Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
red bonsai
Wys³any: 2011-02-28, 07:56   lakierowanie plastików skutera
0
UP DOWN

Posty: 33
Witam forumowiczów,
Zamierzam lakierowaæ skuter, wszystkie owiewki s± plastikowe. S± fabrycznie polakierowane na srebrny metalic. Ja mam zamiar przelakierowaæ na czarny i do³o¿yæ grafikê aerografem. W zwi±zku z tym mam parê pytañ
1. czy wystarczy zmatowiæ lakier i na to po³o¿yæ czarny?
2. czy muszê na owiewki pryskaæ PZP, skoro nie zdzieram starego lakieru do go³ego plastiku
3. czy na zmatowiony lakier k³a¶æ podk³ad akrylowy.
4. czy tam gdzie mam jakie¶ ubytki i na³o¿ê szpachlê do plastików powinienem prysn±æ PZP?
Dodam, ¿e zamierzam lakierowaæ czarny akrylem + bezb.
Z góry dziêki za podpowiedzi
 

xavier008
Wys³any: 2011-02-28, 15:59   
0
UP DOWN

Posty: 4
1nie
2a co to
3tak
4to samo co w 2
 

lakierok 
Wys³any: 2011-02-28, 16:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
po co Ci czarny akryl i bezbarwny ? daj czarn± bazê plus bezbarwny

tam gdzie masz ubytki lekko po szpachluj zmatuj na wodê , tam gdzie poprzecierasz po pry¶nij podk³adem na plastik , potem ca³o¶æ podk³adem akrylowym, wyschnie zmatuj 1200 na wodê i malujesz .
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

red bonsai
Wys³any: 2011-02-28, 20:48   
0
UP DOWN

Posty: 33
lakierok,
dziêki za pomoc w sumie to chcia³em sie upewniæ, co do moich zamiarów, i pomog³e¶ mi. A tak na przysz³o¶æ dla mojej wiedzy to czemu nie powinno siê dawaæ akrylu pod bezbarwny ( tak zrozumia³em czê¶æ Twojej wypowiedzi) czy to w czym¶ szkodzi? jak mo¿esz to opisz mi pokrótce lub daj linka na jakie¶ ¼ród³o
 

red bonsai
Wys³any: 2011-02-28, 20:50   
0
UP DOWN

Posty: 33
xavier008
PZP to jest podk³ad zwiêkszaj±cy przyczepno¶æ, stosuje siê go na plastiki w celu wiadomym z nazwy
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-03-01, 00:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
1- wystarczy zmatowaæ aby po³o¿yæ nowy lakier -chyba, ¿e s± ubytki to usun±æ wady i zapodk³adowaæ. Ale wcale nie musisz podk³adowaæ ca³ego elementu.
2- jak nie masz go³ego plastiku to nie
3- jak nie ma ubytków i ¿adnych szpachlowañ to nie musisz
4- po szpachli nie pryskasz PZP jak nie masz go³ego plastiku.

- pod akryl jak zmatujesz P800 to bêdzie styka - nie ma sensu sraæ siê jakimi¶ 1200, bo to wcale nie pomo¿e - a w rêcz przeciwnie
- mo¿na bez problemu pokryæ akryl lakierem bezbarwnym. Oby by³ on akrylowy -ale takie najczê¶ciej s±- i aby sech³ nie szybciej ni¿ ten wcze¶niejszy kolor w akrylu.
{akryl pokryty bezbarwnym ma lepszy po³ysk, du¿o wolniej p³owieje, nie robi± siê tak na nim smugi, mniej siê brudzi, w razie potrzeby ³atwiej siê poleruje, ...}
 

obcy_69
Wys³any: 2011-03-01, 07:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Co prawda pisalem to wczoraj jeszcze przed Lysy ;P ..nie moglem jednak wrzucic. ^^
red bonsai napisa³/a:
1. czy wystarczy zmatowiæ lakier i na to po³o¿yæ czarny?

Jezeli lakier jest w idealnym stanie to wystarczy..
red bonsai napisa³/a:
2. czy muszê na owiewki pryskaæ PZP, skoro nie zdzieram starego lakieru do go³ego plastiku

Nie musisz..
red bonsai napisa³/a:
3. czy na zmatowiony lakier k³a¶æ podk³ad akrylowy.

red bonsai napisa³/a:
4. czy tam gdzie mam jakie¶ ubytki i na³o¿ê szpachlê do plastików powinienem prysn±æ PZP?

Trzecie pytanie dubluje sie z pierwszym...
Ale w czwartym pytaniu poruszasz kwestie ubytkow. Takie miejsca rozmatuj, pokryj podkladem PZP, a nastepnie m/m podkladem AKRYLOWYM. Po wyschnieciu wyszpachluj, wyrownaj powierzchnie i ponownie pokryj podkladem AKRYLOWYM. Osobiscie mam troche obaw kladac szpachlowke na czysty plastik.

xavier008 napisa³/a:
2a co to

Poczytaj troche forum - napewno zajarzysz.. :tak: :tak: :tak:
a moze i nie.. ^^ ^^ ^^


lakierok napisa³/a:
tam gdzie masz ubytki lekko po szpachluj zmatuj na wodê

Nie na wode ..tylko na sucho. :) :) :)
Szpachlowki nie matujesz na wode.. :!:
 

red bonsai
Wys³any: 2011-03-01, 08:50   
0
UP DOWN

Posty: 33
Dziêki panowie, teraz mam na¶wietlone ca³e spektrum problemu, jak to sie ³adnie mówi chyba :)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group