Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Giemza
Wys³any: 2011-03-29, 21:53   Jak rozcieñczaæ akryl?
0
UP DOWN

Posty: 11
Witam

Otó¿ Panowie chcia³ siê zapytac jak rozcieñczaæ akryl? co jak i ile z czym malowa³em tylko baz± ale nie malowa³em jeszcze akrylem i nie wiem co jak i ile rozcieñczaæ, tak¿e prosi³bym o rady, nie mam ¿adnej listwy ¿eby móg³ sobie gdzie¶ zmierzyæ tylko muszê laæ np. 300ml(akryl)100(utwardzacz) i pewnie co¶ ko³o 100-200ml rozcieñczalnika bo naprawde nie wiem jak k³a¶æ akryl, jestem obeznany trochê w temacie umiem przygotowaæ element pod podk³ad i kolor i chcia³em pomalowaæ akrylem tylko tu siê ci±gle zastanawiam jak go mieszaæ.

pozdro
 

obcy_69
Wys³any: 2011-03-30, 11:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Mieszasz w takiej proporcji, jaka sugeruje producent..czyli jezeli nie masz oryginalnej puszki z piktogramami, mozesz zerknac do karty technicznej tego produktu.
Ktora to bez problemu zreszta, mozesz znalezc w internecie.
Poza tym..tam gdzie go nabywales, napewno byl ktos u kogo mogles sie o to zapytac..
Nastepna rzecz .. to przyrzad zwany kubkiem forda - dzieki ktoremu mozesz zmierzyc rzadana lepkosc lakieru.
Ale to tylko podstawa...poniewaz zaleznosc jest jeszcze kilka - np. jakim pistoletem dysponujesz, jaka chcialbys uzyskac powloke, jakie posiadasz warunki itd.
Jak widzisz alternatyw jest wiele...Zacznij jednak od podstawy.. :) :tak:

ps...uzywaj oryginalnego rozpuszczalnika, jak i utwardzacza dedykowanego do tego produktu. Bo to tez ma duzy wplyw na efekt koncowy.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group