Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
chart210
Wys³any: 2011-03-15, 15:05   Malowanie motoroweru
0
UP DOWN

Posty: 10
Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum, tak¿e proszê o wyrozumia³o¶æ :D

No wiêc, posiadam stary motorower Romet, ale jego lakier nie nadaje siê ju¿ do niczego, jedynie do zdrapania do go³ej blachy.
Opiszê wam co zamierzam zrobiæ, a wy je¿eli mo¿ecie poprawcie mnie i odpowiedzcie na moje pytania.

Zamierzam opaliæ go propanem-butanem ,i przejechaæ stalow± szczotk± na wiertarkê a¿ do go³ej blachy. W gara¿u znalaz³em jaki¶ przedwojenny kompresor, pistolet i w±¿ , wszystko sprawne i my¶lê ¿e do pomalowania motoroweru wystarczy.Zamierzam na go³± blachê zastosowaæ super trwa³y podk³ad do metalu, Nobiles, potem ca³± warstwê dotrzeæ papierem ¶ciernym 400, i po³o¿yæ akrylow± bazê pewnego koloru. Na koniec ca³o¶æ pokryæ lakierem bezbarwnym.

Czy muszê u¿yæ utwardzacz ? czy pomalowanie na pierwszy raz mo¿e mnie przerosn±æ ?
Czy du¿o mo¿e kosztowaæ ca³o¶æ ?
 

camel
Wys³any: 2011-03-15, 16:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 94
Sk±d: Kraków
1) jak zamierzasz go opaliæ? Masz roz³o¿ony na motorek czê¶ci ? Opalanie baku nie op³aca siê chyba, ¿e jest w ca³o¶ci wype³niony wod±, albo chcasz osobi¶cie podaæ ³apê ¶. Piotrowi. Mo¿e lepiej jednak to zedrzeæ papierkiem ?
2) Co to za cudo - super trwa³y podk³ad do metalu Nobiles ?
3) jest du¿o rdzy ? S± w¿ery czy brak ?
4)Czy muszê u¿yæ utwardzacz ? czy pomalowanie na pierwszy raz mo¿e mnie przerosn±æ ? - tak, mo¿e Ciê przerosn±æ - tym pytaniem ju¿ sobie odpowiedzia³e¶.
Jak zamierzasz malowaæ bez utwrdzacza to kup sobie sprej - efekt bêdzie ten sam :P
5) znalaz³em jaki¶ przedwojenny kompresor, pistolet i w±¿ - jakie¶ dane kompresora co do wydajno¶ci ? Przed wojna tez nie produkowali tylko zajefajnych kompresorów do malowania. Poza tym przedwojenny w±¿ na 1000 % nie wytrzyma ci¶nienia i pêknie :) , mam nadziejê ¿e jednak jest trochê m³odszy (np sprzed wojny w Afganistanie)
6)Czy du¿o mo¿e kosztowaæ ca³o¶æ ? Du¿o bo pierwszym razem duzo te¿ mo¿e nie wyj¶æ.
Mo¿esz kupiæ 200 ml lakieru z utwardzaczem, klar, podk³ady, papiery, odt³uszczacz w mieszalni to do 100 moze siê zmie¶cisz.
_________________
amator
 

chart210
Wys³any: 2011-03-15, 21:08   
0
UP DOWN

Posty: 10
1Opalam palnikiem, motorek w czê¶ciach, bak zalewam wod± ( mojemu koledze buch³o w twarz jak opala³, to wiem :D )
2. Nie wiem co to za cudo:D w Castoramie jest tak podpisany, a do motoroweru chyba wystarczy . Cena 1 l/ 20 z³
3. Rdzy nie ma prawie w ogóle, tylko w kilku miejscach gdzie lakier wytar³ siê do go³ej blachy. Jak bêdzie to przeszlifuje i odt³uszczê ca³o¶æ, rozpuszczalnikiem
4. Nie jestem lakiernikiem, dlatego siê pytam a spray nie wchodzi w grê bo to ma byæ czê¶æ odrestaurowania motorku, a wiem jaki efekt daje spray
5. Wiem ¿e kilka lat temu mój dziadek malowa³ tym fiata i nysê, on by³ w u¿ytku, pistolet my¶lê ¿e dobry, mój dziadek nie u¿ywa gówien , mam drugi nawet :D . Jedynie w±¿ do wymiany bêdzie bo spêkany jest

Jutro porobiê fotki wszystkiego, ³±cznie z kompresorem
 

chart210
Wys³any: 2011-03-15, 21:11   
0
UP DOWN

Posty: 10
co to jest klar ?
 

kropen16 
Wys³any: 2011-03-15, 21:47   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
chart210 napisa³/a:
co to jest klar ?
klar to inaczej lakier bezbarwny
 
 

camel
Wys³any: 2011-03-16, 09:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 94
Sk±d: Kraków
A to z nobilesu to pewnie takie cudo jak hameraity :) . Lepiej nie kombinuj, bo moze ci siê lakier na tym podk³adzie zwarzyæ.
Lepiej trzymaæ siê sprawdzonej technologii - na oczyszczona blachê jak s± w¿erki z rdzy - podk³ad reaktywny (nie reklamujê ale 250 ml z novola z utwardzaczem kosztuje ko³o 20 pln a starczy Ci to na d³ugo bo tego daje siê cieniutkie warstwy).
Po ca³o¶ci podk³ad akrylowy ze 2, 3 warstwy, na to baza i klar - albo ³atwiej lakier akrylowy bez klaru, jak nie musi byæ w metaliku.
_________________
amator
 

chart210
Wys³any: 2011-03-16, 11:21   
0
UP DOWN

Posty: 10
ten nobiles to podk³ad akrylowy jest w³a¶nie
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-03-18, 00:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
A mo¿esz kolego podes³aæ jego zdjêcie? Pozdrawiam! :spoko:
ps. Co¶ mi siê nie chce w to wierzyæ :nie:
 

chart210
Wys³any: 2011-03-18, 16:54   
0
UP DOWN

Posty: 10
jeszcze nie kupi³em tego :D podk³adu oczywi¶cie
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang