Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
rapid
Wys³any: 2011-01-30, 19:12   pytanie do speców
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam, mam d³ugie pytanie, ale zacznijmy od wyja¶nieñ:

Posiadam zak³ad wulkanizacji i wymiany opon i ostatnio w ramach rabatu dosta³em piaskarkê kabinow± 220l, kompresor mam FRSBK6/500-10ft o wydajno¶ci 888l/min ze zbiornikiem 500l i pomy¶la³em ze przy wulkanizacji mo¿na siê zaj±æ piaskowaniem i malowaniem felg. Nigdy tego nie robi³em ale zak³ad otworzy³em nie znaj±c siê kompletnie na wulkanizacji i jako¶ ci±gnê wiec z piaskowaniem i lakierowaniem te¿ raczej problemów nie bêdzie :cool: .

I teraz pytania: czy taka piaskarka siê nadaje do felg? (stoi jeszcze nierozpakowana), jaki pistolet wybraæ do malowania felg? co jeszcze dokupiæ? i czy móg³by mi kto¶ napisaæ jak krok po kroku i czym najlepiej malowaæ felgi alu. i stalówki których mam pod dostatkiem gdy¿ mam dostêp do auto kasacji i mam je za darmo.

My¶lê ze to nie jest g³upi pomys³, mieæ tyle felg piaskowaæ, malowaæ, wywa¿aæ i czysta kasa :spoko: ale popytaæ specjalistów zawsze mo¿na.
Dziêki z góry za odpowiedzi i pomoc
 

gugun 
Wys³any: 2011-01-31, 19:41   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
jesli chodzi o stalowki to byle czym pomaluj,nawet czarnym matem i starczy,po wczesniejszym wypiaskowaniu i ew jakims podkladzie w areazolu i juz jak ktos przyjedzie zobaczy piekne felgi to sie osika,ale w przypadku malowania alusow i stalowek tak naprawde konkretnie to ci powiem ze sie nie oplaca bo kupe czasu materialu a wiadomo ile taka felga stalowa warta,50-70zl szt. moze chyba ze od jakiejs lepszej furki a ty wydasz 20zl na sam material i sie nasiedzisz jeszcze,ale pomysl nie glupi,po godzinach przepiaskowac i przemalowac,bo to juz wrazenie robi zapewne wieksze jak jakas zadzerwiala felga
 
 

rapid
Wys³any: 2011-01-31, 19:45   
0
UP DOWN

Posty: 5
w³a¶nie o to mi chodzi, ¿e jak niema ruchu to zamiast cenzuraæ w sto³ek mo¿na siê pobawiæ w piaskowanie i malowanie :) a czy kto¶ siê orientuje czy ta piaskarka w ogóle da rade?
 

obcy_69
Wys³any: 2011-01-31, 20:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
gugun napisa³/a:
jesli chodzi o stalowki to byle czym pomaluj,nawet czarnym matem i starczy

Starczy na tydzien czasu ... ^^
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-02-01, 00:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Je¶li chodzi o piaskarkê to nie mam pojêcia.

Co do malunku felg po piaskowaniu, to:

- blaszaki machn±³bym podk³adem epoksydowym i M/M czarnym akrylem, a najlepiej odda³bym do malowania proszkowego za 100z³ jak masz pod rêk±. Pytanie tylko czy gra warta ¶wieczki?

- alusy machn±³bym te¿ podk³adem epoksydowym i M/M akrylowym. Pó¼niej szlif, srebrna baza i klar. Ja biorê zawsze srebrn± z najgrubszym ziarnem prosto z puchy z mieszalnika i z niczym nie mieszam. Tylko te¿ trzeba siê zastanowiæ które fele warto robiæ.

Pozdro
 

gugun 
Wys³any: 2011-02-01, 14:19   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
wg mnie wystarczy ze beda ladne przy sprzedazy,bo zrobic wiadomo idzie tak zeby wytrzymalo dlugo ale to raczej mija sie z celem jesli chodzi o stalowki bo nie poprawi to wartosci felgi chociazby o koszty,z tego co sie orientuje to felge do jakiegos opla czy golfa 4x100 kupi juz za 30zl to wychodzi 120zl komplet to jaki sens dac 100zl za pomalowanie i pol dnia je piaskowac??? wystarczy ze beda ladne czyste i odswiezone,to juz jak ktos zapyta,zobaczy to sie podjara i da po 35zl za fele czy nawet 40:) a co do piaskarki to jaka by nie byla to powinna dac rade tylko ze moze bedzie trzeba troche posiedziec w wolnym czasie...poprostu jesli chcesz dobrze to j/w
 
 

rapid
Wys³any: 2011-02-01, 19:57   
0
UP DOWN

Posty: 5
je¿eli koszt materia³ów do pomalowanie 4 felg to ok 100z³ to bez sensu sobie g³owê zawracaæ, sprzedam licz±c po 40 z³ za sztukê to wyjdzie 160z³ minus 100z³ materia³y wiec zostaje 60z³ a ile czasu i roboty, to ¿eby co¶ z tego by³o to musia³bym komplet felg codziennie opyliæ i ca³e dnie przy nich siedzieæ a gdzie wymiana opon i wulkanizacja, wiec chyba sobie dam z tym spokój a piaskarka niech sobie stoi nierozpakowana :)
 

gugun 
Wys³any: 2011-02-01, 21:13   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
w sumie moze troche zaokraglone no ale materialy nie sa tanie,ale jak pisalem wczesniej odswiezyc zawsze mozna jakims czarnym matem,gdzie rdza przepiaskowac,i moze nie bedzie to jakos super trzymalo i dlugo no ale felunie beda napewno o wiele lepiej sie prezentowac...
 
 

obcy_69
Wys³any: 2011-02-01, 21:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
50gr epoksydu + 50gr utwardzacza powiedzmy z firmy NOVOL - daje 100gr gotowej mieszanki. Koszt 2.50zl ..z powodzeniem wystarczy na cztery felgi.
Nastepnie m/m jakis lakier przemyslowy 7-8zl za 100gr.. :roll:
 

rapid
Wys³any: 2011-02-01, 22:09   
0
UP DOWN

Posty: 5
tak ju¿ lepiej i siê op³aca, a teraz pytanie banalne a dla laika nie wiadomo co co chodzi :/ co znaczy m/m? mokro na mokro? mo¿ecie siê ¶miaæ ale nie mam pojêcia o lakierowaniu dopiero zbieram wiedzê teoretyczn± wiec proszê o wyrozumia³o¶æ ;)
 

gugun 
Wys³any: 2011-02-01, 22:33   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
poprostu malujesz podkladem i po chwili na gotowo,bez matowania i czekania az wyschnie.
 
 

camel
Wys³any: 2011-02-03, 11:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 94
Sk±d: Kraków
dok³adnie tak jak obcy_69 pisze, a bierz pod uwagê, ¿e przy wiêkszej ilo¶ci kupisz materia³y w dobrej cenie. Jak siê nauczysz, to nie zu¿yjesz wiele a efekt fajny.
_________________
amator
 

rapid
Wys³any: 2011-02-04, 21:31   
0
UP DOWN

Posty: 5
ok to ju¿ wszystko wiem, dziêki za pomoc. Jak bêdê mia³ jakie¶ pytania to ju¿ wiem gdzie siê zwracaæ.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group