Szukaj FAQ Album



Otwarty przez: Tech 2008-07-17, 11:04
Autor Wiadomo¶æ
Krys_G 
Wys³any: 2007-08-21, 22:06   Pytanko o PPG
0
UP DOWN

Posty: 24
Sk±d: £om¿a
Witam

Do aerografu u¿ywam farb bazowych PPG czy kto¶ ma dostêp b±d¿ spotka³ siê RETARDEREM
DT-8110 tej firmy, albo u¿ywa czego¶ zastêpczego?. Poniewa¿ PPG polska nie ma w swojej ofercie tego produktu.

Pozdrawiam
 
 

dawid
Wys³any: 2007-08-22, 19:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
witam

jak sama nazwa mowi jest to opozniacz i niestety nie kupisz go nigdzie w polsce ze wzgledu ze nie mamy w polsce wysokich temperatur, retarder o ktory pytasz sprzedawany jest w cieplych krajach:)) Poprostu uzyj najwolniejszego rozpuszczalnika ppg.
_________________
hmmm
 

Krys_G 
Wys³any: 2007-08-23, 08:28   
0
UP DOWN

Posty: 24
Sk±d: £om¿a
U¿ywam najwolniejszego rozpuszczalnika ale to nic nie zmienia no moze troszke, nie jest to o co mi chodzi. Sprobujê jeszcze z wodnymi my¶le ze wodne sa wolniejsze w odparowaniu i dysza sie wolniej zapycha.
 
 

ante
Wys³any: 2007-08-23, 12:09   
0
UP DOWN

Posty: 19
ja tez uzywam rozcienczalnikow wolnych, i mam podobnie, tzn moz enie zeby dysza sie zapychala ale czasem tworzy sie "w±s" na dyszy... i co chwile pluje .. glownie sie mi tak dzieje przy bieli, nawet mocno rozcienczonej. wiec ten srodek bylby bardzo rpzydatny.
 

Krys_G 
Wys³any: 2007-08-23, 12:53   
0
UP DOWN

Posty: 24
Sk±d: £om¿a
ante ty to dobrze opisales chodzi mi wlasnie o ten "w±s" na dyszy, jest taki ¶rodek w mieszalni RM (Diluant Retarder) ale z opisu wynika ze to do akryli a nie do baz.
 
 

acidhouse
Wys³any: 2007-08-23, 14:32   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
Na dyszy czy na koronce (os³onie dyszy) jak na tym to koronkê off odkrêciæ i schowaæ, a na dyszy zawsze powstan± farfocle nawet takie ma³e dlatego non top nale¿y patrzeæ na koñcówkê i ¶ci±gaæ "smarka", proponujê równie¿ u¿ywanie sitek lakierniczych o najdrobniejszych oczkach, farfocli bêdzie o po³owê mniej.
_________________
Training all life
 
 

dawid
Wys³any: 2007-08-23, 19:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
ok ok powodow jest pare

1.Bialy duzo w nim pigmetu trudno opanowac

2.Jesli uzywasz farby ppg 1:1 rob je 1:2

3.Malujac nie odcinaj powietrza proboj operowac samym doplywem farby (trodne ale...)

4. Krzywa igla

5. Tani tandetnie wykonany aerograf:))))) gdzie dysza nie jest dopasowana do igly albo rozklekotana po paru uzyciach ze wzgledu na material

Ja nie mam zadnych problemow z pipidzikami:)) sa eleganckie !!!
_________________
hmmm
 

Krys_G 
Wys³any: 2007-08-23, 23:47   
0
UP DOWN

Posty: 24
Sk±d: £om¿a
Ok z bia³ym kolorem sie zgodzê bo w innych kolorach jest znacznie lepiej szczególnie transparentnych.

W filmie Vincea Goodeve by³ znacznie d³u¿szy czas pryskaj±c bia³ym kolorem
dopuki siê farfocel nie pokaza³, a u mnie co raz muszê czy¶ciæ farfocla z iglicy.

Aerograf ostatni nabytek IWATA CM-C(cena kosmiczna jak dla mnie ale sprzêt pierwsza klasa).
 
 

dawid
Wys³any: 2007-08-24, 14:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
hmmmmmmmm

to wskocz pod mikroskop i sprawdz igle! w micronach bardzo latwiutko skrzywic igle
wystarczy lekkie pukniecie przy wkladaniu po umyciu do aerografu.

druga sprawa w filmach nie do konca wszystko tlumacza znam paru artystow i zgodnie mowia ze kazdy ma swoje tajemnice:)

jesli nie igla wyjscia sa 3:

-kup baze miedzywarstwowa i dodaj jej troche do bialej farby z tymze zrobi sie ona bardziej transparetna (rozrzadzi pigmet) co oznacza wolniejsze budowanie koloru

-Dawajm wiecej farby podczas malowania

- lub Uzywaj aerografu z wieksza dysza 0,3 np:))


PS microna mozna zrobic z hp-c z wersji z MAC'kiem:))

Pozdrawiam
_________________
hmmm
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group