Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
mathof
Wys³any: 2011-02-21, 21:32   Kilka pytañ od laika dla lakiernika
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam. Jestem tu nowy chcê zadaæ kilka mam nadziejê nie g³upich pytañ. Mam taki problem rdzewieje mi pas przedni w samochodzie a konkrtetnie jego dolna czê¶æ któr± zas³ania zderzak czyli bêdzie to element niewidoczny. Mam zamiar siê za to zabraæ to znaczy zabezpieczyæ to przed dalsz± korozj± mój plan jest taki: zedrzeæ star± rdzê przy u¿yciu wiertarki z odpowedni± koñcówk±, poprawiæ papierem ¶ciernym, odt³u¶ciæ po³o¿yæ podk³ad reaktywny na to akrylowy. W tym miejscu siê zatrzymam zadaj±c wam panowie pytanie co mogê daæ na ten akrylowy podk³ad aby poprawiæ jeszcze ochronê antykorozyjn± dodam i¿ ca³a ta operacja nie musi koñczyæ siê lakierowaniem pod kolor auta gdy¿ tego elementu nie bêdzie widaæ. Drugie pytanie które chcê zadaæ to czy podk³ad reaktywny i akrylowy moge nak³adaæ pêdzlem (wiem ¿e musi to byæ warstwa bardzo cienka) lecz nie mam zadnych innych narzêdzi i raczej nic drogiego nie op³aca mi siê kupowaæ do tego jednego elementu. Czy takim cudem http://allegro.pl/pistole...1471653779.html na³o¿enie podk³adu jest w ogóle mo¿liwe i czy bêdzie to rozwi±zanie lepsze czy gorsze ni¿ pêdzel. Bardzo proszê o odpowied¼ z góry przepraszaj±c za moje nie fachowe podej¶cie do spraw lakierniczo blacharskich :)
 

maciejowski
Wys³any: 2011-02-22, 04:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 68
mathof napisa³/a:
W tym miejscu siê zatrzymam zadaj±c wam panowie pytanie co mogê daæ na ten akrylowy podk³ad aby poprawiæ jeszcze ochronê antykorozyjn± dodam i¿ ca³a ta operacja nie musi koñczyæ siê lakierowaniem pod kolor auta gdy¿ tego elementu nie bêdzie widaæ.
musi, bo podk³ad akrylowy lubi przepuszczaæ wilgoæ, ewentualnie mo¿esz daæ podk³ad epoxydowy zamiast lakieru. je¶li to jest element nara¿ony na uszkodzenia mechaniczne od kamieni itp., warto daæ barana pod lakier.
mathof napisa³/a:
Czy takim cudem http://allegro.pl/pistole...1471653779.html na³o¿enie podk³adu jest w ogóle mo¿liwe i czy bêdzie to rozwi±zanie lepsze czy gorsze ni¿ pêdzel.
jest mo¿liwe, efekt wizualny na pewno lepszy ni¿ po pêdzlu i trochê lepszy ni¿ po wa³ku.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime