Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
flywin
Wys³any: 2011-02-19, 16:43   ustawienie pistoletu
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam proszê o nie besztanie mnie za tworzenie nowego topica
oto¿ mam zakupiony ten pistolet
http://elakiery.pl/prod/8...-sico-gold-hvlp
do niego mam odwadniacz wraz z reduktorem ci¶nienia powietrza
teraz pytanie lakieruj±c mam ustawiæ 1.5 -2.5 bar na naci¶niêtym spu¶cie guna czy bez naciskania

otó¿ lakierowa³em parê elementów sprê¿ark± 50l szybko obrotow± wydajno¶æ 220l/min i ustawi³em na kompresorze 8bar i tyle samo pod pistoletem i po naci¶niêciu spustu ci¶nienie spada³o do 3bar

czy to ma tak wygl±daæ czy jednak ma byæ ustawione wcze¶niej przed naci¶niêciem spustu sztywne te 2.5 bar max?

te¿ mam pytanie ile towaru i jaka szeroko¶æ strumienia do bazy i klaru

z góry dziêkuje
 

jacenty 741
Wys³any: 2011-02-19, 22:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Ustawiaj ci¶nienie na wci¶niêtym spu¶cie,na kompresorze mo¿esz mieæ te 8 bar,a na reduktorze pod pistoletem ustaw na 2,5.Spust pistoletu ma niejako dwa po³o¿enia,w pierwszym tylko dmucha,mocniej naciskaj±c podajesz materia³.Wiêc ustawiaj na pierwszym po³o¿eniu,ale najpierw ustaw ilo¶æ materia³u i miot³ê,a na koñcu wyreguluj ci¶nienie.
Co do ilo¶ci ,,towaru" i szeroko¶ci miot³y,to proponujê rozmieszaæ lakier zgodnie z zaleceniami,i próbowaæ,które ustawienie bêdzie najlepsze dla Ciebie,bo to Twoje wyczucie bêdzie mia³o najwiêkszy wp³yw na jako¶æ pow³oki.
 
 

flywin
Wys³any: 2011-02-20, 19:24   
0
UP DOWN

Posty: 2
wczoraj bawi³em siê kompresorem po napisaniu postaw ,otó¿ pod³±czy³em pistolet wraz z reduktorem ci¶nienia ustawi³em ci¶nienie 3 bary bez naciskania spustu pistoleta ,tak wiêc po naci¶niêciu ci¶nienie oscylowa³o miedzy 2-2.5bara? dobrze? oczywi¶cie podmuch powietrza jest mniejszy ni¿ na takim jak w pierwszym po¶cie, czy dobrze teraz ustawi³em?


mam jeszcze jedno pytanie a nie chce tworzyæ dziesiêæ w±tków ,
* lakieruj±c np maske jest znaczenie jak bêdzie malowana czy wzd³u¿ czy w poprzek?

*lakieruj±c podk³adem a na to BAZA jak zrobiæ aby nie by³o chmury
czy najpierw przypylic aby by³a mgie³ka taka jak na tym filmie?
http://www.youtube.com/watch?v=ysQHpjLpYss

* czy mo¿na piaskowac spód auta

* Co jest dobre na pozbycie siê Rdzy ja mysla³em nad czyszczenie odt³uszczenie podk³ad reaktywny, akrylowy , Ewentualnie Epoksydowy jako dodatkowa ochrona i Konserwacja Typu Baranek pod Pistolet UBS

*jakie odstêpy czasowe miedzy warstwami i ile warstw

* jaka jest najlepsza odleg³o¶æ pistoletu od malowanego elementu?

* jak zrobiæ aby nie powsta³a skóra pomarañczy na klarze?
 

jacenty 741
Wys³any: 2011-02-20, 20:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
flywin,nie przeginaj.Twoje pytania to podstawy,które by³y setki razy opisywane na forum.Po¶wiêæ trochê czasu i poczytaj.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group