Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
zawa91
Wys³any: 2011-03-28, 18:32   JAKI KOMPRESOR pod aero i mini pistolet(ewentualnie)
0
UP DOWN

Posty: 7
Witam, jestem pocz±tkuj±cy, na wstêpie poka¿e jak rysuje :

Kwestia umiejêtno¶ci (przydatno¶ci aero pomijamy)

Od 2 tygodni juz szukam dobrego kompresora który :
- poci±gnie aerografy
- jaki¶ mini pistolet do wiêkszych powierzchni
-oraz cichy ( tu z naciskiem bo pracowa³bym w mieszkaniu).

Faktem jest, ¿e nie do koñca wiem jaki kompresor spe³nia wymagania aerografu( wiêc proszê o fachowe porady)


Cena to jakie¶ - do 400z³ ( bêdê mia³ cenê bez mar¿y, bo zamówi brat na w³asny sklep)

Podam kilka przyk³adów kompresorów na pocz±tek :

- http://allegro.pl/kompres...1508720093.html

- http://allegro.pl/nuair-k...1513666927.html

- http://allegro.pl/kompres...1525480555.html

Chce co¶ czym bêdê móg³ w miarê cicho i przede wszystkim wydajnie pracowaæ. A nie chcê "traktora" do domu (g³o¶nego, i wielkiego)

Nie mam pojêcia ju¿ co kupiæ na pocz±tek (ale ¿ebym nie musia³ po miesi±cu wywalaæ go na ¶mietnik)

Mam zlecenia na pomalowanie kilku ¶cian u znajomych (jakie¶ obrazy) + to ze sam chce co¶ pomalowaæ dla siebie (obrazy p³utno, papier itp)

Mam nadziejê, ¿e mi kto¶ pomo¿e wybraæ co¶ sensownego.

Pozdrawiam Przemek.
 

mart
Wys³any: 2011-03-28, 20:17   Jaki kompresor
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 4
Witaj.
Myslê ¿e pierwszy kompresor utrzyma³by w pracy aerograf.Chociarz mam w±tpliwo¶ci czy podo³a, z tego co napisa³e¶ chcesz jaki¶ mini pistolet do wiêkszych powierzchni.
Ten kompresor ci niepoci±gnie , jest niewydajny, no i bêdzie sie tylko grza³.
Musisz szukaæ kompresora, który opanuje wydajno¶æ pistoletu troszkê wiêkszego od aero.
Napewno musi mieæ wiêksz± butlê, i ogolnie musi byæ wydajniejszy.
Dlaczego tak s±dzê, sam maluje portrety aero i wiem ¿e takiego malucha bym zagotowa³ lub przegrza³.To s± kompresorki dla modelarzy tak my¶lê.
Charakteryzuj± sie ci±g³± prac± (prawie zawsze), no i chyba najtrwalsze to one nie s±.
 

zawa91
Wys³any: 2011-03-28, 22:24   
0
UP DOWN

Posty: 7
A mo¿e móg³by kto¶ mi przybli¿yæ jakie¶ sprawdzone kompresory pod aerograf?
Szukam i szukam i ciê¿ko mi wybraæ konkretny kompresor bo nie znam wymagañ za bardzo aero.
Je¶li kto¶ móg³by mi pomóc wybraæ (dobrze) by³bym naprawdê wdziêczny.
Jaki kompresor, model.
Co konkretnie potrzebuje na start.

z góry dziêki za odpowiedzi. :-)
 

mart
Wys³any: 2011-03-28, 23:32   Sprzet
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 4
S³uchaj, jak ka¿dy lepiej zacz±æ od pseudo iwaty, z dysz± 0.3.Grunt aby nieukrêciæ dyszy i za czêsto jej nie czysciæ ( choæ to trudne).
Da sie tym namalowaæ detal, wa¿ne aby by³ aero podwójnej akcjii , redulacja skoku spustu-bardzo pomocna rzecz.
Kompresorek, hmmm ja na pocz±tku mia³em maszyneriê z silnika od pralki, starego kompresora od traktora z ko³em pasowym, no i butli jak± znalaz³em na z³omie.Dawa³o mi to cudo 2 atm. co by³o rewelacj±.
Wystarczy wej¶æ do kastoramy, jest kompresorów od groma .Tylko teraz jest pytanie, co¶ do 400 z³, i co¶ dobrego.
Ja bym polowa³ na pompke z rodziny SENCO.Jaki¶ bezolejowy, membranowy.
Niewiem, kwestia poszperania w necie i mo¿na tego znale¿æ mnóstwo.
MO¿e oprê siê na wydajno¶æi mojego kompresora , tak aby przybli¿yæ co mo¿na szukaæ.
Wydajno¶æ 55 ltr. na minutê .
maks. ci¶nienie 8
g³o¶no¶æ 61 db
1 kw,
butla 6 litrów
Spokojnie zasila aero, poradzi sobie z mniejszym pistoletem do lakierowania.Acha
wiêkszo¶æ robie na hacie , chodzi dopuszczalnie.
Pompka musi byæ wyposa¿ona w skraplacz.
Co do farb kolego niewiem co ci doradziæ ,poleciæ.
Ja mam dostep do goldenów i createx.Goldeny uzywam do kasków, baków, masek, portretów, obrazów na p³ótnie.
Createx textylia .

To na tyle w ma³ym skrócie
 

zawa91
Wys³any: 2011-03-28, 23:46   
0
UP DOWN

Posty: 7
Odpowiedzia³e¶ szczegó³owo, ale nie na to o co prosi³em.

Prosi³em o "konkretne modele" "pompek" kompresorów.

Nie pytam o ¿adne aero itd tylko o "KOMPRESOR" z nim mam problem o reszcie juz wyczyta³em.
Dziêki za odpowied¼ bo ka¿da siê liczy.
 

zawa91
Wys³any: 2011-03-29, 17:55   
0
UP DOWN

Posty: 7
Czekam na jakie¶ odpowiedzi, nadal czekam z zakupem czego¶ rozs±dnego. HELP
 

zawa91
Wys³any: 2011-03-31, 17:03   
0
UP DOWN

Posty: 7
Nadal czekam na jak±¶ konkretn± pomoc.
 

zawa91
Wys³any: 2011-04-04, 13:39   
0
UP DOWN

Posty: 7
Dziêki za pomoc. Rêcznie bêdê malowa³.
 

Asellus5
Wys³any: 2011-04-04, 18:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Co sie jerzysz??zarzuciles kolejny nudny temat ktory wciaz sie powtarza to i nikt nie odpisuje,odpowiedz na twoje pytania jest na forum-troche fatygi-jezeli nie chce Ci sie czytac i szukac liczac na latwizne ze ktos poda ci gotowy link a Ty pojdziesz z nim do brata ktory go zamowi to sie mylisz!Aerografika zmusza do kombinowania,nauki,cwiczenia cierpliwosci,nikt Ci nie pomoze gdy wezmiesz aero do reki-forum moze podpowiedziec a nie zrobic robote za Ciebie!
Potrzebujesz kompresora ze zbiornikiem wyrownawczym najmarniej 8-10 litrowym do wiekszego gana! do aero wystarczy 6l i cisnienie do 6-8atm!najcichsze to posiadajace agregat lodowkowy!reszta ma silniki,silniczki i rycza jak wariaty!za 400 zl nic nie wybierzesz,musisz z czegos zrezygnowac! osobiscie polecam wlasna konstrukcje!aerografika nie jest tania,dobry kompresor to podstawa,do tego aero,farby tez musza byc pod niego dedykowane a wszystko to kosztuje, jak nie chcesz wydawac to pompuj butle pompka!
 

Asellus5
Wys³any: 2011-04-04, 19:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
http://allegro.pl/sprezar...1523635499.html
ten kompresor!w miejsce silnika wstaw agregat lodowkowy,lub zamontuj obok silnika,uzywajac na zmiane! to najlepsze co cie moze spotkac!
sam uzywam takiego rozwiazania i nie zamienie go na zadne inne!
 

hlecter
Wys³any: 2011-04-05, 08:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
nie sposob nie zgodzic sie z tym co napisa³ kolega Asellus5 , mimo i¿ widac chêci to musisz odrazu nastawic sie na kombinowanie , ca³a aerografia siê o to opiera , oczywi¶cie s± pewne rzeczy ktory nie przeskoczysz czyli dobry kompresor i dobry aero , no i doswiadczenie w rysunku i laserunku... je¶li juz teraz czekasz na gotowe odpowiedzi to ciezko bêdzie ruszyc , jest kilka for o tej tematyce i wiedze mozna tam za free czerpac wystarczy poszukaæ ,

co do kompresora zalezy tez gdzie bedziesz z niego korzysta³? je¶li nie bedzie to uciazliwe dla otoczenia to proponuje olejow± jednostke z jak najwiekrza butl± , dzieki temu mozesz pracowac w ciszy przez d³uszzy okres czasu , no bo przy mniejszej butli jednak czêsciej bedzie siê za³±cza³

przekonasz sie ¿e trzeba czasu , pieniêdzy , zapa³u , pomys³owo¶ci i cierpliwosci.....cierpliwosci juz Ci brak³o na forum , wiêc zluzuj sobie bo wejscie na dobry poziom w malowaniu zajmie Ci duzo wiecej czasu ni¿ my¶lisz , pzdr
 

Asellus5
Wys³any: 2011-04-05, 11:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
:spoko: Swiete slowa hlecter!
 

zawa91
Wys³any: 2011-04-05, 17:27   
0
UP DOWN

Posty: 7
Po 1 Przeczyta³em ca³e forum o aero. Nie znalaz³em tam odp na moje pytanie.
Po 2 Pisa³em ¿e ma s³u¿yæ do u¿ytku w mieszkaniu.
Po 3 Jestem cierpliwy i mam du¿y zapa³ do pracy.
Po 4 Pytam o sam kompresor ( chce konkretnie znaæ model który kto¶ by poleci³ do takiego u¿ytku, a którego dotychczas nie spotka³em. Je¶li kto¶ mia³ kontakt z takowym chyba nie ³±ska siê tym podzieliæ).
Po 5 Lubicie wje¿d¿aæ na innych pod niby pretekstem, ¿e w±tek wa³kowany miliony razy, ale ka¿dy ma inne zapotrzebowania i miejsca pracy.
Po 6 Praktycznie ¿aden z postów nie wniós³ nic dotycz±cego rozwi±zania problemu zawartego w temacie.
Po 7 Nie jestesm jakim¶ szczylem który siê "najara³" na aerografiê. Lecz zapalonym "majstrem" który potrzebuje nowego sprzêtu na swój warsztat.
Po 8 i ostatnie. Dziêkujê za wszelk± chêæ niesienia pomocy bo to siê liczy, i ka¿d± minutê po¶wiêcon± na odpisanie posta. Ale podej¶cie do tematu bardzo lekcewa¿±ce. My¶lê, i¿ nie uzyskam konkretnej odpowiedzi. Dziêki, biorê pêdzel w d³oñ. Pozdr. :spoko:
 

hlecter
Wys³any: 2011-04-05, 21:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
rêce mi opadaj±... no to maluj pêdzlem, bo jesli nie potrafisz tego co zosta³o na pisane pozbierac do kupy i znale¶æ kompresora na allegro no to aero bedzie zbyt trudnym narzêdziem , mowisz ze najezdzamy a to raczej rada , zebys nauczy³ sie gosciu pokory, spokoju i troche zwyk³ej uprzejmo¶ci ,bo wpadles na forum , kilka postow nabiles i ¿±dasz ze NATYCHMIAST mamy dac Ci odpowiedz i piszesz z jakimi¶ ¿alami....

najarany ch³opta¶ czy majster,,,,,dla mnie mo¿esz byc nawet królem cyganów ale i tak nie zmienia to faktu ze lekko przesadzasz , ale mimo wszystko odpowiem Ci

podsumowuj±c to co napisali koledzy

potrzebujesz kompresora olejowego lub hybrydy z agregatem , z zbiornikiem od 6 litrów w górê , który by³by na tyle cichy zeby dzia³ac mozna bylo w domu i zeby jeszcze poci±gno³ pistolet , jak by³o tutaj zauwazone za cene 400z³ nie zakupisz kompresora kory by spelnia³ to wszystko(szczegolnie halas jest tu problematyczny) , ale jesli przezwyciezysz ten problem to za t± kase spokojnie kupisz sprzet

http://allegro.pl/kompres...1525656265.html <znalezienie tego zaje³o mi 30 sekund

to takie trudne? i przeanalizuj teraz czy to co zosta³o napisane wczesniej nie wnios³o nic......ehhh mam przeczucie ze to i tak don kichoteria..
 

cube 
Wys³any: 2011-05-18, 15:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
no faktycznie - nic nie znalaz³ na forum?!?!?!??!?!
ile razy by³ wa³kowany temat cichej, taniej sprê¿arki do u¿ytku domowego
na samym froncie masz "jak zrobi³em swoj± sprê¿arkê"
a jak chcesz kupiæ tak± maszynê wykonan± przez jakiegokolwiek producenta to masz wydatek rzêdu 1500-2500pln
jak ma byæ tania - to jest g³o¶na
co z reszt± te¿ jest w tym w±tku powtórzone nie raz...

:sciana: :sciana: :sciana:
 

ewall
Wys³any: 2011-06-06, 18:19   
0
UP DOWN

Posty: 1
Czytam panowie wasze wywody,i zainteresowa³ mnie w±tek ¿e kolega ma dostêp do farb golden ,wiêc ma pytanie czy dostêpne s± one w polsce ,bo szuka³em ich ale nie znalaz³em ,je¶li tak to poproszê o kontakt , :) ,
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group