Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
MaciekRK
Wys³any: 2011-03-26, 18:34   Kawasaki bia³a per³a
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 24
Na pocz±tku chcia³bym siê przywitaæ, bo to pierwszy post ;) To forum ¶ledzê chyba juz z 2 lata i naprawde ca³a moja wiedza o lakiernictwie pochodzi z tego forum. A teraz wracam do tematu. Mam do lakierowania moje kawasaki zx6r 2000r. Oryginalnie by³ czerwony z grafik±, ale ¿e kupi³em go po szlifie z klejonymi ( spawanymi ) plastikami wiêc postanowi³em go zrobiæ na bia³± per³ê. Plastiki pospawane, wszystko wytarte p240, grubsze rysy itd wyprowadzone szpachlówk± do pastików ( zderzaków ), szpachla wyprowadzona 120, po¼niej wszystko pozosta³e 240 na maszynie. Teraz moje pytania:
1- czy jest dostêpna bia³a per³a 2 warstwowa czyli baza + bezbarwny ?? Bo wszêdzie sa tylko 3...
2- czy to bardzo ¼le je¶li pod bia³± bazê dam szary podk³ad ??
3- czy pistoletem HP z dysz± 1.4 da rade zapodk³adowaæ ?? czy szukac coz z np. 1.8 ?

Czekam na porady ;)
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-03-26, 22:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego ka¿da "per³a" jest trójwarstwowa :tak: Jej po³ozenie niczym siê nie rózni od po³ozenia metaliku :tak: K³adziesz tylko jeszcze jedn± dodatkow± "warstwe" i dopiero na to bezbarwny :tak:
Kup jasno-szary podk³ad albo bia³y :tak: Jak poszukasz to znajdziesz :tak: Nie k³adz podk³adu pistoletem którym chcesz "lakierowaæ" :nie: Do podk³adu kup drugi pistolet :tak: "Chytry dwa razy traci" :tak:
Dwa pistolety to tzw. minimum :tak: Pozdrawiam! :spoko:
 

MaciekRK
Wys³any: 2011-03-31, 08:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 24
dziwna sprawa. By³em wczoraj w lakierni zonbaczyæ palete bialej per³y. By³a czysta bia³a per³a, oraz bia³a per³a która w s³oñcu mieni sie na jakis kolor, chyba z xyraliciem. I teraz zagadka. Zapyta³em siê go¶cia czy to jest per³a 3 warstwowa. Go¶æ powiedzia³ ¿e nie, to jest zwyk³a baza i na to leci bezbarwny. I "moge" daæ bia³y albo czarny podk³ad, wtedy bardziej lub mniej bdzie widaæ efekt per³y. Wiêc jak to jest ?? Przed bia³± per³± trzeba prysn±æ bia³± baz± ?? Czy zwyk³y bia³y podk³ad akrylowy wystarczy ?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group