Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
lakierok 
Wys³any: 2010-07-11, 16:26   uszkodzona przesy³ka
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
witam
mam ma³y problem a mianowicie zamówi³em paczkê przez internet (lakier szpachle podk³ad)
i paczka przysz³a uszkodzona , przyjecha³ kurier spisa³ protokó³ skontaktowa³em siê z sprzedawc± i kaza³ abym mu wys³a³ ten protokó³ i mu wys³a³em mu i na tym siê skoñczy³o
nie odpisuje na meile a dodzwoniæ siê do niego to katastrofa tylko meile meile

nie chce mu robiæ ko³o dupy i pisaæ kto to wiêc proszê o rade

pozd.
 

Nurglepl 
Wys³any: 2010-07-11, 18:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
A co dok³adnie by³o uszkodzone ?
 

lakierok 
Wys³any: 2010-07-11, 21:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
wszystkie puszki by³y uszkodzone pozagniatane jak by pude³kiem rzucali
 

Nurglepl 
Wys³any: 2010-07-12, 21:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
A opakowanie zniszczone ?. Mo¿e wygl±da³o jak by by³o naprostowywane?. Jak tak to pretensje trzeba mieæ do firmy kurierskiej.
 

Benos77
Wys³any: 2010-07-12, 21:30   
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
Bo trzeba zamawiaæ za pobraniem. Otwierasz paczkê przy kurierze, patrzysz czy jest ok i dopiero p³acisz.
 

lakierok 
Wys³any: 2010-07-12, 22:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
puszki by³y pozagniatane przyjecha³ kurier spisa³ protokó³ ,w firmie kurierskiej powiedzieli abym reklamacje dochodzi³ ten co wysy³a³ wiêc wys³a³em mu protokó³ i cisza nawet nie odpisuje na meile .
 

shalashaska 
Wys³any: 2010-07-13, 17:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Benos77 napisa³/a:
Bo trzeba zamawiaæ za pobraniem. Otwierasz paczkê przy kurierze, patrzysz czy jest ok i dopiero p³acisz.

Najpierw dajesz kase kurierowi a potem sobie otwierasz wiêc co za ró¿nica jak zamówisz.
 

Nurglepl 
Wys³any: 2010-07-13, 18:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Benos77 napisa³/a:
Bo trzeba zamawiaæ za pobraniem. Otwierasz paczkê przy kurierze, patrzysz czy jest ok i dopiero p³acisz.

Nie wiem jak takie co¶ mog³e¶ wymy¶liæ.
To tak jak by klient Tobie p³aci³ za 2 lata jak siê skoñczy gwarancja, a gdy co¶ w trakcie tych 2 lat wyjdzie z³ego to CI wcale nie zap³aci.

Kurier nie mo¿e daæ otworzyæ paczki dopóki nie zostanie zap³acone jak jest taka potrzeba i obowi±zkowo podpisany jest odbiór.

By³em kurierem i wiem ¿e ludzie chc± otworzyæ i sprawdziæ, ale Ja nie dawa³em. A jak siê stawia³ to zabiera³em paczkê i odmowa odbioru i paczka wraca³a do nadawcy. Co by nie mówiæ mia³em tak 2 razy, a tak to zazwyczaj wszyscy wymiêkali gdy ju¿ paczka by³a na pace i odpala³em silnik to zatrzymywali mnie i podpisywali odbiór grzecznie :)

Ogólnie takie sprawy za³atwiane s± w ci±gu miesi±ca. Nadawca dostaje zwrot kasy, zazwyczaj to jest 500 z³ max, albo gdy by³a ubezpieczona to pa³n± warto¶æ. I wtedy dopiero wy¶le CI nowy towar.
 

lakierok 
Wys³any: 2010-07-13, 21:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
ja ten towar uszkodzony odebra³em a ten co mi przys³a³ to kaza³ abym mu wys³a³ protokó³ szkody a on bêdzie siê z nimi dochodzi³, ale tak jak mówi³em niema odzewu i byæ mo¿e kasê
wzio³ dla siebie i nie oda ale napisze pó¼niej kto to
 

Benos77
Wys³any: 2010-07-13, 22:24   
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
Cytat:
Kurier nie mo¿e daæ otworzyæ paczki dopóki nie zostanie zap³acone jak jest taka potrzeba i obowi±zkowo podpisany jest odbiór.

Kurde balans mo¿e nie czêsto zamawiam co¶ kurierem ale na pewno ostatnio najpierw otwiera³em a potem p³aci³em. Wydawa³o mi siê ¿e to zasada :/
 

b-rad
Wys³any: 2010-07-15, 01:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
lakierok napisa³/a:
ja ten towar uszkodzony odebra³em a ten co mi przys³a³ to kaza³ abym mu wys³a³ protokó³ szkody a on bêdzie siê z nimi dochodzi³, ale tak jak mówi³em niema odzewu i byæ mo¿e kasê
wzio³ dla siebie i nie oda ale napisze pó¼niej kto to


Co to znaczy uszkodzony?? Puszki by³y nieszczelne ?? Czy tylko pogiête??


Je¿eli pogiête to nie masz o co siê pieniæ bo co drugi dzieñ z mieszalni kupujê pogiête... Taka kolej rzeczy ¿e nikt siê z tym jak z jajkiem nie obchodzi.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=raUxREWnP7Q
 

lakierok 
Wys³any: 2010-07-15, 21:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
b-rad napisa³/a:
lakierok napisa³/a:
ja ten towar uszkodzony odebra³em a ten co mi przys³a³ to kaza³ abym mu wys³a³ protokó³ szkody a on bêdzie siê z nimi dochodzi³, ale tak jak mówi³em niema odzewu i byæ mo¿e kasê
wzio³ dla siebie i nie oda ale napisze pó¼niej kto to


Co to znaczy uszkodzony?? Puszki by³y nieszczelne ?? Czy tylko pogiête??


Je¿eli pogiête to nie masz o co siê pieniæ bo co drugi dzieñ z mieszalni kupujê pogiête... Taka kolej rzeczy ¿e nikt siê z tym jak z jajkiem nie obchodzi.


czy widzisz ze sie pienie ? :nie:

ale p³ace za ca³e i takie chce mieæ guzik mnie to obchodzi jakie odbierasz w mieszalni jak Ci to odpowiada to ok, jak takie sprzedasz to dobrze bo nie wszyscy zwracaj± na to uwagê Ja to co zamówi³em to nie sprzeda³em i co mam zrobiæ ?

wys³a³em mu protokó³ i nawet nie raczy odpisaæ a napisa³em mu mare meili albo zwrócili mu kase i ma mnie gdzie¶ (super sprzedawca)
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-07-29, 06:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Paczkê trzeba zamówiæ ( i wys³aæ ) z opcj± otwarcia jej przy kurierze i ewentualnie odmówiæ odbioru z podaniem przyczyny po rozpakowaniu. Wtedy jest to pakowane do pude³ka firmy kurierskiej i wraca do nadawcy. Dop³acam do przesy³ki ... ale mogê zajrzeæ do ¶rodka jak odbieram co¶ z niepewnego ¼ród³a (czyli - nie wspó³pracuje z nadawc± na sta³e ) Nie wiem czy ma tak poczta, ale firmy kurierskie maj± tak± opcjê ju¿ od kilku lat.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Nurglepl 
Wys³any: 2010-07-29, 06:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
PROJEKTER napisa³/a:
Paczkê trzeba zamówiæ ( i wys³aæ ) z opcj± otwarcia jej przy kurierze

A mo¿esz powiedzieæ jaka firma kurierska ma tak± opcjê ?, gdzie kurier dostarcza paczkê, a nie odbira siê jej osobi¶cie w siedzibie danej firmy kurierskiej.
 

domagalka 
Wys³any: 2010-07-29, 11:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Ka¿da firma kurierska tak ma a co wiêcej POCZTA POLSKA te¿. Kupuje szyby do aut czasem przez wysy³kê czasem poczt± i czasem Kurierem i za ka¿dym razem przed zap³aceniem sprawdzam towar czy nie uszkodzona. Dop³ata do przesy³ki z tak± opcj± jest ró¿na czasem 5z³ a czasem 2z³.
 

Nurglepl 
Wys³any: 2010-07-29, 18:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Z tego co wiem to poczta polska ma tak± opcjê, ale wtedy samemu musisz i¶æ na pocztê i odebraæ paczkê. Kurier Ci jej nie dostarczy.

Przyk³adowo masz tutaj cennik DHL
http://www.dhl.com.pl/pl/...ji/pobierz.html
Znajd¼ mi tak± opcjê rozpakowania paczki przed odbiorem.
 

lakierok 
Wys³any: 2010-07-29, 21:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
moja przesy³ka przysz³a firm± GLS i jak mówi³em wcze¶niej paczkê odebra³em i okaza³o siê ze jest uszkodzona , napisa³em do nadawcy i powiedzia³ abym wys³a³ protokó³ szkody i mu wys³a³em...... i na tym cisza nawet teraz nie odpiszê na meila a tak odpisywa³ zawsze z dnia na dzieñ
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-07-30, 16:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Nurglepl napisa³/a:
PROJEKTER napisa³/a:
Paczkê trzeba zamówiæ ( i wys³aæ ) z opcj± otwarcia jej przy kurierze

A mo¿esz powiedzieæ jaka firma kurierska ma tak± opcjê ?, gdzie kurier dostarcza paczkê, a nie odbira siê jej osobi¶cie w siedzibie danej firmy kurierskiej.


hmmm ... tylko raz w ¿yciu odbiera³em paczkê w magazynie firmy kurierskiej bo by³a ¼le zaadresowana i nazwa firmy by³a PROJEKTOR !!! ... Zawsze absolutnie zawsze mam paczkê pod drzwi ... nawet jak idzie na adres domowy. Paczki z POCZTY POLSKIEJ te¿.
Opcja z otwarciem przy kurierze i sprawdzeniem zawarto¶ci jest na pewno w UPS, a decyduje o tym nadawca, przy nadawaniu przesy³ki !!!

Tu jeszcze wklejam szczegó³ow± informacjê od Rzecznika Konsumentów ... i na koñcu rada ... WYBIERAJ ZAWSZE OPCJÊ SPRAWDZENIA ZAWARTO¦CI PACZKI.

Szanowny Panie.

Na postawione przez Pana pytanie nale¿a³oby co do zasady udzieliæ odpowiedzi negatywnej. Wskazaæ te¿ nale¿y, ¿e w zale¿no¶ci od rodzaju zawartej umowy - czyli umowy przewozu b±d¼ umowy przesy³ki pocztowej - inne przepisy bêd± mia³y zastosowanie.

Nie istnieje przepis prawa (poza nielicznymi wyj±tkami), który uprawnia³by odbiorcê do ¿±dania sprawdzenia zawarto¶ci paczki przed jej odbiorem. Z przepisów kodeksu cywilnego i ustawy Prawo przewozowe wynika zasada, i¿ do momentu odbioru paczki, za jej uszkodzenie odpowiada firma przewozowa. Odpowiedzialno¶æ przechodzi na adresata przesy³ki dopiero w momecnie jej odbioru, a wiêc w chwili podpisania odbioru. W takim wypadku odbiorca jest zobowi±zany do ewentualnej zap³aty za przesy³kê (przesy³ka za pobraniem). I dopiero w tym momencie mo¿e otworzyæ przesy³kê. Kurier mo¿e - na pro¶bê kupuj±cego -umo¿liwiæ sprawdzenie przesy³ki w swojej obecno¶ci, ale dopiero po podpisaniu odbioru przesy³ki. Nie jest to te¿ jego obowi±zkiem, a jedynie mo¿e wynikaæ z grzeczno¶ci. Trudno wymagaæ bowiem od firmy przewozowej, aby umo¿liwia³a otwarcie przesy³ki w sytuacji, gdy odpowiedzialno¶æ za jej uszkodzenie ci±¿y na niej. W takim jednak wypadku przesy³ka zostaje u adresata i jest on zobowiazany do zap³aty wszelkich kosztów wynikaj±cych z umowy przewozu. W przypadku stwierdzenia uszkodzeñ po otwarciu przesy³ki, nale¿y spisaæ protokó³. Podobnie nale¿y post±piæ, gdy przesy³kê otwarto pó¼niej - pod nieobecno¶æ kuriera. Nale¿y w takim wypadku zg³osiæ niezw³ocznie - nie pó¼niej jednak niz w terminie 7 dni od dnia odbioru przesy³ki - uszkodzenie zawarto¶ci paczki firmie przewozowej.

Istnieje jednak wyj±tek od tej zasady. Mianowicie w sytuacji, gdy przesy³ka ma oznaki naruszenia, adresat ma prawo ¿±daæ otwarcia przesy³ki w obecno¶ci kuriera i to jeszcze zanim podpisze jej odbiór. Mo¿liwo¶æ taka wynika z art. 74 ust. 1 ustawy prawo przewozowe. Przepis ten stanowi tak¿e, i¿ "przewo¼nik wykonuje te czynno¶ci tak¿e na ¿±danie uprawnionego, je¿eli twierdzi on, ¿e przesy³ka jest naruszona". Z tego ostaniego stwierdzenia wynika, ¿e kurier ma obowi±zek dokonaæ protokolarnego otwarcia przesy³ki w obecno¶ci adresata, na ka¿de jego ¿±danie uzasadniane naruszeniem przesy³ki. Co wiêcej, stwierdzenie odbieraj±cego przesy³kê, i¿ wed³ug niego jest ona naruszona, jest dla kuriera wi±¿±ce. Innymi s³owy, je¶li adresat ¿±da otwarcia przesy³ki z powodu jej naruszenia, kurier ma obowi±zek umo¿liwiæ otwarcie przeys³ki. W takim wypadku nale¿y spisaæ protokó³ otwarcia przesy³ki i to niezale¿nie od tego, czy stwierdzono wyst±pienie szkód.

Wskazaæ jednak nale¿y na tre¶æ ust 5 ww. artyku³u, który brzmi: "Je¿eli ustalenia protokolarne, podjête na ¿±danie uprawnionego, nie wyka¿± szkody w przesy³ce albo wyka¿± jedynie szkodê stwierdzon± ju¿ uprzednio przez przewo¼nika, uprawniony ponosi op³aty okre¶lone w taryfie. " Innymi s³owy, adresat powinien liczyæ siê z obowi±zkiem poniesienia dodatkowych kosztów okre¶lonych w regulaminie przewo¼nika w przypadku, gdy na jego ¿±danie dokonano otwarcia przesy³ki, a nowych uszkodzeñ nie stwierdzono.

Powy¿sze rozwa¿ania dotyczy³y umowy przewozu, uregulowanej do¶æ szczegó³owo w ustawie Prawo przewozowe. Brak natomiast podobnych uregulowañ ustawowych odno¶nie umowy przesy³ki pocztowej. Nale¿y wiêc stwierdziæ, ¿e poza ogólnymi regu³ami wynikaj±cymi z kodeksu cywilnego, a wskazanymi wy¿ej, zastosowanie bêdzie mia³ regulamin przedsiêbiorstwa ¶wiadcz±cego us³ugi pocztowe. Warto zaznaczyæ, i¿ w wielu przedsiêbiorstwach ¶wiadcz±cych czy to us³ugi przewozowe, czy us³ugi przesy³ki pocztowej, istnieje mo¿liwo¶æ "wykupienia" sobie prawa do otwarcia przesy³ki w obecno¶ci kuriera w ka¿dym wypadku. Je¶li wiec chcia³by Pan w konkretnym przypadku dokonaæ sprawdzenia zawarto¶ci przesy³ki przed jej odbiorem, warto zastanowiæ siê nad wyborem odpowiedniej formy wysy³ki wraz z opcj± umo¿liwiaj±ca otwarcie przesy³ki.

z powa¿aniem

Marek Knapczyk

Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Wick
Wys³any: 2010-08-18, 17:57   Bo trzeba zaawiac w sklepach internetowych...
0
UP DOWN

Posty: 24
Bo trzeba zamawiaæ w sklepach internetowych a nie ³asi siê na allegro. Jak kto¶ chce dzia³ac d³u¿ej nie pozwala sobie na olewanie klientów. Trzeba tez zwracaæ uwagê na renomê sklepó\

Naprzyk³ad polecam

optionall,
r-g.
klakiernik
ars color
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group