Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
chris
Wys³any: 2010-12-23, 02:08   Zalanie progów farb±?
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam

robie blacharkê u siebie w aucie i wpad³ mi do g³owy taki dziwny, co prawda i g³upi ale mo¿e warty uwagi pomys³? Otó¿ pomy¶la³em sobie ¿eby po pomalowaniu wszystkiego z zewn±trz i uszczelnieniu gum± na spawy, zalaæ próg farb± "mini±" tam np 10L oczywi¶cie przy zatkanych otworach dolnych. Chodzi o to ¿eby tak gdzie¶ 3/4 wysoko¶ci progu wewn±trz siê zala³o, nastêpnie to spu¶ciæ dolnymi otworami konserwacyjnymi i to kilka razy powtórzyæ. Wg mnie powinna wszêdzie wtedy farba doj¶æ co przy innych metodach jest raczej niemo¿liwe tym bardziej ¿e przy naprawach blacharskich progów w wielu miejscach jest blacha bez farby.

Jest sens, czy szkoda zaochodu i wystawszy dobrze konserwacji napryskaæ i tyle?
Co my¶licie na ten temat? Liczê na wasz± pomoc w tym temacie :) .
 

kropen16 
Wys³any: 2010-12-23, 08:55   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
mysle ze szkoda kasy. pomysl dobry ale szkoda kasy i mini. prysnij dobrze baranem<konserwacja> i tyle. bedzie taniej
 
 

rybok16 
Wys³any: 2010-12-23, 12:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 45
Sk±d: okolice ostrowa wlkp
widzia³em co¶ podobnego co siê zak³ada na baranka na 2m wê¿yku i wewn±trz powstaje taka jakby fontanna co pokrywa próg ze wszystkich stron taka koñcówk ale nie wiem czy pójdzie to kupiæ raczej samemu co¶ takiego zrobiæ a na próg 1l baranka od ¶rodka ci by starczy³
_________________
nissan 350 z
 

gomez405
Wys³any: 2010-12-23, 13:42   
0
UP DOWN

Posty: 38
a nie lepiej tam prysn±æ jakiego¶ fluidolu puszka na próg i po sprawie
 

rybok16 
Wys³any: 2010-12-23, 16:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 45
Sk±d: okolice ostrowa wlkp
to ju¿ wybór nale¿y do chrisa mój nauczyciel kiedy¶ tak zrobi³ ze swoim fiatem jak wyrzej napisa³em i po 35 latach samochód je¼dzi do dzi¶ a jest in¿ynierem spray do profilów zamknitych te¿ ok bêdzie wed³ug mnie
_________________
nissan 350 z
 

chris
Wys³any: 2010-12-23, 23:24   
0
UP DOWN

Posty: 2
aha, dzieki ch³opaki za tak du¿y odzew, rozumiem ¿e nie ma sensu chyba w takim razie braæ siê za to. Poprostu chodzilo mi o to ze ta rurka nie dojdzie wszedzie mimo "fontanny" np w miejscu gdzie jest jeszcze w progu blacha midzy zewnêtrznym a wewnêtrznym. W takim razie zaleje tym co mam tj bollem w sprayu, bo w koñcu to auto to tylko robocze, a jak w koñcu siê wezmê za drugie autko to bêdê my¶la³.
 

obcy_69
Wys³any: 2010-12-23, 23:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Jezeli juz chcesz cos takiego poczynic..to lepszym rozwizaniem, niz wlewanie takich ilosci farby w progi, byloby zastosownie pistoletu z dysza wirujca umieszczona na gietkim przewodzie.
 

lukas94 
Wys³any: 2010-12-27, 22:22   
0
UP DOWN
lukas94

Posty: 35
Sk±d: mazowieckie
jezeli robiles blacharke i zmienia³es progi to od wewnatrz mog³es je zamalowac czyms na rdze np wurth, a nastepnie po wspawaniu , przez dwie dziurki wlac elastycznym wezykiem fluidolu na maxsa i po problemie.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group