Szukaj FAQ Album



Otwarty przez: Tech 2008-07-17, 10:04
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2006-01-21, 21:19   Lakierowanie wielokolorowe
0
UP DOWN


Posty: 418
fifka
Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 106
Sk±d: otwock
Wys³any: Pon Gru 05, 2005 3:34 pm Temat postu: LAKIEROWANIE WIELOKOLOROWE
--------------------------------------------------------------------------------
Proponujê nowy temat do dyskusji:LAKIEROWANIE WIELOKOLOROWE.Znudzony ci±gle tymi samymi naprawami samochodów postanowi³em urozmaiciæ(i utrudniæ) pracê przyjmuj±c zlecenia na wielokolorowe lakierowanie motocykli.Pierwsza by³a ETZ150.Wypiaskowane elementy zosta³y zagruntowane gruntem epoksydowym P6 linii ciê¿arowej SUPERTRAFFIC i podk³adem akrylowym UPP4004S.Oba produkty pochodz± z oferty DuPont'a.Na tak przygotowane pod³o¿e nanios³em najwê¿szym strumieniem z³ot± per³ê, robi±c kontur wokó³ krawêdzi elementu(oko³o 4cm od krawêdzi),poczym naklei³em ta¶mê liniow± BOLL 3mm tak by tworzy³a szparunek,wnêtrze elementu pokry³em jasno-zielon± per³±.Po wyschniêciu bazy os³ni³em j± papierem i nanios³em ciemno-zielon± per³ê.Wysuszone elementy rozklei³em,przetar³em szmatk± antystatyczn± i pokry³em bezbarwnym 120s( DuPont ) 2a warstwami.Po wysuszeniu bezbarwnego zmatowa³em go P1200 i pokry³em 2a nastêpnymi warstwami w celu zlikwidowania przewarstwieñ na brzegach kolorów.Efekt przeszed³ moje naj¶miejsze oczekiwania,bo przecie¿ robi³em co¶ takiego pierwszy raz,a ca³a robota zaje³a mi oko³o 4ech godzin.Podobnie sprawa siê ma z naklejkami,na drugim motocyklu (KAWASAKI GPZ 600)malowa³em trzy kolory:zieleñ kawasaki,granat,bia³y.I na te kolory psika³em wodê ze zraszacza(r±bn±³em ¿onie taki do kwiatków ),na zroszon± powierzchniê nak³ada siê naklejki i miêkk± szpachelk± przesówamy po naklejce (by usun±æ wodê i powietrze spod spodu) i suszark± dosuszamy ca³o¶æ zresztek wody. ,dalej z bezbarwnym tak samo jak wy¿ej. Nie mam jeszcze w tym wprawy wiêc zajmuje mnie to strasznie du¿o czasu,ale s±dz±c po efektach na pewno bêdê siê w to bawi³.My¶lê o zrobieniu jakiej¶ galerii ,ale nie mam jak zeskanowaæ zdjêæ


grzesiek3210
Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 50
Wys³any: Pon Gru 05, 2005 9:29 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Ja robi³em ciê¿arówkê z cieniami na spoilerach czerwony akryl z srebrn± baz± VW.No i robi³em pasy na drzwiach bo nie by³o z prawej strony. Ale nie wiem jak wrzuciæ zdjêcia wiêc chyba nie bêdzie


bartek
Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 25
Sk±d: warszawa
Wys³any: Wto Gru 06, 2005 1:12 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
podeslijscie mi na x_spam@op.pl
pozdrowki


grzesiek3210
Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 50
Wys³any: Wto Gru 06, 2005 11:21 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
zjêcia wys³a³em. Wrzuci³em te¿ wnêtrze bo robi³em z bratem now± tapicerkê. Naro¿niczki oraz wszystkie spoilery klei³em mo¿e nie widaæ na zdjêciach ale przed napraw± ka¿dy spoiler by³ jak bo po wojnie,pêkniecia.Zdjêcia wrzuci³em te które z grubsza obrazuj± naprawê bo tak naprawdê to roboty by ³o wbrud.I dodam ¿e pasek srebrny który robi³em na drzewiach jest lakierowany a oryginalnie reszta pasków jest klejona...moim zdanie nie¼le dobrali¶my kolor:)

A te spoilery naro¿ne co robi³em zapylenia w dzieñ wygl±daj± lepiej bo na zdjêciu flash zrobi³ jakby srebrny by³ nie równo po³o¿ony i nie oddaje blasku. Bo na czerwony akryl po³o¿y³em srebrn± wpy³kê, pó¼niej prysn±³em bezbarwnym z lekko brudnym pistoletem aby mieni³ siê ca³y element,zmatowi³em, na to da³em bezbarwny z minimaln± ilo¶ci± z³otej bazy i polerka.W dzieñ mieni siê na piêkne kolory....taka samoróba pere³ka


Bzyku
Do³±czy³: 21 Lis 2005
Posty: 24
Wys³any: Wto Gru 06, 2005 2:10 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
wrzucajcie zdjecia jak mozecie na www.imageshack.us i pojawi± siê tam ³adne linki po wrzuceniu do fotki, wystarczy wkleiæ na forum. Pewnie nie tylko ja chêtnie bym poogl±da³ wasze prace


looqasch
Do³±czy³: 15 Lip 2005
Posty: 57
Sk±d: Stary Zamo¶æ
Wys³any: Wto Gru 06, 2005 2:32 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Ja mam do zrobienia bak od motoru i chcê aby by³ zrobiony w/g fabrycznego wykonania. Bok to srebrany metalik, dalej czarny pasek ok 2 mm i jeszcze dalej bia³y pasek ok 5 mm z tym ¿e paski by³y malowane rêcznie pêdzelkiem.

Trochê my¶la³em nad tym i wymy¶li³em tak:
Malujê ca³y na czarno akrylem, po wyschniêciu matujê. Oklejam ca³o¶æ tak, ¿e zostawiam miejsce na bia³y pasek (mo¿e byæ spray akrylowy ??? wiem ¿e tak nie powinno byæ ale na ma³y pasek...) Po przeschniêciu oklejam wychodz±c te 2 mm za bia³y pasek aby zosta³ czarny i malujê bok baz±. no i pó¼niej klar.
Mo¿e polecacie inny sposób.

Drugie pytanie dotyczy tego napisu - logo. Jest to wyt³oczka / wg³êbienie i fabrycznie jest malowane na czarno po srebrnym. Tu ju¿ nie mam pomys³u. Jedno co mi przychodzi do g³owy to zmycie bazy jakim¶ wacikem tak aby zosta³ czarny...

Poni¿ej powinno byæ zdjêcie orgina³u...


grzesiek3210
Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 50
Wys³any: Wto Gru 06, 2005 5:24 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
kurde usun±³em z dysku fotki.


bartek
Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 25
Sk±d: warszawa
Wys³any: Wto Gru 06, 2005 6:45 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Zdjecia Grze¶ka...

PRZED :

PO :

Zdjecia istotnie.. wrzucajcie na www.imageshack.us ewentualnie ThePixPlace.com do ktorego zreszta jest odnosnik w stopce forum

Jedynym minusem darmowych serwerow jest to ze 2tygodnie zdjec moze juz nie byc, jezeli bedzie wiecej osob zainteresowanych prezentacja swoich prac to chetnie pomoge i udostepnie skrypt galerii vide >ten link<

Pozdrawiam Bartek.


Enes
Go¶æ
Wys³any: Wto Gru 06, 2005 7:27 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
looqasch ja robiê takie rzeczy tak: na pierwszy plan idzie bia³a baza w miejscach gdzie maj± byæ paski, nastêpnie oklejam ta¶m± liniow±, wystêpuj± w kilku szeroko¶ciach(3, 6, 9, 12mm itd.), je¶li wymiar paska jest nietypowy kupujê ta¶mê izolacyjn± i tnê na tokarce na takie grubo¶ci, jakich potrzebujê. Nastêpnie obszar, na którym ma byæ czarny kolor oklejam ta¶m± papierow±, a na czê¶æ nieos³oniêt± nak³adam srebrn± bazê, potem robiê na odwrót, nak³adam czarn± bazê, zrywam wszelkie ta¶my, paski i nak³adam bezbarwny. A z tym logo proponuje ¿eby po wyschniêciu bezbarwnego u³o¿yæ zbiornik tak, aby logo by³o w poziomie, rozrobiæ troszkê czarnego akrylu, najlepiej ¿eby by³ rzadki i wzi±æ jak±¶ ig³ê lub gwo¼dzika w przet³oczenia wpu¶ciæ kilka kropel czarnego, tak, aby wype³ni³o wszelkie zakamarki, po wyschniêciu druga strona. Pozdrawiam.


grzesiek3210
Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 50
Wys³any: Sro Gru 07, 2005 12:49 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Dziêki Bartek za pomoc:)


zed
Do³±czy³: 30 Lis 2005
Posty: 5
Wys³any: Sro Gru 07, 2005 8:53 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
ja pomalowalem kask na czarno a na to klar z czerwonym brokatem(kupionym w drogerii) efekt byl naprawde extra.Oczywiscie na to raz jeszcze klar po uprzednim zmatowaniu. niestety brak zdjec
to jest stronka z roznymi brokatami:
http://www.brokaty.pl/
mysle ze niezly bylby np. motorek z dodatkiem brokatu holographic silver.
moj czerwony brokacik spoko szedl przez dysze1,4 i niebraly go rozpuszczalniki
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi