Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
tomiwfs 
Wys³any: 2010-10-02, 13:15   Mile widziane rady i pomoc w przygotowaniu auta do malowania
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam ,
mam Mercedesa (kaczkê ) 308D blaszak max , z 1995r czyli prawie nówka , doprowadzi³em go do bardzo dobrego stanu mechanicznego . Teraz czas na blachy , i to w³a¶nie zamierzam zrobiæ sam !!! . Mówi±c szczerze to nigdy nie spawa³em migomatem , no ale w koñcu musi byæ ten pierwszy raz.Zamierzam wymieniæ ca³e drzwi boczne i tylne( ju¿ mam ) oraz porobiæ reperaturki drzwi przednich i po kolei wszystkich pozosta³ych blach , przód i 3 p³aty boczne X 2strony , podwozie o dziwo super. Od go¶cia od którego wcze¶niej kupowa³em parê czê¶ci do merolka dowiedzia³em siê ¿e spawamy drutem 0,6 ( ? ) , przyk³adamy reperaturkê np do drzwi zaznaczamy i obcinamy boszem 1 cm poni¿ej zaznaczenia . zaginamy lekko ten centymetr blachy, spawamy do niego reperaturkê ale z przerwami , no i teraz pytanie o d³ugo¶æ spawu i odstêpu ??? , wiem ¿e je¶li zaspawam wszystko to blacha mi siê powygina , no i jak mam przy³o¿yæ t± reperaturkê ? czy ca³kiem czy zrobiæ minimalny odstêpik .Jeszcze jedno podstawowe pytanie ,jaki migomat , jaka moc i parametry ? na jakim ustawieniu spawaæ blachê ? Mam ju¿ migomat taki bez butli jaki¶ pó³automat( nie do koñcza wiem o co chodzi ) i sprê¿arkê 50L . Kolejny problem to czym i w jaki sposób mam usun±æ star± farbêz auta , dodam tylko ¿e poprzedni w³a¶ciciel malowa³ to auto ale wygl±da jak by pomalowa³ za grubo gdy¿ farba ma pêkniêcia lub rowki - bosh ? czy co¶ innego ? Muszê praktycznie usun±æ farbê z ca³ego auta. Za wszelkie porady i opinie wielkie dzieki . pozdrawiam
 

plichciorhehe
Wys³any: 2010-10-02, 13:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 87
wstaw jakie¶ fotki tego lakieru ;)
 

tomiwfs 
Wys³any: 2010-10-04, 22:26   
0
UP DOWN

Posty: 4
Jutro zrobiê fotki i poka¿e jak ten "lakier" a raczej to co z niego zosta³o wygl±da

[ Dodano: 2010-10-05, 13:38 ]
£±czenia paneli tak¿e s± zamalowane i wszystko popêka³o

[ Dodano: 2010-10-05, 13:39 ]
merc2

[ Dodano: 2010-10-05, 13:39 ]
merc3

[ Dodano: 2010-10-05, 13:41 ]
Dodam tak¿e ¿e tej farby jest tam na prawdê grubo

merc3.jpg
Plik ¶ci±gniêto 43 raz(y) 88.39 KB

merc2.jpg
merc2
Plik ¶ci±gniêto 51 raz(y) 64.87 KB

merc1.jpg
Plik ¶ci±gniêto 37 raz(y) 68.49 KB

 

plichciorhehe
Wys³any: 2010-10-05, 23:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 87
ciekawe co jest pod spodem :)
 

lakar
Wys³any: 2011-02-18, 11:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 51
najleoiej byloby to cale zdemontowac i wypiaskowac na malym cicnieniu zeby nie pogniesc blach.a jak nie to recznie wloknina scierna na wierterke lub katowke fioletowa lub szara usuwa wszystko i nie niszczy nie przegrzewa blachy.tylko ze jest dosc droga a troche ci jej wyjdzie.co do spawow najlepiej jest zrobioc spawem cialglym ale mi tez blacha wtedy galuje.dlatego spawam punktowo odstepy po okolo 0,5 cm pozniej to wszystko cynuje.najpierw czyszczenie po spawaniu szczotki druciane itd pasta do pobielania lut lampa cyna vurtch 25 po sotygnieciu i wypelnieniu szlifujemy i sladu po wstawce nie ma.na to koniecznie podklad reaktywny.pasta do pobielania powoduje szybka korozje pozostawienie jej na dluzszy czas bez gruntu narobi szkod.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime