Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2007-08-13, 01:59   Jak usuwacie stary lakier z alusków?
0
UP DOWN


Posty: 418
grzesiek3210



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 142

Wys³any: Pon Maj 22, 2006 9:33 pm Temat postu: Jak usuwacie stary lakier z alusków?

--------------------------------------------------------------------------------

Witam!Mam ostatnio du¿o zlecen na lakierowanie alufelg.Najczê¶ciej oddawa³em koledze do piaskowania i mia³em z g³owy usuwanie starej pow³oki.Ale dochodzi³ inny problem, bo felgi mia³y strukturê jak pumeks.¯eby zalaæ te dziurki musia³em nak³adaæ podk³ad docieraæ i jeszcze raz nak³adaæ cieñsz± warstwê bo inaczej by³y dziury.Macie jakie¶ patenty jak usun±æ albo co robiæ ¿eby u³atwiæ sobie ¿ycie.Dziasiaj dosta³em fele z audi które by³y ju¿ 2 razy lakierowane ale po³owa farby dos³ownie wisi w powietrzu.Utleni³o siê alu pod farb± i jest tylko bia³y py³.CO gorsze to w innych miejscach trzyma jak diabli.Jaki¶ majster nala³ 2mm podk³adu i za nic nie mogê siê tego pozbyæ nie bêdê tar³ papierem bo jest du¿o przet³oczeñ i rantów gdzie nie podejdê.Spróbowa³em spray'a do usuwania pow³ok to troche rozpu¶ci³ ale ¿eby by³o cacy to ze 2 na jedn± felgê by mi posz³o.Napiszcie jak wy naprawiacie stare felgi.Nie mówie o takich w których wystarczy zmatowiæ 800 i lakierowaæ.Chodzi mi o takie zniszczone gdzie lakier odpada p³atami i jest sporo w¿erów.Pozdrawiam

Powrót do góry


jacq



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 8
Sk±d: po³udnie polski
Wys³any: Wto Maj 23, 2006 8:20 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

W takich przypadkach ja kieruje wy³acznie do piaskowania. Odpowiednio drobny piasek i nie jest najgorzej. Niestety podk³ad trzeba laæ solidnie. Ale efekt jest. I klajent zadowolniony.

pzdr.
_________________
jacq

Powrót do góry


grzesiek3210



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 142

Wys³any: Wto Maj 23, 2006 9:27 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

To samo dzisiaj zrobi³em.Nie ma chyba innego wyj¶cia.Teraz przerzuci³em siê na podk³ad Spectrala który mo¿na stosowaæ mokro na mokro dziêki temu ³adnie wszystko zalewa i i jest ¶wietny w obróbce.Dziêki i pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime