Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
krzysiek124
Wys³any: 2007-08-23, 19:11   cieniowanie, czy malowac caly element, jak sie za to zabrac.
0
UP DOWN

Posty: 138
Witajcie! Maluje samochody w przemysle, jednak gdy mialem to zrobic w "domowy" sposob wyszlo... no coz wyszla plama. Pod spodem dolaczam fotki - nad klamka mialem malutka rdze:
- wyszlifowalem do golej blachy
- pomalowalem preparatem na rdze APP
- siknolem podkladem w sprayu
- potem lakierem bazowym i na to bezbarwny /robilem to rapitografem/
- zmatowalem calosc papierem wodnym 2000 i przepolerowalem pasta g3

Co wyszlo? widac na fotkach - starlem caly bezbarwny, widac roznice kolorow, wyglada
to paskudnie. Jak mam sie za to zabrac zeby nie bylo sladu? Teraz bede malowac juz pistoletem. Prosze o porady krok po kroku jak sie zabrac za ten defekt. Czy malowac caly element, czy lepiej cieniowac? Jak to zrobic, zetrzec znowu do blachy, czy na ta baze dac podklac, a moze od razy malowac baza? Jak uzywac preparatu do cieniowania, ile taki plyn kosztuje /czy moze kosztowac za 1/2 l nawet 70zl?/ Prosze o dokladne porady, mysle ze sie dostosuje i niedlugo zrobie zdiecia jak wyszlo...


 

Marcin17Tbg
Wys³any: 2007-08-23, 23:24   
0
UP DOWN

Posty: 16
Ja te¿ zawsze jak malowa³em bezbarwnym tylko czê¶æ elementu, a nie ca³o¶æ to mia³em takie plamy. Do tej pory nie wiem jak to robiæ ¿eby by³o ok :P Wiêc równie¿ chêtnie pos³ucham :)
 

krzysiek124
Wys³any: 2007-08-27, 01:26   
0
UP DOWN

Posty: 138
no dobrze.. to moze ktos mi podpowie - jezeli bym nie zdecydowal sie na cieniowanie i chcialbym malowac dale drzwi, to czy wystarczy ze je zmatuje na mokro papierem 800 i moge na to malowac lakierem bazowym, czy musze zmatowac jakims grubszym, koniecznie dac podklad pod baze, dopiero na mokro papierem 800 i wtedy malowac?
 

Firewolf1
Wys³any: 2007-08-27, 09:01   
0
UP DOWN

Posty: 12
Po pierwsze uzywajac lakieru w spreju nie masz gwarancji ze sie utwardzi.Zazwyczj nie zastyugaja w pelni i dlatego jest matowe.Proponuje zrobic to profesjonalnym pistoletem.
Jesli nie ma sie doswiadczenia w cieniowaniu, nie radze.Lepiej pocwiczyc na slupkach itd.ja tak sie wlasnie ucze teraz.Wszystko jest na forum.nie dziwcie sie ze ludzie nie udzilaja fachowych odp.Robili to wiele razy wiec na forum wszystko znajdziesz
Tu jest link do starego forum, jest tam b.duzo informacji.
http://lakierowanko.forumsplace.com/archive/
co do tych drzwi proponuje pomalowac cale.Lepiej zmatowac i zmyc nitrem to co pryskales zaprawkowo i zrobic podklad.Dlatego ze teoretycznie moglbys to zmatowac na mokro 800 i polozyc baze ale w praktyce pewnie sie zetnie swieza baza w miejscu gdzie wczesni8ej laczyly sie lakiery.

Pozdrawiam
 

krzysiek124
Wys³any: 2007-08-27, 22:48   
0
UP DOWN

Posty: 138
co to znaczy "ze sie zetnie baza" - czy chodzi o to, ze wystapi potem jakas roznica kolorow?
 

kpopis
Wys³any: 2007-08-28, 00:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Obawiam sie ze jedyna mozliwosc zrobienia tego tak jak nalezy to pomalowanie calosci pistoletem...
 

krzysiek124
Wys³any: 2007-08-28, 12:28   
0
UP DOWN

Posty: 138
kpopis napisa³/a:
Obawiam sie ze jedyna mozliwosc zrobienia tego tak jak nalezy to pomalowanie calosci pistoletem...

i tak tez zrobie.

Szukalem na forum ale nie znalazlem, chodzi mi o to, czy przed malowaniem baza, mam zmatowac drzwi papierem 800 i reka, czy mam uzyc do matowania klocka? Czy matowac mam tak dlugo az dojde na drzwiach do starej bazy, czy wystarczy jak troszke tzn dobrze zmatuje stary klar i na niego moge nakladac juz nowa baze... prosze o porade
 

kaczmi 
Wys³any: 2007-08-28, 16:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
B³êdem by³oby pomalowanie ca³ego elementu baz±.W tym przypadku je¶li mamy gwarancje ¿e kolorysta dorobi³ kolor nam bardzo dobrze radzê zmatowaæ naprawiany kawa³ek papierem 400 na mokro a reszte ( ca³e drzwi zmatowaæ papierem 2000 lub past± matuj±c±.Powinne¶ cieniowaæ baz± wiadomo pistoletem, nie zaszkodzi³oby jeszcze daæ rozcieñczalnik do cieniowania i po pomalowaniu baz± naprawianego kawa³ka pomalowaæ ca³o¶æ lakierem bezbarwnym.

Masz wtedy pewno¶æ ¿e kolor wejdzie Ci z drzwi na blotnik jak i na tylne drzwi ale to musi byæ wykonane profewsjonalnie.
Co do lakiernbików którzy maj± o tym pojêcie wystawrzcy³oby to zrobiæ zaprawkowo z zachowaniem odpowiedniej odleg³o¶ci po³o¿enia bazy jak i klaraku a co najwa¿niejsze umiejêtno¶ci spolerowania tego wtedy taki zabieg jest zrobiony bdb i nic niejest widoczne. Pozdrawiam


[/b]
 
 

kpopis
Wys³any: 2007-08-28, 23:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Na poczatek zacznij od zdemontowania klamki. Potem nalezaloby przejechac na klocku miejsce ktore pomalowales papierem 180 potem poprawic 320 - o ile jest jakakolwiek nierowosc, jesli jej nie ma to i tak lepiej to zeszlifowac klockiem bo po pomalowaniu sprayem lakier moze odchodzic. Potem powinienes przykryc szlifowane miejsce podkladem. Podklad zmatwowic papierem 600 na mokro a potem juz caly elemement (lacznie ze szlifowanym wczesniej szescsetk± podkladem) papierem 1000 lub 1200. Zapodkladowane miejsce przykryj baz± i po odczekaniu 15-20 minut calosc przykryj bezbarnym. Nie rozlewaj zbyt grubych warstw - lepiej kilka cienkich a powsta³a morke zeszlifuj papierkiem 2000 albo nawet 2500 (tj zmatuj po pomalowaniu bezbarwny rownomiernie na calych drzwiach) i potem polerka najlepiej maszyn±, jesli nie masz to mozesz sprobowac na rece chodz bedziesz musiac sie sporo namachac.
 

krzysiek124
Wys³any: 2007-08-29, 00:50   
0
UP DOWN

Posty: 138
musze koniecznie zapytac... dlaczego bledem byloby malowanie calego elementu, w tym wypadku drzwi lakierem bazowym???

pozdrawiam
 

Marcin17Tbg
Wys³any: 2007-08-29, 08:02   
0
UP DOWN

Posty: 16
krzysiek124 napisa³/a:
musze koniecznie zapytac... dlaczego bledem byloby malowanie calego elementu, w tym wypadku drzwi lakierem bazowym???

pozdrawiam


Bo mo¿e siê kolor nie zgraæ idealnie z s±siaduj±cymi elementami
 

lukas
Wys³any: 2007-08-29, 08:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
krzysiek124 napisa³/a:
musze koniecznie zapytac... dlaczego bledem byloby malowanie calego elementu, w tym wypadku drzwi lakierem bazowym???


trochê ta dyskusja chaotyczna to i ja siê do³o¿ê :mrgreen:

mo¿esz pomalowaæ ca³y element baz± ale musisz siê liczyæ z tym ¿e mog± byæ widoczne ró¿nice koloru w stosunku do s±siednich elementów ale i tak mo¿e to byæ lepsze ni¿ ¼le zrobiona zaprawka.

Je¿eli siê zdecydujesz na malowanie ca³ego elementu to lepszy efekt uzyskasz jak zapodk³adujesz te¿ ca³y element ale nie podk³adem w sprayu tylko jakim¶ podk³adem gruntuj±cym (nie wype³niaj±cym) i wtedy koniecznie zeszlifuj wszystko razem z tym podk³adem w sprayu bo mo¿e zacz±æ siê "wa¿yæ"
 

lukas
Wys³any: 2007-08-29, 08:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
sorki, nie doczyta³em :oops:

teraz doczyta³em, ¿e mia³e¶ zeszlifowane wszystko do go³ej blachy, to w takim wypadku jeszcze raz to zeszlifuj (chodzi o usuniêcie tego podk³adu w sprayu) i po³ó¿ dobry podk³ad z utwardzaczem i w tym przypadu jednak wype³niaj±cy a nie gruntuj±cy jak napisa³em wcze¶niej. Zrób to nawet je¶li siê zdecydujesz na zaprawkê.
 

krzysiek124
Wys³any: 2007-08-31, 00:28   
0
UP DOWN

Posty: 138
zadam jeszcze takie pytanie - otoz, czy jak ostatecznie matuje element np papierem 800 - to mam to robic "na klocku", czy tez "z deseczka", czy wystarczy ze papierkiem przelece uzywajac tylko wlasnej reki..??
 

kpopis
Wys³any: 2007-08-31, 01:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Ja robie tak: przepylam podklad czarnym sprayem i potem szlifuje 600-tk± na mokro na klocku. Tam gdzie spray nie schodzi wiem ze sa jakies nierownosci. Jesli wszedzie schodzi to poprawiam 800 i maluje.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group