Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
nowytubek 
Wys³any: 2010-10-10, 18:58   Pomoc w wycenie naprawy.
0
UP DOWN

Posty: 6
Jestem nowy na forum wiêc witam serdecznie wszystkich u¿ytkowników. Zwracam siê do was jako do fachowców z pro¶b± o ogóln± ocenê szkody poniewa¿ znalaz³em Golfa 4 uszkodzonego w do¶æ dobrej cenie (5800) lecz bojê siê o koszty ewentualnej naprawy i nie wiem czy w ogóle jest sens ¿eby to zakupiæ. Mo¿e kto¶ doradzi z góry dziêki i czekam na opinie.

4.jpg
Plik ¶ci±gniêto 221 raz(y) 85.24 KB

3.jpg
Plik ¶ci±gniêto 89 raz(y) 95.14 KB

2.jpg
Plik ¶ci±gniêto 89 raz(y) 87.8 KB

1.jpg
Plik ¶ci±gniêto 97 raz(y) 96.54 KB

 

Homer S. 
Wys³any: 2010-10-10, 19:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Jak wygl±da dach czy co¶ wyskoczy³o.
_________________

 

nowytubek 
Wys³any: 2010-10-10, 19:17   
0
UP DOWN

Posty: 6
Wygl±da na to ¿e na dachu nic niema ale niestety ja na ¿ywo te¿ tego nie widzia³em. Ciê¿ko jest oceniaæ ze zdjêæ i mam tego ¶wiadomo¶æ. Najgorzej martwi mnie zawieszenie z ty³u, ko³o jest wykrzywione wystarczy wymiana belki czy jest mo¿liwo¶æ ¿e bêdzie zwichrowana rama.
 

Homer S. 
Wys³any: 2010-10-10, 19:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Wymiana belki wystarczy. Samochód jest ca³y poobijany czy naprawa i malowanie ca³o¶ci wchodzi w grê czy tylko wstawienie æwiartki.
_________________

 

nowytubek 
Wys³any: 2010-10-10, 19:31   
0
UP DOWN

Posty: 6
Z prawej strony 2 wgniecenia plus szyba z lewej wstawiony b³otnik i drzwi raczej wola³bym bez malowania ca³o¶ci chocia¿ to mo¿e byæ nie uniknione do tego dochodzi belka na ty³ na jakie koszty siê szykowaæ mniej wiecej?
 

Homer S. 
Wys³any: 2010-10-10, 19:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Nie wiem ile kosztuj± czê¶ci to jest przewa¿nie w gestii w³a¶ciciela auta.Tylna lewa æwiartka to nie tylko sam b³otnik a wewnêtrzne wzmocnienia nadkole fragment progu .Pod³oga przy tylnej kanapie te¿ pewnie ruszona.Tu szykujê siê do wymiany æwiartka na ramie.Sama rama czyli naci±ganie wyciêcie i wstawienie æwiartki (czy co tam wyjdzie) ze spasowaniem ca³o¶ci to 1500z³. Lakierowanie od 250z³/350z³ za element. Tak za lew± stronê auta naprawa blacharsko/lakiernicza to oko³o 2500z³.
_________________

 

nowytubek 
Wys³any: 2010-10-10, 20:15   
0
UP DOWN

Posty: 6
Czyli koszty naprawy bêd± oscylowaæ oko³o 3500 - 4000z³. Æwiartka oko³o 500 z³ do tego malowanie i wstawianie. W sumie koszt auta wyniós³by oko³o 10 ty¶ za tak± cenê widzia³em parê golfów z takim wyposa¿eniem na allegro tyle ¿e gotowych pewnie te¿ s± po takich przygodach dlatego taka cena. W sumie pewnie wszystko co tañsze jest po przygodach. Wielkie dziêki za pomoc i szybkie odpowiedzi homer.
 

mebArth 
Wys³any: 2010-10-10, 23:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
szoda ca³kowita, nie zawracaj se g³owy tym. koszty Cie przerosn±
_________________
Bart
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-10-11, 08:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Ten samochód to zostaw dla jakiego¶ "amatora powypadkowca" ;) Czyli omijaj go szerokim ³ukiem! :tak: Zakup auta plus czê¶ci i naprawa wyjda wiêcej niz kupno takiego ca³ego! :tak: Nigdy tak do koñca nie wiesz co "jeszcze wyjdzie" zanim auta nie rozbierzesz do naprawy :tak: Pozdrawiam! :spoko:
ps.Ten samochód jest sprowadzony tak¿e dochodz± jeszcze koszty jego rejestracji na terenie RP :tak:
 

nowytubek 
Wys³any: 2010-10-11, 08:58   
0
UP DOWN

Posty: 6
Dziêki koledzy za odpowiedzi. Czy waszym zdaniem jest w ogóle sens kupowaæ powypadkowe auto dla siebie ¿eby chocia¿ wiedzieæ co siê ma i ¿eby wysz³o taniej chocia¿ z tym ro¿nie. Czy lepiej daæ z takim podej¶ciem spokój.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-10-11, 09:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego ja kupuje sobie tylko auta powypadkowe naprawiam a nastêpnie je u¿ytkuje! :tak: Wielu moich "znajomych" tak postepuje :tak: Wszystko zale¿y od tego jak samochód jest uszkodzony i ile nale¿y do niego do³o¿yæ (czê¶ci ,naprawa ,materia³y oraz inne dodatkowe wydatki ,ktore to tak do koñca nie jeste¶my w stanie przewidzieæ!) :tak: Tak¿e proponuje zawsze taki samochód w "miare" dobrze obejrzeæ z osob± która takie auta naprawia i ma doswiadczenie. Podstawa nigdy nie podejmowaæ decyzji o kupnie auta tylko na podstawie zdjêæ itp. a po dok³adnych oglêdzinach zarówno "góry" jak i "spodu" nadwozia :tak: Pozdrawiam! :spoko:
ps.Podstawa to mieæ do "dyspozycji" osobe z do¶wiadczeniem w naprawach powypadkowych aby "pomog³a" podczas oglêdzin w podjêciu decyzji co do kupna danego auta :tak: Samemu stanowczo odradzam takie oglêdziny i zdanie sie tylko na "glêdzenie" sprzedajacego :nie:
 

nowytubek 
Wys³any: 2010-10-11, 11:37   
0
UP DOWN

Posty: 6
Ok Robert, a czy twoim zdaniem op³aca siê szukaæ auta powypadkowego w Polsce czy lepiej sprowadziæ z zachodu czy jednak niema regu³y. Wiadom± spraw± jest ¿e sprowadzenie takiego auta i op³aty ju¿ stanowi± obci±¿enie.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-10-11, 14:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Wszystko trzeba "dobrze policzyæ" poniewa¿ przy tego typu autach (powypadkowych) zawsze dochodz± jakie¶ "dodatkowe" wydatki które nie jest sie w stanie przewidzieæ podczas zakupu auta! :tak: np. auto "dojecha³o" do domu bez p³ynu w uk³adzie ch³odzenia itp. Jak to sie mówi samo ¿ycie :tak: Sprzedaj±cy to przewa¿nie "po¶rednik" który zbyt wiele nam nie powie a raczej je¶li ju¿ co¶ wie o aucie to nam nie powie :tak: Zawsze kolego tylko licz na siebie i osobe z któr± jedziesz po samochód :tak: Ja osobi¶cie kupuje auta w mojej okolicy czyli £odzi :tak: I nie szukam tylko w internecie ale tak¿e poprzez og³oszenia prasowe :tak: Znam kilka osób które takie auta sprowadza z zagranicy ale zawsze robi± to sami bez udzia³u "po¶redników" :tak: Pozdrawiam! :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime