Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
CezaryCezary
Wys³any: 2011-02-26, 07:59   Kompresor schneider UNM 510-10-90D
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam,

chce zakupiæ kompresor http://allegro.pl/schneid...1444098129.html

dzwoni³em do technika schneidera w Raszynie i powiedzia³ mi ¿e wydajno¶æ tego kompresora to 390l/min przy 8 barach. Ja potrzebujê go do pistoletu hvlp o wydajno¶ci 450l/min przy 2 barach.

Powiedziano mi ¿e spokojnie ten kompresor obs³u¿y pistolet i jeszcze szlifierkê bo przy 4 barach ma wydajno¶æ ponad 780l/min a przy 2 barach 1560l/min . To prawda bo ju¿ sam siê pogubi³em w tym wszystkim?
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-02-26, 09:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
Ok³amano Ciê. Nie obs³u¿y nawet pistoletu. Najwiêksz± wydajno¶æ to te 390l jest od 8-10bar. I niech technik ze schneidera nie myli ci¶nienia na zapotrzebowanie na powietrze.
 

CezaryCezary
Wys³any: 2011-02-26, 10:21   
0
UP DOWN

Posty: 4
Mówi³ ¿e wraz ze spadkiem ci¶nienia ro¶nie proporcjonalnie wydajno¶æ. Mówi³em mu ¿e lakiernicy proponuj± mi zbiornik minimum 150l a on ¿e patrzy siê na wydajno¶æ a nie na wielko¶æ zbiornika bo mo¿na mieæ 500l i zu¿yæ w kilka minut a kompresor nie nad±¿y nabiæ i nic z tego. Kurde to po co pracuj± tam tacy ludzie? Dzi¶ nie czynne zadzwoniê w poniedzia³ek jeszcze raz.

A dzwoni³em do tego technika bo w sklepie to samo mi mówili.

Zapewnia³ mnie ¿e mniejszy kompresor wersja 410 gdzie ma wydajno¶æ 295l/min przy 8 bar, obs³u¿y mi pistolet hvlp.
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-02-26, 14:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
Mam ten kompresor ale modem BAM z wydajno¶ci± 410l/min na wyj¶ciu. Jak do mnie przyszed³ by³ ustawiony od 6 do 10bar i ledwie trzyma³ te 6 bar szlifierka rupesa(380l/min przy 6barach).Po przeliczeniu czasu w jakim bi³ wysz³o 360l/min(a gdzie siê podzia³o jeszcze 50) Po przyje¼dzie cz³owieka ze shneidera i przestawieniu przez niego sprê¿arki na od 8 do 10 wydajno¶æ wzros³a i przy tej samej szlifierce widaæ ¿e trochê pompuje do zbiornika nie tylko ca³o¶æ na szlifierkê idzie. Wydajno¶æ zmierzona 425l/min. S± dwa plusy tego sprzêtu. Rozmiar bo tu naprawdê je¶li wydajno¶æ jest wystarczaj±ca to butli mo¿e nawet wcale nie byæ, i przek³ad praca/odpoczynek w wiêkszo¶ci sprê¿arek jest to 50/50 w shneiderach jest to 70 praca/30 odpoczynek.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group