Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
shadow 
Wys³any: 2011-01-15, 11:33   Kompresor ale nie do aerografu
0
UP DOWN

Posty: 30
Witam wszystkich
Mam takie pytanko - potrzebuje kupiæ kompresor niestety budzet jak zawsze ograniczony - max 800- 900z³
i teraz pytanie który z nich bêdzie lepszy
http://allegro.pl/kompres...1397322540.html czy
http://allegro.pl/virgo-k...1409857003.html
Nie bedzie s³u¿y³ do ci±glej i bardzo czestej pracy a tylko sporadycznie do malowania podkladem baz± klarem niewielkich elementów (maska czy to elementy motocyklowe) - napewno nie ca³ego samochodu :)
Do tej pory kozystalem z pozyczanego kompresora 2 t³okowego z napedem bezpo¶rednim firmy metabo - tyle ze on kosztuje ok 2200 z³ :) i powiem szczerze ze na moje potrzeby spokojnie wystarcza³ a nawet by³ zanadto no ale z racji kosztowych i dosyæ ¿adkiego wykorzystania odpada.
Celowo to pytanie zadajê tu bo na forum lakierniczym od razu bedzie opinia ze oba sa do niczego i ¿e za s³abe - tyle ze jak wspomnia³em nie bede lakierowa³ du¿ych elementów.
Je¶li kto¶ z was posiada co¶ podobnegi i u¿ywa amatorsko to prosze o opinie o nich
bo do aerografu od 2 lat mam lodówkowca i jest znakomity :)
pozdrówka
 

Matik
Wys³any: 2011-01-15, 15:11   
0
UP DOWN

Posty: 73
ja jestem zawsze za napêdem pasowym i pomp± wolnoobrotow± - jak dla mnie bêdzie mia³ wiêksz± zywotno¶æ i lepszy stosunek czasu pracy do spoczynku.
 

shadow 
Wys³any: 2011-01-15, 16:08   
0
UP DOWN

Posty: 30
tez mi sie tak wydaje mimo ze podobno ten z napêndem bezpo¶rednim ma wiêksz± wydajno¶æ tylko pytanie o ile wiêksz± i czy ta ró¿nica jest znacz±ca - pisze ze 356l ale to napewno na ssaniu a nie na wyjsciu w przypadku tego pasowego pisze wydajno¶æ na wyj¶ciu 225l/min i jesli chodzi o zywotnosæ g³osnosæ to napewno pasowy jest lepszy
tak wiec za pasowym przemawia ¿ywotno¶æm i wiekszy zbiornik
za napêdem bezpo¶rednim teoretycznie wieksza wydajno¶c i to ¿e jest bardziej mobilny no i nieco tañszy
i we¼ sie tu zdecyduj :)
 

Matik
Wys³any: 2011-01-15, 20:23   
0
UP DOWN

Posty: 73
to powiem inaczej
pierwsza rzecz to ³atwiejsza wymiana silnika lub pompy w razie awarii
druga sprawa - taki kompresor z napêdem bezposrednim by³ testowany na tym forum i wysz³o ok 230l/m - wiêc pod wzglêdem wydajno¶ci s± porównywalne - wpisz w szukaja "test kompresora expo 50l"
i na koniec dodam, ¿e za tym drugim przemawia mozliwo¶æ zastosowania wiêkszego ko³a pasowego i tym samym zwiekszenie obr. pompy i zwiekszenie wydajnosci - bez przesady oczywiscie
 

Mithrell
Wys³any: 2011-09-07, 08:52   
0
UP DOWN

Posty: 17
A ja mam pytanko takie...
Kupi³em nowy kompresor HTC 20A olejowy i nie wiem jak uzupe³niæ olej... kompresor ma byæ w³±czony jak bêde dolewaæ olej?
Móg³by mi kto¶ jakie¶ wskazówki daæ??

Pomocy
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime