Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
carol
Wys³any: 2007-07-12, 21:53   dziurki w bezbarwnym
0
UP DOWN

Posty: 16
Witam. Polakierowalem element lakierem hs trotona i po ok. godzinie pokazaly sie dziurki takie jak gdybu porobic je igla. Kladlem w 1,5 warstwy. Co to za przyczyna????
 

baqo 
Wys³any: 2007-07-13, 12:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
malowa³e¶ wpierw podk³adem wype³niaj±cym :?:
 
 

online 
Wys³any: 2007-07-14, 00:08   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Baqo masz na my¶li to, ¿e polakierowa³ podk. akrylowym i ¼le doszlifowa³?
A mo¿e to rozcieñczalnik nie zd±¿y³ odparowaæ i musia³ jako¶ uj¶æ-juz mi siê tak zdarzy³o :???:

Dobrze by by³o gdyby¶ napisa³ kolejno co robi³e¶ i jak. A mo¿e masz mo¿liwo¶æ zamieszczenia foto? :)
 
 

looqasch 
Wys³any: 2007-07-14, 00:52   
0
UP DOWN

Posty: 60
Ja takie co¶ obserwowa³em na ciemnych lakierach z szybkim utwrdzaczem i do tego gdy jeszcze podgrzewa³em piecykiem "ala promiennik". By³o to bardzo drobmiutkie i po spolerwaniu znika³o. To chyba siê nazywa gazowanie.

Teraz ¿eby tego unikn±æ podsuszam dopiero po jakim¶ casie od lakierowania i z przerwami. Jak narazie ju¿ siê nie zda¿a.

Gdyby by³y dziurki w podk³adzie lakier rozla³ by siê w wiêksze kratery a tu carol pisze a malutkich nak³uciach
 

baqo 
Wys³any: 2007-07-14, 09:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
zapylony ,nie dolany,zw³aszcza przy wyzszych temperaturach,a jak jeszcze na nitrze :roll: i z podk³adu robi siê siteczko
 
 

carol
Wys³any: 2007-07-14, 13:51   
0
UP DOWN

Posty: 16
Czesc. Podklad (trio-novola) byl wyszlifowany na lustro z pomoca kontrolbazy. Wyjechalem wczoraj na powietrze i po dokladnych ogledzinach stwierdzam, ze prawdopodobnie przyczyna byla zbyt mala warstwa kladzionego bezbarwnego. Tak przynajmniej mi sie wydaje, tzn.pierwsza warstwe zapylilem a druga jechalem mocno ale widocznie zapomnialem rozkrecic w pistolecie ilosc produktu. Teraz wyszlifowalem jednak zeby zlikwidowac dziurki poprzecieralem do bazy-moge mimo to klasc od nowa baze i bezbarwny bez ponownego podkladowania?
 

online 
Wys³any: 2007-07-15, 12:05   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Po dok³adnym umyciu el. i jego odt³uszczeniu mo¿esz. Choæ ksi±¿kowe zasady mówi±, ¿e nie powinno siê tak robic, tzn przecieraæ do bazy :wink:
 
 

maras 
Wys³any: 2007-07-17, 00:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Zdarzy³o mi siê w podobnych przypadkach(tj ¶wie¿y lakier poprawiany i przetarty do bazy), ¿e siê powa¿y³o :roll: Raz nawet, gdy chcia³em temu zapobiec i da³em podk³ad(novol ms) równie¿ on, w miejscach przeszlifowanych do bazy siê powa¿y³ :???:
 

carol
Wys³any: 2007-07-17, 10:36   
0
UP DOWN

Posty: 16
Czesc. Tez nie ryzykowalem i na przetarta baze dalem dwie cieniutkie warstwy epoxydowego(nie trzeba dodawac rozpuszczalnika) i jeszcze mokro na mokro warstwe hs i dalo rade.
 

maras 
Wys³any: 2007-07-18, 01:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
No w³asnie, teraz te¿ wiem,¿e to jest metoda, tzn daæ epoksyd, bo dobrze izoluje. Dobrze, ¿e Tobie to wysz³o :smile:
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-07-18, 23:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Masz ch³opie link do encyklopedii defektów pow³ok lakierniczych NEXA Autocolor to sobie poczytasz http://corporateportal.pp.../610_Defects/PL
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group