Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2006-01-20, 21:13   Zapadanie lakieru
0
UP DOWN


Posty: 418
Bzyku
Do³±czy³: 21 Lis 2005
Posty: 24
Wys³any: Pi± Gru 02, 2005 12:40 pm Temat postu: Zapadanie lakieru....
--------------------------------------------------------------------------------
Witam,
gdzie¶ chyba ju¿ czyta³em na forum o tym problemie lecz nei moge znalesc przez szukarkê tego.

Po przygotowaniu powierzchni znaczy jej wyszpachlowaniu i przytarciu dosc grubym papierem zosta³y ryski które w zupe³no¶ci pokry³ podk³ad i po przytarciu podk³adu wodnym papierkiem powierzchnia by³a idealnie g³adka. Natomiast po jakim¶ okresie czasu nie chcê strzelaæ ile bo mine³o ju¿ z 4 miesi±ce ale dopiero teraz to zauwa¿y³em pozapada³ siê lakier w te niby rysy których NIE BY£O na podk³adzie
Jak mo¿e siê zapa¶æ tak lakier ¿e wyjd± rysy te które przykry³em podk³adem?

TRoche zawile napisane ale mo¿e kto¶ siê doczyta


bartek
Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 25
Sk±d: warszawa
Wys³any: Pi± Gru 02, 2005 2:56 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
a byl grunt epoxydowy pod podkladem ?


Go¶æ
Wys³any: Pi± Gru 02, 2005 4:30 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Podstawowym b³edem Bzyka by³o to ¿e NIE ZESZLIFOWA£ TYCH RYS zmniejszaj±c gradacje papieru co 100 np:szlifujemy szpachlê P80>120 to do usuniêcia(fazowania)rys u¿ywamy P180>240 staraj±c wyj¶æ papierem trochê poza obszar uszkodzony przez P80.Nastêpnie metod± mokre w mokre malujemy najpierw gruntem epoksydowym 1± warstwê a nastêpnie 2-3y warstwy podk³adu wype³niaj±cego.Po takim przygotowaniu powierzchni nieprêdko co¶ siê poka¿e,na mojej Marei nic nie wylaz³o ,a auto malowa³em w sierpniu.O ile takie efekty mo¿na wybaczyæ Bzykowi, bo siê ch³opak uczy(chwa³a mu za to ¿e pyta co ¼le zrobi³),o tyle takie efekty s± niedoprzyjêcia w przypadku zawodowych lakierników,lecz niestety dosæ czêsto siê z nimi spotykam.....


Go¶æ
Wys³any: Pi± Gru 02, 2005 4:36 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Co siê dzieje z tym logowaniem Trzeba siê logowaæ do ka¿dego tematu osobno Znowu mnie wywali³o


fifka
Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 103
Sk±d: otwock
Wys³any: Pi± Gru 02, 2005 4:39 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Ten wkurzony Go¶æ od tych 2óch postów to ja:fifka


bartek
Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 25
Sk±d: warszawa
Wys³any: Pi± Gru 02, 2005 4:47 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
przy logowaniu jest taki "ptaszek" - loguj automatycznie przy kazdej wizycie, czy cos w ten desen, zaznacz to i wlacz cookiesy w przegladarce


Bzyku
Do³±czy³: 21 Lis 2005
Posty: 24
Wys³any: Pi± Gru 02, 2005 8:07 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
w ogóle siê widaæ nie znam, uczy³em siê sam na w³asnych b³êdach bra³em zawsze materia³y te co kazdy w sklepie poleci³.

Moj± niby przygotowan± powierzchniê czyli szpachel niezbyt dobrze wyprowadzon± jak juz pisa³em pokrywa³em tylko podk³adem taki siwy SILVER co¶ tam gesty jak cholera rozrabia³em oczywiscie na oko z utwardzaczem i rozcieñczalnikiem, pozniej po wyschnieciu ³adnie doprowadzi³em do ³adu papierkiem wodnym na mokro wszystko powierzchnia wychodzi³a ju¿ idealna wiêc szczêsliwy malowa³em i niezle to wygl±da³o. W moich warunkach jakich malujê, zawsze muszê polerowaæ. ¯eby lakier siê sam ³adnie roz³o¿y³ musia³bym chyba mieæ komorê jak±¶.

Gruntu epoksydowego chyba nie u¿ywa³em nigdy nie wiem za bardzo co to jest w googlu powiedzia³o ¿e mo¿na stosowaæ bezpo¶rednio na blache i miejsca w których by³a korozja i zosta³a usuniêta. Kiedy¶ na ¿yw± blachê dawa³em taki czerwony podk³ad cieniutk± warstê która barzdo szybko sch³a i na to dopiero szpachel. Nie wiem czy to to

A mój pierwszy wyczyn to by³o pomalowanie podk³adem z puszki "spray" i jak na³o¿y³em pó¼niej metalik na to po miesi±cu mia³em tyle b±belków na tym, ile tylko siê zmie¶ci³o od tamtej pory nigdy nie u¿y³em podk³adu w sprayu.


Lukasz
Do³±czy³: 24 Lis 2005
Posty: 33
Sk±d: Poznañ
Wys³any: Pon Gru 05, 2005 9:38 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Ka¿dy materia³ lakierniczy "siada" - czyli podczas utwardzania zmniejsza swoj± objêto¶æ, i je¶li rysy zrobione na szpachlówce grubym papierem (np. 120) zaleje siê podk³adem, to ZAWSZE po czasie "si±dzie" on w tych rysach i stan± siê one widoczne na powierzchni. Jedyn± metoda jest stosowanie odpowiednich gradacji papierów ¶ciernych, rysy nale¿y zeszlifowywaæ coraz drobniejszymi papierami, a nie wype³niaæ (czy zalewaæ) kolejnymi materia³ami.


Bzyku
Do³±czy³: 21 Lis 2005
Posty: 24
Wys³any: Pon Gru 05, 2005 12:25 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Teraz ju¿ wiem Mysla³em ¿e podk³ad to za³atwi:)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi