Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
werbel87 
Wys³any: 2010-08-03, 19:15   Problem z iwata
0
UP DOWN
airbrush


Pomóg³: 1 raz
Posty: 70
Sk±d: Nowy Sacz
Maluje juz jakis czas ale naprawde 1 raz sie spotkalem z takim czyms. Mia³em wypadek spadl mi areograf i nie mial zabezpieczonej igly zmiazdzyla sie razem z ta malutka czesci 2mm a wiec zakupilem nowa i igle i dziubek zamontowalem wszystko elegancko i jedyne co mam to pryskajacy od czasu do czasu kleksami areograf zbadalem wszystkie uszczelki podokrecalem bawilem sie cisnieniem, wyczyscilem z 5 razy i nadal to samo wydaje sie ze wszystko jest jak powinno ale nie przeplywa powietrze z farba do tego jak probuje to udaje mi sie malowac naprawde malutka kreska za to jak pociagam wajche zeby poszerzyc strumien farba wogole nie leci i jak wracam do punktu wyjscia znow wali kleksami zanim sie troche odblokuje.

MOje pytanie moze ktos mial podobna sytulacje i wie co sie moglo stac, czy jest to juz do wyrzucenia sprzet czy jednak da sie odratowac ten sprzet z gory dzieki pzd
_________________
www.goldenhandsart.co.uk
 
 

PrimoOne 
Wys³any: 2010-08-03, 20:10   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Dysza, ig³a i os³ona dyszy ( nie ig³y ) to jedyne elementy z którymi mog³o sie cos stac... Sprawdz to, i powinno byc ok..
Mi koedys aerograf spad³ na d.pe, i nie mia³em os³ony z ty³u, i ig³a wysz³a mi przodem rozrywaj±c dysze;)
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

hlecter
Wys³any: 2010-08-03, 22:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
mi iwatka spad³a sobie, bez koronki , posz³a na czo³ówkê z butla kompresora......ig³a walczy³a do koñca (zada³a rane kompresorowi) ale i u³ama³ sie w niej czubek , jednak uda³o siê t± ig³e naostrzyæ;D takez mam j± jako awaryjke.....jednak dysza pêk³a i posz³a na hasiok....tzn probowa³em j± zeszlifowaæ tak ¿eby zgubic to pêkniêcie...no i powiem szczerze ze da³o to jako taki skutek (dysza 0,3 dawa³a plamke 0,5) jedna wci±¿ mnie wnerwia³o ze ma slady pekniecia.... no i tak doszlifowa³em ¿e przesadzi³em.....na dysze dzia³a jakby podcisnenie , musi wystawaæ na odpowiedni± d³ugo¶æ z os³ony zeby zasysa³o dobrze farbe....ja przekroczy³em t± linie i zacze³a malowac tylko pzy wysokim ci¶nieniu:(i na hasiok,,,,,, jednak po zakupie nowego kompletu ig³a+dysza wszystko dzia³a bez zarzutów
 

Dajmoser 
Wys³any: 2010-08-04, 18:55   
0
UP DOWN
Pocz±tkuj±cy aero


Posty: 14
siemka, mo¿e co¶ siê sta³o z tym zaworkiem co puszcza powietrze... albo mo¿e by tak ¿e ig³a siê ¶lizga i nie odci±ga jej na dostateczn± odleg³o¶c :/ jak nie to nie wiem co mog³o siê stac, trochê szkoda sprzêtu
 

werbel87 
Wys³any: 2010-08-06, 02:01   
0
UP DOWN
airbrush


Pomóg³: 1 raz
Posty: 70
Sk±d: Nowy Sacz
macie racje ogolnie to na bank dysza ktora wymienilem na nowa igle tez wwymienilem ale cos jest nie tak z ta os³onka jak delikatnie odkrecam to jakby jest lepiej ale dalej nie moge tego wyregulowac wiec znow sie szarpne i kupie ta os³onke a jak nie bedzie pasowalo i dalej tak bedzie to nic mi nie zostaje jak kupno nowej, Moze najwyzsza pora na zmiany chociaz bardzo sie do tej iwatki przywiaza³em ;p Dzieki panowie za pomoc :spoko: pzd wszystkich
_________________
www.goldenhandsart.co.uk
 
 

PrimoOne 
Wys³any: 2010-08-06, 02:23   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Tu mi da³es do myslenia.. Co to za Iwata??
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

werbel87 
Wys³any: 2010-08-06, 11:41   
0
UP DOWN
airbrush


Pomóg³: 1 raz
Posty: 70
Sk±d: Nowy Sacz
High Performance plus model HP-A plus bez zbiorniczka jakby ... pzd
_________________
www.goldenhandsart.co.uk
 
 

werbel87 
Wys³any: 2010-08-07, 22:56   
0
UP DOWN
airbrush


Pomóg³: 1 raz
Posty: 70
Sk±d: Nowy Sacz
problem zalatwiony :) z oslonka wszystko gra :) jak mi upadl to ta mala rureczka do ktorej przykrecona jest dysza delikatnie naprawde delikatnie sie odgiela, wyprostowalem to i zamontowalem dysze, teraz maluje sie na nim jak poprzednio :D Pzd
_________________
www.goldenhandsart.co.uk
 
 

over
Wys³any: 2011-10-08, 00:40   
0
UP DOWN

Posty: 14
ja mam problem z iwat± ale nieco inn± bo hp-bcs z serii eclipse mianowicie nie mogê jej dostroiæ ¿eby plamka pryska³a od najcieñszej linii, zawsze zaczyna od grubej kropki potem siê dostraja. Przy szybkich ruchach np przy robieniu w³osów dzia³a ca³kiem spoko ale precyzji nie mogê wyci±gn±æ... no i spust chyba powinien dzia³aæ nieco inaczej bo dopiero po odci±gniêciu do po³owy wypuszcza farbê:/
 

PrimoOne 
Wys³any: 2011-10-08, 13:15   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Masz zapchana dysze..Wyjmij j± , przep³ukaj rozpucholem, i delikatnie koncówka ig³y powyciagaj syf z dyszy. Zobacz tez kana³ miedzy dysza i pojemnikiem na farbe..
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

hlecter
Wys³any: 2011-10-08, 13:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
pokombinuj te¿ mo¿e z ci¶nieniem i rozcieñczeniem farby , mo¿e jest po prostu zbyt gêsta
 

over
Wys³any: 2011-10-08, 17:11   
0
UP DOWN

Posty: 14
jestem osob± co raczej dba o sprzêt, ale sprawdze jeszcze raz mo¿e faktycznie dysza jest zabrudzona... no i z tym kana³em tam nie zagl±da³em fakt... co do farby to rozrzedzana na ró¿ne sposoby wiec raczej to nie to:) sprawdzê i dziêkuje za pomoc :)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group