Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
gruberek11
Wys³any: 2011-05-18, 22:27   Lakierowanie , pare pytan do do¶wiadczonych:)
0
UP DOWN

Posty: 105
Witam Kolegów:)

W³a¶nie szykuje mojego merca do lakierowania, mam w miare dobre warunki (murowany warsztat) , kolor standardowy akryl bia³y.
Mam pytanie:

- czy mogê go polerowaæ po lakierowaniu? Je¶li tak to po wyschniêciu ale jaka technika? Papier na wodê 2000 + pasta polerska (je¶li tak to jaka? na maszyne/ je¶li na maszynê to najpierw g±bka a potem mi¶ czy jak?)

Proszê o porady
 

Giemza
Wys³any: 2011-05-19, 00:35   
0
UP DOWN

Posty: 11
po lakierowaniu najlepiej ¿eby sobie wysch³o przez nocke bedzie pewniej, temepratura 20-30stopni Celsjusza, je¿eli nie posiadasz oscylarki i trajzaka to ¶cinaj syfy najlepiej 2500 na wode/¶line (¶lina lepiej siê trzyma) bo po 2000 mo¿esz nie zapolerowaæ chocia¿ to bardziej tak sierobi przy bezbarwnym ni¿ akrylu. Oczywi¶cie pasta polerska przyda³a by sie najlepiej niskiej gradacji (tak jak papier ¶cierny) dobre s± z 3M w takich butelkach jak ludwik z zielonym korkiem po nich tylko mleczkiem przeje¿dzam i jest dobrze. Polerowaæ nie mo¿esz ci±gle w jednym miejscu tylko dobrze jak polerk± je¼dzisz ca³y czas po elemencie i lakier musi siê rozgrzaæ ¿eby sie dobrze spolerowa³ bez rys po paierze itp.
Tyle ode mnie. Je¿eli kto¶ robi inaczej nie piszê, b±d¼ mnie poprawi.

pzdr
 

jacenty 741
Wys³any: 2011-05-20, 19:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Ja robiê inaczej.
Bo nie mam zwyczaju pluæ na papier ani na lakier.
Po 2000 na bia³ym akrylu nie zapolerujesz?To mo¿e w³a¶nie przez t± ¶linê...
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group