Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
badshaman
Wys³any: 2010-07-01, 16:51   Zestaw H&S. Czas zaczac.
0
UP DOWN

Posty: 19
Sk±d: Kraków-Jorpeland
Po 3 miesiecznym przeszukiwaniu tego forum oraz mnostwa stron filmow i tutoriali nareszcie zdecydowa³em sie zamowic sprzet do aero.
Bardzo trudno znalezc z³oty ¶rodek wiec prosze o opinie o zestawie ktory defacto juz zamowilem. :spoko:
wiec kierujac sie zasada tansze moze byc dwa razy drozsze zamowilem
aerograf H&S evolution silverline fPc two in one
kompresor H&S aero-pro HTC 30a
mnostwo farby createx :D
oraz zestawy do czyszczenia , nozyki tasmy itp
Najwazniejszed chodzi mi o aerograf i kompresor.
sprzecik zamawiany z USA z chicagoairbrushsupplies aerograf i farby a kompresor z airbrush- city. de
dzieki za opinie
 

Neonis 
Wys³any: 2010-07-01, 22:43   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Drogi przyjacielu,
Uwa¿am, ¿e dokona³e¶ dobrego wyboru je¶li chodzi o aerograf - równie¿ taki mam i jestem z niego zadowolony. Co do kompresora siê nie wypowiadam.
Powiem ci: z grubej rury walisz skoro od razu decydujesz siê na wyczesany sprzêt. Ja co prawda sz³em inn± drog± - najpierw decydowa³em siê na najtañszy sprzêt po najmniejszych kosztach (zarówno je¶li chodzi o aero, kompresor, jak i farby), a dopiero pó¼niej postanowi³em przesi±¶æ siê na co¶ wy¿szej pó³ki... W ka¿dym razie my¶lê, ¿e nie po¿a³ujesz swojego wyboru i tego te¿ ci ¿yczê :)
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

cube 
Wys³any: 2010-07-04, 17:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
có¿ - nie sprzêt maluje ino cz³owiek, wiêc oceniaæ trza po efektach nie po narzêdziach...

sprzêt niez³y (sam u¿ywam EVO)
kompresor zbêdny - chyba ¿e cierpisz na nadmiar gotówki.
farby - zale¿y na czym masz zamiar malowaæ. createxy zdaje siê ¿e g³ównie na textylia - ale pewno¶ci nie mam bo nie u¿ywam

¿yczê ciekawych efektów
pozdro
 

badshaman
Wys³any: 2010-07-05, 17:59   
0
UP DOWN

Posty: 19
Sk±d: Kraków-Jorpeland
no to co do aero to dzieki mam nadzieje ze sie sprawdzi,powinienem miec aero jutro lub pojutrze.
jak kompresor zbedny?????????? :help: :shock: :shock: :shock: :sciana:
farby do wszystkiego, narazie jakies kartony pewnie zeby wprawy nabrac pokory i zobaczyc jak to sie je
chce jeszcze zamowic goldeny ktore kiedys Dawid bardzo zachwalal i wickedy o ktorych wspominal Lobo
co do sprzetu nie sprzet maluje racja swieta racja ale.......................jest milion postow na tym forum gdzie majacy cos wspolnego z aerografia ludzie caly czas dobitnie przekonuja ze warto cos z gornej polki bo chinski rzyga psuje sie ze czesci nie do dostania i takie tam badz co badz przydatne info.
wiec wolalem poczekac i zainwestowac w cos troszke bardziej znanego.
na tym forum w watku galerie zamiescilem pare rysunkow ktore nabazgralem a staram sie trenowac czesciej bo dopieri od kilku miesiecy zaczalem cokolwiek rysowac, zaczelo sie od checi tatuazu...................ale to inna historia
pozdrawiam i podziele sie pierwszymi wrazeniami
 

cube 
Wys³any: 2010-07-06, 20:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
kompresor zbêdny - w sensie zbêdny wydatek - mo¿na skleciæ supercichy i ¶wietnie dzia³aj±cy - w³asnym sumptem i do¶æ tanio - napewno du¿o taniej ni¿ kupowaæ kompresor H&S. musia³by¶ poszukaæ w w±tku " jak zrobi³em w³asn± sprê¿arkê..." (czy jako¶ tak)

natomiast sprzêt pierwsza klasa - nie bêdziesz mia³ wymówki ¿e tym chiñskim badziewiem to siê nie da... ;P

pzdr
 

Neonis 
Wys³any: 2010-07-06, 22:14   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Cytat:
natomiast sprzêt pierwsza klasa - nie bêdziesz mia³ wymówki ¿e tym chiñskim badziewiem to siê nie da...


Fakt faktem mo¿e siê tak staæ (mo¿e ale nie musi - nie wiem jakim typem cz³owieka jest nasz pacjent), ¿e tak zajedzie "sprzêt pierwszej klasy", ¿e "nie bêdzie siê nim da³o" tak samo jak "chiñskim badziewiem"...
Ja osobi¶cie nie jestem fanem oddawania porz±dnych sprzêtów laikom, ¿eby siê na nich uczyli i je zarzynali...
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

Erni 
Wys³any: 2010-07-06, 23:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
a co tu mo¿na zarzynaæ? to nie samochód ¿eby go mo¿na by³o ci¶n±æ do odciêcia na pierwszym zakrêcie posypanym ¿wirkiem jebn±æ w drzewo, jak ch³opak 3 miechy wa³kowa³ teoriê to my¶le ¿e nie spieprzy tego sprzêtu. Pewnie wie ¿e ig³± nie rzuca siê do tarczy, nie powinno siê laæ nitro i nie pizgaæ 5 barowym ci¶nieniem. Ja jestem zdania, ¿eby od razu na g³êbok± i szerok± wode p³yn±æ. Wtedy wiadomo czy siê chce w to bawiæ czy nie, jak nie wyjdzie to bêdzie okazja na allegro :) . A jak nawet zepsuje sprzêt to jego strata, nie Twoja Neonis ;)
Co do kompresora to cube ma racje, nie warto wydawaæ kasy na sprzêt H&S, choæ sam jeszcze nie mam lodówkowca to produkcja w toku, ale wiem ¿e siê sprawdzaj± wy¶mienicie.
pozdrawiam :spoko:
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

cube 
Wys³any: 2010-07-07, 00:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
Erni napisa³/a:
a co tu mo¿na zarzynaæ?

co ja zrobi³em? jak pierwszy raz troszkê farby wypsika³em brand new EVO to wcisn±³em za mocno ig³ê w dyszkê 0,15 bo nie wierzy³em ¿e tak lekko wchodzi... :sciana:
nastêpnie zderzy³em siê z p³ótnem (blach±) ods³oniêt± ig³± 0,2 :sciana: :sciana:
co uczyni³o mnie l¿ejszym o komplecik czê¶ci zamiennych

tak¿e wszystko jest mo¿liwe ... :rotfl:
 

Erni 
Wys³any: 2010-07-07, 08:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
owszem wszystko jest mo¿lie. ja po przeczytaniu paru tematów dowiedzia³em siê ¿eby nie pchaæ ig³y za mocno, tylko pie¶ciæ jak kobiete, ¿eby nie dokrêcaæ dyszy jak szpil od kó³ samochodu itp. Ja te¿ zaliczy³em pare razy ig³± w materia³, ale chiñczykiem (strasznie miêka jest), czubek troche siê wgi±³, ale naprostowa³em. Tak wiêc mówiê je¿eli ch³opak poczyta³, jakie ludzie b³êdy pope³niali a ma rozum to wyci±gnie z tego wnioski.
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

badshaman
Wys³any: 2010-07-07, 20:28   
0
UP DOWN

Posty: 19
Sk±d: Kraków-Jorpeland
dzieki wielkie Panowie za konkretne podpowiedzi.
faktem jest ze teoria to jedno a praktyka drugie.
mam nadzieje ze tak zle nie bedzie zeby za tydzien wystawiac na allegro. :D
twardy jestem dam rade :cool: hehe
dzis aerograf przyszedl jeszcze tylko kompresor, tak psioczyliscie ze mi tu w norwegii jeszcze huje clo [...], hehe dzieki wielkie. zarcik nie wasza wina, systemu wina :D ;)
no nic lodowki narazie rozbieral nie bede ale sprawa warta uwagi na przyszlosc.
pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group