Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Jarek94
Wys³any: 2011-01-27, 00:19   Jak uzyskaæ taki lakier i cieniowanie
0
UP DOWN

Posty: 9
Witam ;) Jestem nowym u¿ytkownikiem tego forum i proszê o wyrozumia³o¶æ :D
Chcia³bym siê Was koledzy zapytaæ jak uzyskaæ taki czerwony kolor ( bez tych bia³ych ozdobników ) na mojej Yamaszce, jak na tej tutaj :



Chodzi mi dok³adnie o ten sam efekt ( czerwony i czarne cienie na zagiêciach zmieniaj±ce swoje po³o¿enie podczas ruchu). CZY TO JEST JAKI¦ ZWYK£Y KOLOR CZY MO¯E CANDY ?? Mój bud¿et jaki posiadam to ok. 1000z³ na lakier ( robociznê bêdê mia³ za flachê, bo mam znajomego lakiernika :cool: ). Chcia³bym zapytaæ jaki lakier kupiæ, jak± bazê, ile warstw bazy i podk³adu oraz jak i czym nanosiæ lakier i przy jakim ci¶nieniu. Mogê zakupiæ odpowiedni pistolet ewentualnie.... Prosze o pomoc.


P.S: Zna kto¶ mieszalniê lakierów, która wyczarowa³aby mi taki kolor, czy bardziej muszê siê zwróciæ do ludzi z :

www.fabrykabarw.webd.pl

lub

http://www.houseofkolor.com/ ????
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-01-27, 00:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
My¶lê ze Twój znajomy LAKIERNIK powinien znaæ odpowied¼ na wiêkszo¶æ z tych pytañ.
 

Jarek94
Wys³any: 2011-01-27, 00:39   
0
UP DOWN

Posty: 9
W³a¶nie on mi powiedzia³, ¿e to jest bardzo ciê¿ki lakier do k³adzenia i nie chcia³by czego¶ zepsuæ. Mówi³, ¿ebym zapyta³ fachowca, wiêc zwracam siê z tym pytaniem do Was. Go¶ciu otworzy³ warsztat lakierniczy, ale jak narazie to maluje zwyk³ym metallic'em i swój samochód tylko kameleonem pokry³ i ³adnie mu wyszed³. Chcia³em wiêc Was ( fachowców ) zapytaæ, jak mo¿n uzyskaæ taki efekt, co i jak po kolei robiæ ¿eby nie zmarnowaæ lakieru i nie zepsuæ motorka :) Mo¿e który¶ z Was mia³ doczynienia z takim malowaniem, albo wie jak i co :help: :help:
 

Jarek94
Wys³any: 2011-01-27, 01:48   
0
UP DOWN

Posty: 9

:/ :/
 

Jarek94
Wys³any: 2011-01-27, 16:08   
0
UP DOWN

Posty: 9
Nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie :/ / :sciana: :roll: :?: :?:
 

kalbi 
Wys³any: 2011-01-27, 16:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Jarek94 napisa³/a:
Nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie :/ / :sciana: :roll: :?: :?:
lakieruje siê normalnie tylko, ¿e to jest prawdopodobnie lakier 3 warstwowy
_________________

 
 

Jarek94
Wys³any: 2011-01-27, 16:54   
0
UP DOWN

Posty: 9
Wiem, ¿e trzeba po³o¿yæ 3 warstwy lakieru, tylko chodzi o to jaki to ma byæ lakier i jaki podk³ad. Lakier metalic, mat, per³a, candy , kameleon czy jaki¶ inny specyficznie zamieszany * Podk³ad czarny, bia³y, ró¿owy, srebrny,koperkowy ró¿, czy co¶ w tym stylu ^^ :D ??
 

przemo1972 
Wys³any: 2011-01-27, 20:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Jarek94 napisa³/a:
Podk³ad czarny, bia³y, ró¿owy, srebrny,koperkowy ró¿, czy co¶ w tym stylu ^^ :D ??

Najlepiej sprawdz kod koloru i wszystkiego sie dowiesz :D Jesli to oryginalne malowanie Yamahy to w gre wchodza trzy kolory:
Deep Red- kod 338 lub DRM 2, kolor dwuwarstwowy czyli baza i klar,
Dark Purplish Red Cocktail-kod 331 lub DPRC 3, kolor trojwarstwowy czyli grundton, baza i klar,
Red-kod 315, kolor trojwarstwowy, jak wyzej.
W mieszalnii zamawiasz kolor razem z grundtonem dedykowanym dla tego koloru.Grundton to po prostu zwykla baza o odpowiednim kolorze.Zamawiaj tylko kolor w bazie tradycyjnej, woda w tym wypadku moze przyprawic o odruch wymiotny ;)
PS.
Jesli Twoj lakiernik twierdzi ze jest to kolor ciezki do malowania to proponuje ...zmienic lakiernika :tak:
_________________
Wyrywanie chwastow
 

Jarek94
Wys³any: 2011-01-27, 20:35   
0
UP DOWN

Posty: 9
Dziêki za odpowied¼, chyba tego w³a¶nie potrzebowa³em :) Pozdrawiam.
 

Jarek94
Wys³any: 2011-01-27, 20:38   
0
UP DOWN

Posty: 9
P.S: Jest to oryginalne malowanie Yamahy, pytaæ o ten kolor w lakierni jako: Yamaha R1 Rocznik 2009 i go¶ciu mi poka¿e wszystkie kolory z tego rocznika i modelu czy jak ?? :)
 

przemo1972 
Wys³any: 2011-01-27, 21:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Jarek94 napisa³/a:
P.S: Jest to oryginalne malowanie Yamahy, pytaæ o ten kolor w lakierni jako: Yamaha R1 Rocznik 2009 i go¶ciu mi poka¿e wszystkie kolory z tego rocznika i modelu czy jak ?? :)

Dokladnie.O ile to profesjonalna mieszalnia nie powinno byc z tym klopotu.
_________________
Wyrywanie chwastow
 

Jarek94
Wys³any: 2011-01-27, 21:15   
0
UP DOWN

Posty: 9
No w³a¶nie tego siê bojê ¿e zamiast:



wymieszaj± mi:




lub

 

Jarek94
Wys³any: 2011-01-27, 21:16   
0
UP DOWN

Posty: 9
¯eby to nie by³ lakier jak na Punto :D ^^
 

jacenty 741
Wys³any: 2011-01-28, 05:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Jarek94 napisa³/a:
Wiem, ¿e trzeba po³o¿yæ 3 warstwy lakieru
Tylko nie 3x bezbarwny lub bazê,a Podk³ad we w³a¶ciwym odcieniu (w tym przypadku pewnie czarna baza),kolor w³a¶ciwy i lakier bezbarwny.
A g³êbiê koloru mo¿na poprawiæ te¿ nak³adaj±c kilka warstw lakieru bezbarwnego,z przerwami na wyschniêcie i zmatowanie
 
 

gugun 
Wys³any: 2011-01-30, 12:20   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
idziesz do mieszalni i dochodzisz po fiszkach,kupujesz baze +oryginalny spodzik pod to...wg mnie jest to zwykla perla,wiec nie mam pojecia czego twoj lakiernik sie obawia??cykac mozna sie matu chromu itp bo to juz male wyzwanie ale ten kolor nie jest niczym strasznym,tymbardziej na tak malych elementach... a efektu koncowego ja bym sie nie obawial bo skoro mieszalnia sie podejmuje zrobic taki kolor jaki sobie wybrales na fiszce to masz na to gwarancje wiec wracasz do domu robicie natrysk probny i wiesz wszystko na temat,jesli kolor zle wyszedl reklamujesz i tak do skutku,a co do materialu,to mysle ze ok 500zl powinno wystarczyc
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group