Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
tomasns 
Wys³any: 2010-08-16, 21:10   Moje pierwsze malowanie :D Vectra po ca³osci :)
+1
UP DOWN

Posty: 5
Witam :)
Chcia³em siê Wam pochwaliæ z moich pierwszych prób lakierowania.
Na wstêpie chce powiedzieæ ze nigdy wcze¶niej niczego nie malowa³em a wszystkie informacje na temat lakierowania zdoby³em na tym forum.
Auto jakie posz³o na pierwszy ogieñ to opel vectra, jest to moje auto. auto malowane by³o po ca³osci :) wizualnie bylo w nieciekawym stanie ale teraz chyba sie to zmieni³o, oceñcie sami :)

Pistolet to Air Gunsa az3 hte 2 i kompresor expo 50 litrów :)
kompletujac sprzet stara³em sie aby nie by³ to kompletny syf wiec postara³em sie aby zestaw by³ jak najbardziej pro jak na moje mozliwosci finansowe i amatorskie potrzeby, myslac o lakierowaniu i kupuj±c sprzêt nawet nie wiedzia³em czy bêdzie mi to jako¶ wychodziæ, ale z racji ze jestem mechanikiem z zawodu i uwielbiam sam grzebaæ przy autach wiec postanowieniem spróbowaæ, kupi³em jeszcze blok filtrujacy ckd reduktor pod pistolet i inne gad¿ety :D do decyzji o samodzielnym lakierwaniu doprowadzi³± mnie sytu³acja ze kiedys odda³em auto do lakiernika a efekt ? lakier odszed³ po roku, zreszta zobaczycie na zdjeciach
tyle gadania wiec do tematu :)
auto wyglada³o przed malowaniem tak









jak widac na drzwiach lakier odpada patami razem z szpachla :)
teraz kilka zdjec z etapu prac :)
na poczatku zaczolem kuæ t± szpachle z drzwi z mysla ich odratowania ale da³em spobie spokój i kupi³em nowe, a to dlaczego :D



przy aucie pracowalem sam wiec nie mam za duzo zdjec z tego etapu pracy;/






mniej wiecej tak przebiega³ proces lakierowania kazdego elementu jak tych na zdjeciach aq oto efekt prac :D

postara³em sie aby auto wyglada³o jak naj³adniej wiec wszystkie plastki wymalowane sa na czarny mat :)











auto przed z³ozeniem zosta³o ca³e wypolerowanie na 3 rodzajach past 3M :D
na koniec powiem tak, satysfakcja jaka teraz sprawia mi to jak to auto wyglada warta jest dla mnie kazdych pieniedzy i czasu spedzonego na lakierowanie :D
 

plichciorhehe
Wys³any: 2010-08-16, 23:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 87
efekt mi siê podoba :) ile trwaly prace ?
 

tomasns 
Wys³any: 2010-08-16, 23:08   
0
UP DOWN

Posty: 5
prace by³y podzielone na etapy wiec ciezko okreslic :) samo malowanie nie liczac rozk³adania auta trwa³o 2 tygodnie z tym ze ca³y bok poprawia³em bo nie by³em zadowolony z efektu :) auto przesta³o 4 dni w podk³adzie i w dzien wystawiane by³o na s³once :)
 

Nurglepl 
Wys³any: 2010-08-17, 06:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Jaki u¿y³e¶ klar ?
 

gorzalinek
Wys³any: 2010-08-17, 06:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 115
Ladny Efekt jakiego klaru uzywales ??
 

eMGi_91
Wys³any: 2010-08-17, 14:16   
0
UP DOWN

Posty: 59
¶wietna robota :) te¿ jestem ciekaw co to za klar :)
a 3M da³a swoje i jest efekt :)
 

tomasns 
Wys³any: 2010-08-17, 16:42   
0
UP DOWN

Posty: 5
materia³y jakich u¿ywa³em to :
podk³ad epoksydowy novola a akryl u-pol
baza profix
klar to Gold Car za 1,5 litra 80z³, robiony na 1,5 warstwy
 

eMGi_91
Wys³any: 2010-08-17, 18:15   
0
UP DOWN

Posty: 59
ile warstw bazy i jak j± k³ad³e¶?
i jak po³o¿y³e¶ klar?

-technika :)
 

tomasns 
Wys³any: 2010-08-17, 19:25   
0
UP DOWN

Posty: 5
bazy posz³y dwie warstwy z przerwami 5 min po miedzy nimi, wcze¶niej lekko przepyli³em miejsca gdzie by³ podk³ad, pó¼niej przerwa 30 min i bezbarwny na 1,5 warstwy z przerwa 5 min pomiêdzy warstwami. ci¶nienie do bazy 2,0 do bezbarwnego 3,2 ustawiane na reduktorze pod pistoletem przy wci¶niêtym spu¶cie.
 

gorzalinek
Wys³any: 2010-08-18, 07:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 115
To juz wiem co to za klar raz uzywalem go dosc dobry chodz hs z gold cara tez nie jest zly wierne autka xd mialem dlugo taka vectre w turbo dieslu isuzu :D wiec wielkie brawo ze przywrociles blask temu autku ja uzywam teraz zestawu past sia i powiem wam ze nie ustepuja pasta 3M w niczym i futro jest tansze niz pady do 3m
 

stanislaw19821
Wys³any: 2010-11-23, 21:53   
0
UP DOWN

Posty: 4
gratulacje kolego mam pytanie jak ten kompresor sobie radzi mam zamiar taki kupic zeby sie nauczyc malowac z gory dzieki pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group