Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
cancer
Wys³any: 2011-03-07, 19:31   Akryl schodzi p³atami.POMOCY!!!
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam.W firmie kupili kabine i zrobili mnie lakiernikiem ;) ( a raczej mam sie sam wszystkiego nauczyc).I mam taki problem, ze mi farba schodzi p³atami :sciana: .Bardzo prosze o rady , gdzie robie b³±d.Jest to lakierowanie aluminium farbami z lini RM.

1.Najpierw myje aluminiowa powierzchnie detergentem, ¿eby zmyæ z niego brud i t³uszcz przed szlifowaniem.

2.Szlifuje powierzchnie P180.

3.Przedmuchuje powietrzem.

4.Odt³uszczam ¶rodkiem do zmywania silikonu -PK700.

5.Czyszcze szmatk± antystatyczn±.

6. Przedmuchuje powietrzem.

7. Nak³adam podk³ad Euroxy CP rozmieszany w proporcjach: 100ml euroxy cp, 25ml euroxy cp reactive, 25 ml FR500.

8.Susze w kabinie 40 min w temp 70 stopni.

9.Szlifuje maszynka oscylacyjna P500

10.Przedmuchuje

11.Odt³uszczam PK700

12.Szmatka antystatyczna.

13.Przedmuchuje.

14.Nak³adam farbê akrylow± RAL GRAPHITE HD w proporcjach: Farba Ral 100ml, dodatek matuj±cy kolor Special mat 09 100ml,25ml utwardzacza H350(dawa³em 50ml i tez schodzi³o),50 ml rozpuszczalnika GV200.Maluje to na 2 warstwy, po pierwszej czekam ±¿ zmatowieje(pare minut i nak³adam drug±

15.Susze w temp.70 stopni na 40 min.

uzywam pistoletu devilbiss pro gti, na cisnieniu 2 bar a do podk³adu iwata w 400na cisnieniu 2 bar
Wszystko niby dobrze w miarê wychodzi, ale po prau dniach lakier schodzi p³atami przy samym przedmuchiwaniu powietrzem.Moze zle szlifuje przed podkladem, wydaje mi sie ze wystarczaj±co.Prosze o pomoc !!!
 

jerzy123
Wys³any: 2011-03-10, 06:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 12
EUROXY CP bezchromianowa epoksydowa farba gruntuj±co-podk³adowa
EUROXY CP jest dwukomponentow± epoksydow± farb± gruntujaco-podk³adow± o bardzo dobrych w³asno¶ciach antykorozyjnych. Moze byæ stosowana bezposrednio na powierzchnie metalowe (stal, aluminium, stal galwanizowana).
EUROXY CP, stosowana jako farba gruntuj±ca, nak³adana w jednej cienkiej warstwie, wymaga przed aplikacja lakieru nawierzchniowego na³o¿enia podk³adu.
EUROXY CP, stosowana w wersji gruntujaco-podk³adowej, nak³adana w jednej warstwie, moze byæ bezpo¶rednio pokrywana lakierem nawierzchniowym.

mo¿e za grubo go dajesz spróbuj zrobiæ ca³± operacjê na mokro
 

jerzy123
Wys³any: 2011-03-10, 06:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 12
http://www.rmpaint.com/do...s/EUROXY_CP.pdf
przeczytaj sobie
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-03-10, 19:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Je¶li zaopatrujecie sie w materia³y R-Ma to najprostrzym "rozwi±zaniem" jest "skontaktowanie siê" poprzez dystrybutora z ich technikiem :tak: Pozdrawiam! :spoko:
 

cancer
Wys³any: 2011-03-10, 20:50   
0
UP DOWN

Posty: 3
ok, jutro sprawdze wasze rady i dam znac za kilka dni jak poszlo:)Mam jeszcze takie pytanie.Grubo¶c nakladania farb jest podana w mikronach(?) jak mam to zmierzyæ?S± jakie¶ urz±dzenia, czy na oko? :help:
 

jerzy123
Wys³any: 2011-03-13, 16:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 12
http://www.rmpaint.com/do...s/EUROXY_CP.pdf
wszystko tam jest podane przeczytaj uwa¿nie
 

cancer
Wys³any: 2011-03-14, 19:56   
0
UP DOWN

Posty: 3
sprawdzi³em i faktycznie, problemem by³a za gruba warstwa podk³adu no i temp. suszenia zmieni³em na 60 stopni.Dziêkuje za pomoc i pozdrawiam!
 

Falconx 
Wys³any: 2011-03-15, 09:14   
0
UP DOWN

Posty: 70
Sk±d: Piaseczno
Euroxy nak³ada siê w jednej cieniusieñkiej warstwie i nie trzeba jej suszyæ , bo sama wyschnie za 15 minut.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga