Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
glista 
Wys³any: 2011-02-05, 12:25   Pierwsze lakierowanie Prosze o ocenê i porady.
0
UP DOWN

Posty: 7
Sk±d: Be³¿yce (Lublin)
Witam wszystkich. Jestem tu nowy i nie wiem czy dobrze nazwa³em temat. Je¶li chodzi o lakierowanie to dopiero zaczynam przygodê w tym temacie. Wczoraj pierwszy raz mia³em w rêce pistolet lakierniczy i pierwszy raz k³ad³em lakier. By³ to akryl czerwony 2:1 jakiej firmy nie mam pojêcia. Odebra³em z mieszalni w ma³ym pojemniczku.

Wysz³o to tak jak w za³acznikach. Jest pomarañczowa skórka. Teraz moje pytanie, czemu mog³o tak wyj¶æ, pistolet to chinczyk AUARITA MP 500 jest to pistolet podobno lvlp dysza 1.3 Ci¶nienie 2 bary. Obstawiam ze pewnie za gêsty lakier, bo wydawa³ mi siê do¶æ rzadki jak doda³em utwardzacz i ju¿ nie dolewa³em rozpuszczalnika chocia¿ dosta³em w zestawie. Odt³uszcza³em ekstrakcyjn±, wiem ze to te¿ nie dobrze. Teraz czekam a¿ wszystko wyschnie dobrze, papierek 2000 i jazda potem ma³a polerka i powinno byæ oki. Prosze o porady jak lakierowaæ aby nie narobiæ znów a¿ takiej baraniny :/ na co zwracaæ szczególn± uwagê. Wiem ¿e do¶wiadczenie to podstawa, Ale wasze porady bêd± na pewno dla mnie bardzo przydatne. A kompresor to expo 110L Wiêc spokojnie ci±gnie ten pistolet.

S6300050.JPG
Plik ¶ci±gniêto 355 raz(y) 266.82 KB

S6300056.JPG
Plik ¶ci±gniêto 470 raz(y) 294.97 KB

S6300055.JPG
Plik ¶ci±gniêto 485 raz(y) 260.67 KB

 

gugun 
Wys³any: 2011-02-05, 14:45   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
heh jedni pytaja jak to robic,ty pytasz jak tego nie robic...w twoim przypadku poprostu zbyt gesty lakier,lub zbyt male cisnienie albo to i to:) w skrucie mowiac wszystko zalezy od gestosci i prawidlowego ustawienia pistoleta....ja proponowal bym probowac pomalowac kilka takich blotniczkow kazdy innym cisnieniem inna gestoscia itp i porownac i wyciagnac wnioski.wtedy w zaleznosci od oczekiwanego efektu nauczysz sie ustawiac pistolet itp a co do twojego blotnika to nie wyglada to wcale az tak zle,tymbardziej jak na 1szy raz...po przyszlifowaniu zetniesz troche ta "pomaranczowa skurke"jak ty to napisales i bedzie ok
 
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-02-05, 19:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Witam.
Tak mocno po ch³opsku komu¶ na pocz±tek:
- gêstszy lakier = wiêksza morka, rzadszy = mniejsza morka
- mniejsze ci¶nienie = wiêksza morka, wiêksze ci¶nienie = mniejsza morka
- wiêcej lakieru = wiêksza morka, mniej lakieru = mniejsza morka
- plus: szybko¶æ, temperatura, odleg³o¶æ pistola od elementu,..............
Najlepszy sposób to trening...
Ale spoko, bo na pierwszy raz i akrylem to naprawdê nie jest ¼le.
Pozdro
 

glista 
Wys³any: 2011-02-06, 11:30   
0
UP DOWN

Posty: 7
Sk±d: Be³¿yce (Lublin)
Dziêkuje za wszelkie porady. Chyba w³asnie tak zrobiê ¿e zamówie wiecej troszke lakieru bo w corsie mam do lakierowania 2 b³otniki i bêde próbowaæ. To chyba naj³atwiejszy sposób zeby za³apac o co chodzi :) Z tym pistoletem to w³asnie nie jest tak kolorowo, bo to chiñczyk i nie bardzo wiadomo jak to ustawiaæ, ale z czasem dojde i do tego, albo dorobie siê co¶ lepszego. Mam co prawda do malowania BMW ale jest w metaliku i to takim ciemnym srebrnym wiêc to za wysokie progi chwilowo jak dla mnie :/ Passat bia³y te¿ czeka na zaprawki wiec chyba raczej zacznê od niego. Po spolerowaniu wstawie zdjêcie jak to wysz³o na aucie. Ale jak to siê mówi ucz siê ucz to potêgi klucz. Dla mnie jedynym problemem jest to ¿e z lakierowaniem nie mia³em nic wspólnego wczesniej, wiêc zaczynam od zera, a w dodatku wiedze posiadam tylko teoretyczn± i to nie pa³n±. Lecz mam nadzieje ¿e z wasz± pomoc± uda mi siê doj¶æ do czego¶ :D Pozdrawiam! i nie liczcie ze siê mnie pozbêdziecie, mam jeszcze wiele pytañ :D
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-02-06, 11:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
glista napisa³/a:
Ale jak to siê mówi ucz siê ucz bo wiedza to potêgi klucz.


I jak to siê odpowiada. " jak zbierzesz du¿o kluczy to zostaniesz wo¼nym w szkole" ^^
 

glista 
Wys³any: 2011-02-06, 11:58   
0
UP DOWN

Posty: 7
Sk±d: Be³¿yce (Lublin)
hehe no co, dobra fucha. Wo¼ny to wa¿niejszy jak dyrektor w szkole :P
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime