Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
jerzy123
Wys³any: 2011-03-09, 22:15   pêkaj±ce spawy
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 12
witam mam problem robiê zabytkowe auto ford a dorobi³em ³atê pospawa³em do czo³a przetop widaæ z drugiej strony oszlifowa³em z wierzchu na g³adko gdy delikatnie chcia³em poprostowaæ m³otkiem to pêka spaw [na aucie jest podobno stal wysokowêglowa albo wolframowa ,wydaje mi siê ¿e nie powinno siê tego spawaæ migomatem tylko lutospawark± co wy na to?
 

lesnik 
Wys³any: 2011-03-11, 19:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 43
Sk±d: Rypin
Albo luptospawark± albo tigiem. Tigiem pospawasz wszystko, nawet czysty wolfram. Ale trochê dziwne, ¿e pêk³o.
_________________
Pozdrawiam lesnik.. ;)
 

sharpshuter 
Wys³any: 2011-03-12, 05:03   
0
UP DOWN

Posty: 26
Mi spawy pêka³y na pocz±tku mojej przygody spawalniczej jak jecha³em za ma³ym pr±dem i za mocno szlifowa³em spaw...
 

lesnik 
Wys³any: 2011-03-12, 20:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 43
Sk±d: Rypin
A jakby¶ pospawa³ z ma³± podka³dk±? Od ¶rodka pod³u¿ blachê cienk± i pospawaj.NIektórzy robi± spoiny, które ledwo wystaj± nad blachê a to ma byæ tzw. bu³a. musi byæ zaokr±glenie jak pó³ malutkiej pi³eczki z przodu i z ty³u. Dziwne, ¿e pêk³o. Ale mo¿e masz gazy(tlen+acetylen), warto po¿yczyæ od znajomego, który ma i spróbowaæ lutowania twardego. Jak siê nie uda takimi sposobami, to tigiem wyj¶æ po prostu musi.
_________________
Pozdrawiam lesnik.. ;)
 

jerzy123
Wys³any: 2011-03-13, 16:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 12
nieraz wstawia³em ju¿ "³aty" i reperaturki ale nic takiego mi siê nie wydarzy³o ta blacha jest twardsza i nawet szlifuje siê inaczej znajomy kolega pospawa³ lutospawark± i jest ok
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group