Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Fojerman
Wys³any: 2011-01-13, 22:09   Â£adny czarny kolor
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam

Na pocz±tek chcialbym zaznaczyæ i¿ jestem 101 % amatorem w dziedzinie malowania.
Potrzebuje paru porad co do lakierowania i mam nadziejê ¿e dobrze trafi³em w zacne grono specjalistów :D

Posiadam Pontiaca Firebirda z 91r w czarnym macie a chce zrobiæ takiego:

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Ten na filmiku trochê starszy model ale w zajefajnym odcieniu czerni.

Wiec teraz troche zasypu pytañ:
1. Samochod ma pare ognisk korozji i polecili mi dok³adne oczyszczenie (wiertarka + szczotka druciana) i wymalowanie "BRUNOX - em " Dobra czy z³a rada?
2. Czym zabezpieczaæ go³± blachê? (brunox wystarczy)
3. Szpachlowaæ na Brunoxa czy na podk³ad?
4. Podobno szpachle dociera sie na sucho a na mokro dopiero po podk³adzie wype³niaj±cym rysy (Fluid?). Tak czy nie ?
5. Jakie podklady i w jakiej kolejno¶ci nak³adania
6. Dodatkowo dodam ¿e maj± byæ robione rysunki areografem i chcia³bym te¿ je przykryæ lakierem bezbarwnym (ale nie metalikiem) Maj± byæ takie rysunki jak w filmie poni¿ej (zaczyna sie w 1:52) i bed± pokrywa³y ok 60 % samochodu z ró¿nych stron.
PS. Poszukuje szablonów takich jak maluje ten go¶ciu

http://www.youtube.com/wa...feature=related

7. Jaki pistolet do malowania w m±drych pieni±dzach, ale bedzie to sprzêt na raz (potem w k±t)

Dzieki za podpowied¼ i nie wyganiajcie mnie do lakiernika :help:
 

jacenty 741
Wys³any: 2011-01-13, 22:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Fojerman napisa³/a:
nie wyganiajcie mnie do lakiernika
Oj,nikt Ciê nie wygania,jeszcze nie teraz,wszystko w swoim czasie ^^ Skoro jeste¶ 101 %-owym amatorem,to i tak dasz zarobiæ jakiemu¶,bo pokaleczysz ten zacny pojazd tak,¿e wiêcej bêdzie kosztowa³o poprawienie,ni¿ zrobienie od razu w³a¶ciwie.
Ostatnio za czêsto widujê takie wynalazki,które kto¶ ,,polakierowa³",i serce siê kraje...
Uwa¿asz,¿e ogl±daj±c filmiki i zadaj±c pytania,na które ju¿ wszystkie tutaj odpowiedziano,jeste¶ w stanie osi±gn±æ taki efekt,jak na filmiku?Spore masz ego...A ju¿ opcja zrobienia tego jednorazowym sprzêtem-bezcenna.
 
 

Fojerman
Wys³any: 2011-01-13, 22:45   
0
UP DOWN

Posty: 2
Wyczerpuj±ca podpowied¼ :spoko:

PS: To nie wynalazek to zacny samochod
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-01-13, 23:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Fojerman napisa³/a:
To nie wynalazek to zacny samochod
Kolega Jacenty pisz±c "wynalazek" z pewno¶ci± mia³ na my¶li SKOPAN¡ ROBOTÊ.

A je¶li chodzi o tak± zgrubna odpowied¼ co do Twojego opisu i pytania to proszê:
- czyszczenie: szczotkê drucian± na wiertarce mo¿na wsadziæ w .... Je¶li s± to tylko bomble to na wiertarce usuniesz wiêkszo¶æ badziewia tzw. "w³osami murzyna", a czego tym nie zruszysz to k³ania siê kontówka i tu mo¿na czasami u¿yæ drucianki tzw. "garnkowej", a jak tym nie idzie to oczywi¶cie tarcz±. {o piaskarce nie wspominaj±c}
- ¿adnych brunoxów i tym podobnych wynalazków. Je¶li jest rdza to po wyczyszczeniu na to podk³ad reaktywny a na niego M/M akrylowy. I dopiero po podk³adzie akrylowym szpachlujesz, ....
- wszystko pod podk³ad obrabiasz na sucho {rêcznie lub odpowiednimi maszynkami}, a podk³ad pod lakier mo¿esz przeszlifowaæ i na sucho i na mokro.
- o aero nie mam pojêcia
- co do guna na raz i aby nie spitoli³ Twego cacka to nie odwa¿ê siê czego¶ poleciæ. {a tak poza gunem to potrzebna jest jeszcze odpowiednia sprê¿arka -na calaka- jaki¶ odwadniacz, przewód, ......}

To tak mocno z grubsza. Je¶li nadal chodzi Ci po g³owie aby to samemu robiæ to rozszerzenie musisz poczytaæ na forum.

¯yczê mi³ej lektury i pracy.
A jak skoñczysz to opisz wra¿enia i poka¿ "ten zacny samochód" na fotkach jak Ci wyszed³.
Pozdro
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi