Szukaj FAQ Album



Otwarty przez: Tech 2008-07-17, 11:04
Autor Wiadomo¶æ
detal
Wys³any: 2007-07-20, 20:02   Szukam pomocy..piszcie!
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam,w tym roku zdawalem mature.Dosta³em sie na studia: Architektura Krajobrazu otwartego zdawa³em egzamin z rysunku.Strasznie sie zajara³em na malowanie aerografem i postanowilem ze skoro ineresuje sie rysunkiem to czas sprobowac czegos nowego.Prosze was o pomoc poniewaz mimo ze cos tam czytalem w internecie to czuje sie zielony w tym temacie:P Co proponujecie na poczatek?widzialem jakies komplety na allegro za ok 400 z³ dobre to jest na start?wiem ze moze to bys smieszne pytanie ale zastanawiam sie bo skoro zbiorniczek od aerografu jest jeden,to przy kazdym zmienianiu koloru w trakcie robienia pracy trzeba czyscic pojemnik,rozcienczac farbe i tak za kazdym razem?drugie pytanie to czy mozna malowac na duzych kartkach na 1 na stelarzu czy tylko na metalu lub plastiku?


Prosze o pomoc.


wiem ze wielu z was pewnie sie smieje z tych pytan ale dopiero zaczynam(w sumie to jeszcze nie zaczalem:] ale tak czy inaczej prosze o wasze opinie. dzieki
 

bohater13 
Wys³any: 2007-07-20, 20:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 17
poczytaj dok³adnie forum Airbrush, na pewno znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

co do mycia zbiorniczka- to przecie¿ mo¿esz sobie dokupiæ kilka sztuk i wtedy jest wygodniej. Co do kompletów sprzedawanych na allegro (pewnie masz na mysli paasche vl ) to jak najbardziej sa godne polecenia.

to tyle
 

detal
Wys³any: 2007-07-20, 21:28   
0
UP DOWN

Posty: 4
a co z malowaniem na kartonie? ta sie tak?

[ Dodano: 2007-07-20, 21:55 ]
a co do aerografu to chodzilo mi o to

http://www.allegro.pl/ite..._poradnik_.html

dobry zestaw na poczatek?
 

Bodzio 
Wys³any: 2007-07-20, 23:07   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Ja kupi³em sobie kompresor 50l z wydajno¶ci± 390l na wej¶ciu (kupowa³em u innego go¶cia za 477z³ z przesy³k±)
http://www.allegro.pl/ite...tech_nowy_.html
Malowa³em ju¿ kilka rzeczy normalnym pistoletem i jestem zadowolony. Teraz chcê kupiæ odwadniacz,
http://www.allegro.pl/ite...odwadniacz.html
kilka szybko z³±czek i wtyków a pó¼niej aerograf
http://www.allegro.pl/ite...cisnienia_.html
a do tego jaki¶ cienki w±¿ ¿eby móc to pod³±czyæ wszystko. To mi chyba wystarczy na pocz±tek, choæ do matury mam jeszcze prawie rok hehe :)
Na pocz±tku bêdê malowa³ farbami akrylowymi (stosunkowo niska cena), a je¶li bêdzie co¶ wychodzi³ to bêdê kupowa³ farby od jednego z naszych forumowiczów hehe :) Pozdro
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

detal
Wys³any: 2007-07-20, 23:47   
0
UP DOWN

Posty: 4
dzieki zapomoc naprawde stary:] twoj post mi pomog...s³aba hejterska prowokacja,prawie modem pad³ na zawa³?:]
 

www.airpainter.pl
Wys³any: 2007-07-26, 20:43   :) pomogê :)
Go¶æ
Siema je¶li chodzi o komplety to proponujê nie kupuj tych za 400z³ ( aerograf profi z dysz± 0,3 lub 0,2 + kompresor mini - bo pewno o to Ci chodzi) - bêdziesz musia³ robiæ sobie w³asnorêcznie zbiornik retencyjny oraz dokladaæ masê z³±czek aby ten zestaw dzia³a³ norlmalnie ( pewnie milion osób siê zdenerwuje ale taka jest prawda ¿e bez idelanie sta³ego cisnienia aerografem co najwy¿ej mozesz sobie wype³niæ jak±¶ powierzchniê)
kup sobie aerograf pasche VL-SET mega dobry zestaw na pocz±tek 3 dysze 2 pojemniki i do tego kompresorek olejowy 25 litrów - do sprê¿arki 3-5 metrów wê¿a 8 lub 10 mm zbrojonego z szybkoz³±czk± na pocz±tku i na koñcu oraz do wê¿yka od aerografu dokrêæ szybkoz³±czkê najlepiej kompletuj wszystkie wê¿e i szybkoz³±czki w sklepie ( np castorama )
po czasie zobaczysz ¿e masz idealny zestaw do rozbudowy o pistolecik lakierniczy do polakierowania prac na elementach metalowych oraz pistolet lakierniczy za 30-40 z³ do np malowania wiêkszych powierzchni typu ¶ciany ----- spokojnie mo¿esz malowaæ po kartkach i czym tylko sie da wazne aby¶ dobra³ do tego farbê .
Je¿eli chodzi o czyszecznie aerografu to zalezy jaka farbe uzywasz nie da sie zrobic tak ze poprostu pod³±czasz zbiorniczek nowy i tyle po kilku takich zmianach bez czyszczenia zaczyna pluæ na koñcuwce ig³y zbiera sie zaschnieta farba taki urok tego sprzêtu po ka¿dym kolorze myjesz i tyle kup wez duzy sloik na zlewki i wylewaj tam wszystko co masz pod rêk± nie musisz chodzic do zlewu czy gdzie¶ aby wylewaæ ...
to na pocz±tek u mnie na stronie jest mail do mnie jak masz pytania wal ¶mialo POZDRAWIAM LESZEK www.airpainter.pl
 

detal
Wys³any: 2007-07-26, 20:59   
0
UP DOWN

Posty: 4
bardzo dziekuje za pomoc.Mog³bys mi jeszcze podes³ac linki ze sklepami z tym sprzetem itp

[ Dodano: 2007-07-26, 21:04 ]
znalaz³em ten sprzet ylko prbolem w tym ze niebardzo stac mnie na niego,dopiero zaczynam i nieestety niemam duzo pienidzy na to moge wydac ok 500 z³ wiec co proponujesZ?
 

acidhouse
Wys³any: 2007-07-28, 08:31   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
:twisted: Serdecznie witam Ciê PORK :twisted:
:arrow: :cool: :wink: :mrgreen:
_________________
Training all life
 
 

airbrush 
Wys³any: 2007-08-10, 15:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 84
Haj, troszke sie z toba nie zgodze "www.airpainter.pl" co do zestawu aerograf+minikompresor
sam takiego ju¿ ponad rok uzywam i jak narazie nienarzekam, je¶li chodzi o malowanie ma³ych powierzchni jak i precyzyjnych elementów to niema problemu.
Na sam pocz±tek to naprawde wystarczy, moim zdaniem zbedne jest kupowanie profesjonalnego kompresora np.24 L jak i aerografu za kilkaset z³atych gdy¿ szkoda by by³o na taki sprzêcie siê uczyc ,a widomo ró¿nie to bywa.
 

ante
Wys³any: 2007-08-16, 17:49   
0
UP DOWN

Posty: 19
a ile czasu popracujesz na tym mini komrpesorze ?? z tego co pameitam jak mialem to chyba 20 minut... i jak dluzej cisniesz to cisnienie tez spada lekko... jak da mnie starta kasy jezeli chesz co naprawde malowac a nie sie co chwile irytowac ze muszisz czekac az troche ostygnie... a kompresolerm 24l lecisz jak chesz i niczym poza halasem sie nie przejmujesz... to tego jak sie wezmiesz za motory, kaski itp... to na tym mini kompresorze nie ma szans polozyc bezbarwnego... ale Twoj wybor
 

airbrush 
Wys³any: 2007-08-16, 22:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 84
Wiesz ante niemusisz mi wyja¶niac ¿e na mini kompresorze nie po³o¿e klaru, bo dobrze o tym wiem. Wykorzystuje go do malowania do¶c ma³ych powierzchni.
A pracuje na nim ró¿nie tak na maksa to z godzine go mêczy³em i daje rade :mrgreen:
_________________
Airbrush i'ts my life!!!
 

ante
Wys³any: 2007-08-18, 08:26   
0
UP DOWN

Posty: 19
no wlasnie.. godzine.. a zeby zrobic dobra prace to potrzeba wiele godzin :P i czasami rpzerwy w malowaniu nie wplywaja pozytywnie na efekt koncowy :P
_________________
www.antepainting.boo.pl
 

airbrush 
Wys³any: 2007-08-18, 13:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 84
Niewiem dok³adnie ale na kompresorze 24 L to chyba tez bez przerwy godzine nie pomalujesz gdy¿ trzeba zapewne ponownie nabijac butle do odpowiedniego ci¶nienia.
A podczas malowania to przecierz ci±gle robi siê jakie¶ przerwy czy to do zmiany koloru czy wykonania innych czynno¶ci, a w tym czasie to wy³anczam kompresor, co powoduje jego chwilowe och³odzenie i znów moge zabrac sie do pracy.Pozdrawiam
_________________
Airbrush i'ts my life!!!
 

ante
Wys³any: 2007-08-18, 19:53   
0
UP DOWN

Posty: 19
na kompresorze 24l robilem bez przerwy , poza zmiana kolorow prace przez okolo 10 godzin... kompresor jest wlaczony clayczas ale przy cienisniu jakie wykorzystuje nabija sie co jakies + - 20minut. i nie mam w tym czasie zadnych wachan cisnienia... takie jak sobie ustawie takie jest. nie ma co prownywac tych 2 roznych kompresorow, mam w oba i z tego malego nie korzystam. ma soki cisnienia, nie da sie go regulowac... czesto jest za niskie i pruszy itp.
 

dawid
Wys³any: 2007-08-19, 13:21   pomoge jak moge:))
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Strzala

Jesli juz rysowac potrafisz to brakuje ci tylko aerografu jego zasilania i farb.
Zaczne od aerografu goraco polecam Iwate HP-C dysza 0,3mm do ktorej wbrew wskazania producenta mozesz sobie dodatkowo dokupic dysze i igle z microna cobys mugl robic extremalne detale, oczywiscie Hp-c nie prowadzi sie jak micron ale pamietaj tylko praktyka daje zadowalajace wyniki. Jak kupowac Iwaty to tylko u mojego dobrego kolezki Stevena prowadzi on sklepik na e bay tanio i przesylka napewno dojdzie kolezka jest z kanady i jego login sprzedawcy to pjhu 76.
Drugi temat to powietrze jesli do chatki to ten patet sie sprawdza zajebiscie http://www.marecki.user.icpnet.pl/kompres.htm koszt ponad 200zl jakosc ponad 700zl:)).
No i farby jesli do domu to zupelnie nietoksyczne akryle Golden Airbrush, Golden Fluid i Medea Com Art swietne nasyczenie koloru swietna swiatlosc barwy zero zatykania do ilustracji i prac extremalnie malych idealne kupisz je w kazdym amerykanskim sklepie ktory wysyla internationalnie z artykulami dla artystow i nie wychodzi wcale az tak drogo za taka jakosc
Jesli w garazu z wyciagiem to uretany lub wodorozcieczalne PPG, Standox, dobra cena, dobrze przemielone pigmety, zywice na wysokim poziomie, praca bez tracenia nerwow, przy dobrym dobraniu nasycenia zywicy pigmetem i rozcieczenu nie ma mowy o zatykaniu:))

Mam nadzieje ze pomoglem sorry za bledy ale to tak na szybko bylo hehehehe:)

Pozdrawiam
_________________
hmmm
 

Reptile 
Wys³any: 2007-09-06, 23:34   
0
UP DOWN

Posty: 10
Detal-> tak siê sk³ada ze tez studiuje architekture krajobrazu i tez wkrecilem sie w aerograf... Maluje akrylami samochodowymi i na poczatku walczylem z uzyskaniem odpowiedniej gestosci, a raczej zadkosci. Dobrym sposobem jest rozrobic sobie farbe w strzykawki...zmieniasz latwo kolor, jesli chcesz...
I nie zgodze sie z moimi (niektorymi) przedmowcami...
Mam zestaw Profi dysza 0.3 + kompresorek.... Teoretycznie kompresor pracuje non stop przez 20min...ALE!!! Wystarczylo ze postawilem sobie taki pokojowy wiatraczek ktory schladza mi na kompresor...i maluje ok 50min!!! non stop :D
Proste...
POZDRAWIAM!!!
 

ante
Wys³any: 2007-09-08, 08:45   
0
UP DOWN

Posty: 19
dopracowanej grafiki w 50 minut raczej nie zrobisz:P a np przerwy sa dla mnie irytujace.
 

Phazer 
Wys³any: 2007-09-09, 19:42   
0
UP DOWN

Posty: 3
Sk±d: Rybnik
witam fakt faktem nie namalowalem jeszcze niczego konkretnego(pare klapek, obudowe z kompa, rower) ale uwazam ze tym mini kompresorem i aerografem profi ( takie posiadam ) da sie malowac bez przerwy. badz co badz to jak malujesz przy zmianie farby kompresor sie chlodzi (troche), a cisnienie wcale nie spada utrzymuje sie na sta³ym poziomie, sami pewnie wiecie ze co nagle to po diable wiec nigdy sie nie maluje na szybciora. moze moje zdanie sie nie liczy ale uwazam ze na poczatek kariery taki komplecik jest dobry, znam pare osób ktore pokupowaly sprzety dosc drogie a pozniej im sie odwidzialo i albo im to lezy albo sprzedali wiec na poczatk lepiej uczyc sie na czyms tanszym ( bo jak to mowi moj znajmoy: lepiej przerzucic sie z z³omu na lepszy sprzet niz odwrotnie :) ) pozdrawiam i oczywiscie przyznaje ze kazdy ma swoje zdanie wiec zadnego nie podwazam.
 
 

airbrush 
Wys³any: 2007-09-10, 16:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 84
W 100% siê z tob± zgodze Phazer.
_________________
Airbrush i'ts my life!!!
 

Reptile 
Wys³any: 2007-09-11, 14:36   
0
UP DOWN

Posty: 10
Phazer masz racje...
 

semub
Wys³any: 2013-04-24, 00:15   
0
UP DOWN

Posty: 4
Sk±d: £ÓD¬
Dziwne forum, ka¿dy siê nie¼le unosi...
Tak wiêc lepiej zacznê od przywitania - Cze¶æ wszystkim.
Interesuje siê ju¿ od dawna malowaniem aerografem,
wypróbowa³em najtañsz± mo¿liw± opcje -lodówka bez butli
i jest to ciêzka sprawa.

Aerograf potrzebuje tylko do ma³ych prac, nie potrzebuje wype³niaæ wiekszych powierzchni, jak równie¿ nie bêdê u¿ywaæ klaru w aerografie (znajdzie siê go w sprayu)
A wiêc, chcia³bym zapytaæ czy kto¶ pracowa³ na
Allegrowym sprzecie z butl±?
http://allegro.pl/mini-ko...3151782185.html
Nie patrze na sprzêt psikaj±cy, posiadam ju¿ chiñczyka K207.

Sorka za odgrzewanie tematu. szuka³em nie znalazlem.
Pozdrawiam (:
 

matheo_86
Wys³any: 2013-04-25, 17:52   
+1
UP DOWN

Posty: 91
siema moim zdaniem to do³ó¿ troszkê kasy i kup taki 25 l kompresor w obi, praktikerze itp:) lub na alledrogo i na pewno bêdziesz bardziej zadowolony ni¿ z tego mini, jedyna wada 25 l ze bêdzie g³o¶niejszy
http://allegro.pl/kompres...3142742257.html
 

semub
Wys³any: 2013-04-29, 12:54   
0
UP DOWN

Posty: 4
Sk±d: £ÓD¬
Dzieki za odpowiedz, zamowi³em ju¿ tamten sprzêt.
Zobaczymy co to bêdzie i jak mi bêdzie na tym sz³o, najwyzej jak ju¿ zarobi na siebie to bêdê my¶leæ o wiêkszych sprzêtach.
Dodatkowo patrzy³em w³asnie na to pod kontem pracy w domu tj. nauki.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga