bez roznicy, kalka jest do odbijania odbij i maluj tu nie ma filozofi = masz 6 lat ?? = kratka to inna bajka mierzysz obwód wysokosc i szerokosc danej pracy dzielisz ja na ile kratek zechcesz zaczynajac od srodka i jesli chcesz powiekszyc to poprostu liczysz np masz 10 cm wysokosci 5 cm szerokosci chcesz to powiekszyc za³uzmy 3x = 30 cm 15 cm jest powiekszenie na to kratka przeniesiona w podobny sposob jak 1 projekt a w krateczkach bedzie ci bardzo latwo pzd dziel od po³ów kratki najpierw srodek tz z 30 srodek to 15 a z 15 to 7,5 i tak dalej i tak dalej
_________________
www.goldenhandsart.co.uk
 
 

Mcdevil 
Wys³any: 2010-06-22, 15:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
:) raczej podrzuci³em to jako ciekawostkê i my¶lê ¿e przydatne na wrzucenie na du¿e powierzchnie co by proporcje zachowaæ. Pamiêtaj ¿e pó¼niej jeszcze musisz siê bawiæ w usuwanie:( Werbel ubieg³ mnie w opisie:)
Radzi³bym ci siê raczej skupiæ na kalce lub drukarce, my¶lê ¿e znajdziesz co¶ na youtubcu.
Pozdro
kratka mural
http://www.youtube.com/wa...next=1&index=10
_________________

 

mataus
Wys³any: 2010-06-22, 15:59   
0
UP DOWN

Posty: 7
Wielkie dziêki wam za pomoc. :)Jeszcze raz dziex
 

cube 
Wys³any: 2010-07-04, 18:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
no kalki to raczej nie radzê u¿ywaæ bo zawiera wosk z którego wiêkszo¶æ farb bêdzie "uciekaæ"
chyba ¿e specjaln± bezwoskow± (saral paper - u nas nie do dostania raczej)

ale mo¿esz jeszcze prostszym sposobem - masz tem wzór na kartce, odwrotn± stronê kartki pocierasz kred± po³o¿on± na p³asko, zdmuchujesz nadmiar, k³adziesz na blachê i odrysowujesz g³ówne linie. po tym mo¿na ju¿ ¶mia³o malowaæ
 

cube 
Wys³any: 2010-07-04, 18:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
mo¿na te¿ g³ówne linie pojechaæ rade³kiem (takie kó³eczko zêbate na uchwycie) na pod³o¿u np. z tektury (kartonu) zrobi± siê malutki dziurki w papierze. Nastêpnie odwrotn± stronê kartki traktujemy papierem ¶ciernym (¿eby otworki siê niepozamyka³y). Przyklejamy obrazek na blachê i od góry traktujemy sproszkowan± kred± wrzucon± np. do skarpety. Po zdjêciu kartki wzór bêdzie widoczny jakby zrobiony przerywan± lini±. Zdmuchujemy nadmiar kredy i mo¿na malowaæ.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group