Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
lolejko
Wys³any: 2011-04-06, 13:30   Przetarcia starego lakieru
0
UP DOWN

Posty: 135
W jaki spo¶ob sobie radzicie z przetarciem starego lakieru?
Chodzi mi dok³adnie o to ¿e po szlifowaniu szpachli w niektórych miejscach przeciera siê stary lakier do podk³adu lub nawet do blachy. Niby ta powierzchnia jest równiutka, ale po na³o¿eniu na to podk³adu widaæ za³amanie. Z regu³y zawsze mam z tym problem.
W jaki sposób to robicie? Szpachla natryskowa?
_________________

 
 

kalbi 
Wys³any: 2011-04-06, 14:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
ja nie mam ¿adnych za³amaæ jak siê przeszlifujê, za s³abo "wyg³adzasz" obrze¿a
_________________

 
 

lolejko
Wys³any: 2011-04-06, 14:42   
0
UP DOWN

Posty: 135
kalbi, w³a¶nie chodzi o to, ¿e jestem bardzo dok³adny i pieszcze to ju¿ takimi papierkami by nic nie by³o znaæ.
Ale po na³o¿eniu podk³adu mimo wszystko widaæ za³amania, wiêc sam sobie wywnioskowa³em, ze docieram na³o¿ony grubiej w tym miejscu podk³±d epoxy i robiê tak na 2 warstwach, a¿ powierzchnia wychodzi mi równa. Nie ma innej metody, by nie bawiæ sie tak z podk³±dem?
_________________

 
 

kalbi 
Wys³any: 2011-04-06, 15:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
chodzi mi o przej¶cia starych warstw (metal/epox/akryl/baza/bezbarwny) je¶li dogrzebiesz siê do blachy przy docieraniu to musisz zrobiæ delikatne przej¶cie miêdzy wszystkimi warstwami. Na nielakierowanych powtórnie elementach jest to ³atwe gorzej jak ju¿ kto¶ to lepi³ to trzeba bardziej nad tym popracowaæ by by³o ³agodne przej¶cie, a nie uskok. Na to cienko epox m/m i akryl
_________________

 
 

obcy_69
Wys³any: 2011-04-06, 18:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
kalbi napisa³/a:
Na to cienko epox m/m i akryl

Dokladnie..epoksydowy ladnie izoluje spodnie warstwy, dzieki czemu nie wstaja tak jak przy bezposrednim nalozeniu akrylowego..(duzo mniejsze t/z mapowanie).
Osobiscie po nalozeniu epoksydowego, odczekuje okolo godziny...po czym nakladam akrylowy.
A po wyschnieciu..deseczka i jazda.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group