Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Ponte
Wys³any: 2011-03-31, 23:47   Os³ona kompresora przed py³ami
0
UP DOWN

Posty: 64
Witam. Mam problem. A mianowicie chodzi o to jak zabezpieczyæ kompresor(50l 2 t³okowy, napêdzany paskiem) przed tym, by nie zajecha³ siê od py³ów lakierniczych..
Mam jedno pomieszczenie(gara¿) i nie mam gdzie indziej go umie¶ciæ..
Garaz ma 6 metrów d³ugo¶ci na 3,5 m szerokosci. z ty³u dobudowana jest wnêka na ok 1,7 m szeroko¶ci, i ok 70 cm d³. I mam pytanie czy wystarczy jak pu¶ci³ bym folie lakiernicz± od gory do do³u os³aniaj±c tym kompresor znadujacy sie w tej wnece, a w tylnej scianie garazu wyci±³ jakie¶ lufciki ? Czy kompresor musi byc zabudowany p³ytami ? Prosze o pomoc. Z góry dziêkuje !

bez tytu³u.JPG
Plik ¶ci±gniêto 2160 raz(y) 7 KB

 

Ponte
Wys³any: 2011-04-03, 16:18   
0
UP DOWN

Posty: 64
nikt nie ma(mia³) takiego problemu ?
Bardzo proszeo pomoc...
 

mirusiek 
Wys³any: 2011-04-03, 20:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 119
Ja obudiwalem p³ytami , zrobi³em dolot z rury PCV kanalizacyjnej powietrza z zewn±trz , i wylot te¿ na zewn±trz. Wlot jest poprowadzony do wlotów powietrza cylindrów kompresora.
Obudowanie p³ytami, te¿ bardzo wycisza pracê kompresora, wiêc praca w gara¿u jest bardziej komfortowa.
 

Ponte
Wys³any: 2011-04-05, 23:35   
0
UP DOWN

Posty: 64
Jakie¶ ¶rednicy masz te rure pcv ? uszczelniales to jakos przy wlocie ? by zasysa³o tylko z zewn±trz? A wylot to jak pod³±czy³es?
 

mirusiek 
Wys³any: 2011-04-08, 09:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 119
Rura ¶rdenicy 15 cm, wypu¶ci³em j± na zewn±trz gara¿u, uszczelniona piank±. Wew. dochodzi do wlotu powietrza silnika kompresora ( tam gdzie wiatrak ssa powietrze do ch³odzenia silnika.)
Na górze obudowy z przeciwnej strony ni¿ wlot zrobi³em rure o ¶rednicy ok 10 cm odprowadzajac± gor±ce powietrze równie¿ na zewn±trz gara¿u. Tak wiêc komprasor jest ca³kowicie odciêty od pomieszczenia w którym lakierujê.
 

Ponte
Wys³any: 2011-04-09, 11:53   
0
UP DOWN

Posty: 64
Ja mam trochê gorsz± sytuacje..
Ma³o miejsca jest przy tych rureczkach zasysaj±cych powietrze(1).
Musia³bym zastosowaæ co¶ mniejszej ¶rednicy.
a na wylot to rozumiem na wiatrak(2) ?

einhell-euro-4000-1-kompresor-olejowy-50l-naped-na-pas-klinowy-5125.jpg
Plik ¶ci±gniêto 44 raz(y) 50.82 KB

 

mirusiek 
Wys³any: 2011-04-11, 08:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 119
Mo¿esz te¿ daæ co¶ mniejszego, na wylot tak na wiatrak . U mnie jest lepiej bo silnik jest w jednej osi z komprsorem mam wiêcej miejsca i nie mam paska klinowego.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group