Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
gdulus
Wys³any: 2010-10-11, 18:20   blacharka, naprawa tylnego blotnika - potrzebna pomoc
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
witam wszyskich
mam auto do zrobienia, uszkodzone jak na zdjeciach, umiem szpachlwac i polakierowac teraz jednak troche przede mna blacharki z ktor± wczesniej nie mia³em do czynienia ,jak to zrobic , nie mam palnika gazowego(do baniek) i nawet nie wiem jak te banki sie robi (poza tym ze sie nagrzewa palnikiem punktowo a potem chlodzi woda ) , mam grzejnik elektryczny 15000w ktorym moge ten bok nagrzac dosc mocno w razie ptrzeby nagrzania blachy ,
sprzet ktory posiadam to
grzejnik do nagrzania blachy jesli to bedzie potrzebne 15000watt




m³otki


zestaw rozpieraków


a oto auto











prosze o pomoc
_________________

 

Homer S. 
Wys³any: 2010-10-11, 19:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Grzejnik siê przyda jak w ³apki bêdzie zimno :D .Wgniecenia mo¿na usun±æ ³y¿kami po zdjêciu tapicerki .Wypchn±æ od ¶rodka lub migomat i m³otek bezw³adno¶ciowy .Wgniecenie przy wlewie mo¿na wypchn±æ ³y¿k± po wyjêciu tylnej lampy .
_________________

 

gdulus
Wys³any: 2010-10-11, 20:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
co to sa te ³y¿ki do wypychania ??? czy to ten sprzet co mam na zdjeciu
a jaki tem mlotek bezwladno¶ciowy ???
prosze podeslac jakies linki z allegro co kupic jesli mozecie ???
panowie i jeszcze tylko prosze mi napisac ile orjentacyjnie godzin, zaje³o by to lakiernikowi : wyklepanie blachy, wyszpachlownie i przygotwanie pod baze ile to czasu do chlopaka w z doswiadczeniem
_________________

 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-10-11, 20:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Tylko kolego tym grzejnikiem za "mocno" nie nagrzewaj tego boku ;) Coby ci za mocno go nie wci±gnê³o! :rotfl: A tak na powa¿nie to proponuje jednak "poszukaæ" jakiego¶ "znajomego" blacharza :tak: Samemu to raczej bez ¿adnego do¶wiadczenia tego nie wyprostujesz tym "zestawem" który masz na zdjêciu czy innym :nie: No chyba ¿e chcesz to do¶æ mocno "zaci±gaæ gipsem"! ;) Pozdrawiam! :spoko:
 

gdulus
Wys³any: 2010-10-11, 20:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
bede robil to sam , ucze sie, ,wiec o to chodzi zeby robic samemu, moze nie o to ale jak nie ma od kogo sie uczyc to trzeba samemu ,najwyzej bedzie grubo gipsem,

ile by przygotwani tego pod baze zajelo lakienikowi z fachem ???

jesli moga mi pomoc jakies rady albo uwagi to bym o nie poprosil bo nie chcialbym jak skoncze zeby zaczynala pekac szpachla
_________________

 

Homer S. 
Wys³any: 2010-10-12, 16:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
£y¿ki blacharskie , m³otek bezw³adno¶ciowy starczy w wyszukiwarkê na Alledrogo wpisaæ i siê znajd±.Ile czasu potrzebuje blacharz i lakiernik (mo¿e by¶ w jednej osobie :) ) to trzeba pomacaæ a na zdjêciu wszystkiego nie widaæ .No tak 1 osoba to 4 dni max do drugiego podk³adu.
_________________

 

gdulus
Wys³any: 2010-10-12, 16:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
Homer S. napisa³/a:
No tak 1 osoba to 4 dni max do drugiego podk³adu.

czyli tak okolo 30 godzin pracy przy tym by bylo ???
, pytam sie bo tez mam takiego kolege ktory robil sporo przy blacharce i jest chetny sobie dorabiac w moim warsztacie jesli bede potrzebowal, wiec moge go tez wezwac to mi to zroobi i chce wiedziec ile tak srednio liczyc jego godzin pracy zeby wiedziec ile kasy mu za to zaproponowac, wiadomo ze sie nie bede dogadywa³ ¿e place od godziny bo bedzie wtedy przeciagal robote, tylko powiem mu ze moge mu dac tyle i juz .

A wy ile byscie wzieli ze zrobienie tego bez lakiernowanie do podkladu jesli by was poporsil znajomy lakiernik ???
_________________

 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-10-12, 16:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
No widzisz kolego ,jak sie "poszuka" to siê "blacharza" znajdzie! :tak: Je¶li jest to osoba z do¶wiadczeniem to jest to najlepsze rozwi±zanie! :tak: Przy okazji zobaczysz jak wyglada "praca" blacharza przy naprawie auta :tak: Pozdrawiam! :spoko:
ps. Dokup tylko jeszcze troche tych narzêdzi blacharskich i wymieñ ten zestaw m³otków i kowade³ek na taki sam tylko wykonany przez YATO :tak: Narzêdzia blacharskie warto mieæ "dobrej jako¶ci" :tak:
 

gdulus
Wys³any: 2010-10-14, 22:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
no dobra a co z ta wycen± ile w , poslce wziolby lakienik za przygotwoanie tego do lakierowania
???
musze wiedziec orientacyjnie zeby wiedziec ile temu mojemu blacharzowi odpalic
_________________

 

Giezet 
Wys³any: 2010-10-24, 14:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Sk±d: Krosno
Witaj Gdulu¶.

Odgrzeje nieco temat..

pierwsze primo - z w³asnego doswiadczenia Ci powiem, ze prace na godziny to raczej ciezko przeliczyc w tym fachu, bo pó³ tego czasu przegadacie, a pó¼niej bedzie dumanie jak mu to policzyc..

Najlepiej od wykonanej roboty..

Samemu to rzeczywiscie, jezeli nie masz doswiadczenia z klepaniem, bañkami, itd to moze byc nie ma³y problem,
B³otnik pod tylni± szyba, i za wlewem, to jeszcze nie tragedia, ale b³otnik u samej góry, i s³upek dachowy moze okazac sie nieco bardziej wymagaj±cy..
Zdjecia pewno i tak nie ukazuj± wszystkich "niespodzianek", które czekaja na blacharza.

S³upek dachowy moze uda sie rozpierakiem wyci±gnac, ale jezeli to bardziej jest wbite, niz ukazuja to zdje.cia to moze i bedzie trzeba rozwiercac wzmocnienia dachu od wewn±trz, zeby to wszystko ³adnie powyci±gac(a moze tylko wystarczy powypychac ³yzkami, albo brechami - ciezko to na podst zdjecc okreslic), i zrobic, jak trzeba - ale to gdybanie troche jest, bo nie da sie tego ze zdjecia powiedziec.

A co do rozliczenia - u nas blacharz, przynajmniej w mojej okolicy (z tego, co pamiêtam, to Ty w UK dzia³asz :D ) to pewno zaspiewa³ by z 500-600 z³, chyba, ze trzeba by jescze rozwiercac, to wiadoma sprawa, ze wiecej.
 

gdulus
Wys³any: 2010-10-26, 09:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
Giezet napisa³/a:
Odgrzeje nieco temat..

dzeiki za odgrzqnie tematu bo czesto tu zagladam czy ktos cos odpisuje,

rozliczenie bedzie od roboty tak jak mowisz, umowilem sie ze zaplace mu polowe tego co by wziol tani lakiernik, ktory robi u siebie w garazu, mysle ze to jest dobra oferta dla niego , bo ja place za gara¿ , daje prad czynsz, wszyskie materialy szpachla, maszyny tip a on sobie dorobi troszke po godzinach bez placenia podatku,
tylko teraz pytanie
Giezet napisa³/a:
u nas blacharz,zaspiewa³ by z 500-600 z³
ale to jest cena za samo wyprostowanie blachy czy rowniez z calym przygotow pod baze
bo jego praca polega na zrobieniu wszyskiego do etapu bazy , czyli blacharka spachala podklad z przytaricem , tak ze ja tylko sobie obklej polakieruje i spoleruje

jestem w angli i tu lakeirnictwo jest tanie bo u mnie w miescie lakienicy pracujacy u siebie w garazu cenia sie tak jak w polsce, (80 fuli za element ) czyli bedê mu placil podobnie tak jak w polsce tylko ze pol ceny tak jak juz w wpomnialem bo to moj biznes , garaz oplaty materialy i sprzat

i jeszcze jedno czy on to zrobil dobrze??
zostawi³em go w gara¿u i przyjecha³em z miasta za nieca³ee 2 godz a on praktycznie wszyksko skonczyl co do wyklepania blachy , bylem zdziwiony ze tak szybko, tam przy baku blacha jak sie nacisnie to sie wgina i odgina pewnie sie rozciagnela, nie mamy czym robic baniek kolega powiedzial ze zawali to zywiczna i bedzie dobrze czy to dobry pomysl ???
prosze spojrzeæ na zdjêcia czy to jest dobrze wyklepane

kliknij zdjecie by powiekszy i sie lepiej przyj¿eæ







_________________

 

Marcin82
Wys³any: 2010-10-26, 11:16   
0
UP DOWN

Posty: 3
Na moje to trzeba by³o od razu jechaæ do blacharza i umówiæ siê co do p³atno¶ci,
ale jak to siê mówi przyjdzie kit bêdzie git.
Balonikowanie robi siê przewa¿nie palnikiem gazowym, ale do takiego wgniecenia i obkurczania lepiej u¿yæ spotera z funkcj± obkurczania elektrod± wêglow± (dok³adniejsze).
A co z dachem?
 

gdulus
Wys³any: 2010-10-26, 11:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
Marcin82 napisa³/a:
Na moje to trzeba by³o od razu jechaæ do blacharza i umówiæ siê co do p³atno¶ci

on robi mi robote ja mu place , tak czy tak to i tak sobie dorobi, za darmo nie robi tylko moja kwestia ile mu zaplacic, tak jak sie dogadalismy pol tego co by wziol tani lakiernik co u siebie robi wiec prosze o pomoc w wycenie tak jak niapisalem moze ktos konkretnie odpowiedziec na nurtujace mnie pytania:

jego praca polega na zrobieniu wszyskiego do etapu bazy , czyli blacharka szpachala podklad z przytaricem ,( ze ja tylko sobie obklej polakieruje i spoleruje) ile lakiernik by wziol za to przgotwanie w polsce bez jego materialow , powiedzmy ze ja bym mu wszyksie elementy dowiozl )

[ Dodano: 2010-10-26, 22:37 ]
halo zajrzy tu kto?

[ Dodano: 2010-11-01, 15:47 ]
HALO?
_________________

 

camel
Wys³any: 2010-11-03, 10:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 94
Sk±d: Kraków
ja za taki b³otnik + wspawanie na nowo mocowania belki w clio z ustawianiem tego na ramie zap³aci³em 1000 pln. Tu za wypukanie b³otnika, plus szpachla plus podk³ad - jak to jest naprawde dobrze zrobione, to nie powinno byæ wiêcej ni¿ 600 pln. U mnie w Krakowie niedaleko, blacharz kasuje za takie b³otniki ju¿ z lakierowaniem ko³o miêdzy 500 a 700 pln.
_________________
amator
 

vojvod
Wys³any: 2010-11-19, 23:11   
0
UP DOWN

Posty: 7
rozebranie,wyklepanie,szpachlowanie,lakierowanie (woda),uzbrojenie i wypucowanie koszt 1600 zl.pozdro

ps. camel za 600 zl to chyba plakatowkami :)
 

camel
Wys³any: 2010-11-22, 15:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 94
Sk±d: Kraków
ja siê nie bede k³óci³ o cenê bo to nie moja robota - generalnie tak sobie go¶æ liczy przy wycenie - mo¿e pó¼niej co¶ dorzuca :) . Jak potrafi dwa elementy zrobiæ na aucie za 400 pln ( rysy wgniotki drobne przepy³ka plus klar po ca³o¶ci) nie wiem jak siê to op³aca, ale tak robi ...
_________________
amator
 

ciro
Wys³any: 2011-09-03, 20:48   
0
UP DOWN

Posty: 5
To mo¿e jest jego pasja bierze na materia³ a za robotê nic nie liczy mo¿e wygra³ w lotto i mu siê nudzi
 

senior
Wys³any: 2011-09-03, 23:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
ciro napisa³/a:
mo¿e wygra³ w lotto i mu siê nudzi
Nieeeee.
Wtedy pewnie kupi³by komputer, internet, poszuka³ jakiego¶ publicznego forum i odpowiada³ na posty z przed prawie roku :D :D :D
Pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group