Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-15, 18:09
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2006-01-21, 21:27   Listwy lakiernicze
0
UP DOWN


Posty: 418
meksykanineg



Do³±czy³: 17 Gru 2005
Posty: 11
Sk±d: okolice Lublina
Wys³any: Nie Gru 18, 2005 12:45 am Temat postu: Listwy

--------------------------------------------------------------------------------

Witam,nie jestem zawodowym lakiernikiem ale bardzo interesuje mnie ta dziedzina.
Mam pytanie odnosnie listw lakierniczych,chodzi mi o te miarki proporcji rozcienczalnika do lakieru ,utwardzacza do lakieru.
Czy listwy te sa rózne do lakierów róznych firm,np do lakieru standoxa trzeba stosowac listwe w³asnie do lakieru tylko tej firmy czy sa listwy uniwersalne??
Czy na miarce takiej jest jakos uwzgledniona temperatura powietrza jaka panuje podczas pomiaru t± listwa??

Pozdrawiam
£ukasz
_________________
Klubowicz KTK #067
http://ktk.dmkhosting.com/forum/index.php

Powrót do góry


lukas



Do³±czy³: 13 Lip 2005
Posty: 24

Wys³any: Nie Gru 18, 2005 4:42 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Hej.
Listwy s± w zasadzie uniwersalne. Piszê w zasadzie bo proporcja pomiêdzy produktem g³ównym (lakier, podk³ad) a utwardzaczem jest najczê¶ciej standardowa tzn. 2:1, 3:1, 4:1, 5:1. Ró¿nica mo¿e byæ jedynie w zaznaczonych ilo¶ciach rozcieñczalnika mo¿liwych do zadozowania np. +10% lub +15% lub +20%..... itd. Producenci umieszczaj± na listwach ilo¶ci rozcieñczalnika dopasowane do swoich produktów. Ciê¿ko by³oby umie¶ciæ wszystkie mo¿liwe kombinacje bo listwa sta³aby siê nieczytelna. Dok³adny opis poszczególnych progów zawsze znajduje siê na listwie.
Pamiêtajmy te¿, ¿e listwa pokazuje dok³adnie, tylko w pojemniku w kszta³cie walca

Je¿eli chodzi o warunki atmosferyczne to niestety tego siê nie uda okre¶liæ za pomoc± listwy Pozostaje jedynie dopasowaæ siê "na oko"
_________________
Fajnie tu!

Powrót do góry


fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 106
Sk±d: otwock
Wys³any: Pon Gru 19, 2005 11:13 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Ogólnie przyjêt± temperatur± w lakiernictwie jest 20>25stC.
Je¿eli temperatura jest wy¿sza to nale¿y stosowaæ utwardzacze i rozcienczalniki typu SLOW,czyli wolne,natomiast w temperaturach niskich(lub do bardzo szybkich napraw) produkty typu FAST ,czyli szybkie .Proporcje mieszania nale¿y stosowaæ takie jak zaleca producent lakieru,dlatego ¿e czasem zmiana utwardzacza powoduje zmianê stosunku mieszania np:
-lakier bezbarwny DuPont 120s jest mieszany z
a.utwardzaczem STANDARD 125s 2:1
b.utwardzaczem FAST 256s 3:1
c.utwardzaczem STANDARD HS AK260 4:1
Jak widaæ mamy jeden lakier ,3y utwardzacze i dziêki temu 3y zastosowania.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group