Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
macioo74
Wys³any: 2011-06-01, 22:53   Badger 105 Patriot
0
UP DOWN

Posty: 54
Czesc. Szykujê sie na zakup nowego aerografu. Dotychczas pracowa³em na H&S Ultra i bardzo go sobie chwalê, brakuje mu paru gad¿etów takich jak regulacja skoku iglicy i chocia¿ by pokrywka na zbiorniczek. Po za tym dysza 0,2 jest jednak za ma³a. Ale na prwde, aerograf nie do zajeb**. Takie rzeczy z nim robi³em i dziwiê sie ¿e nadal dzia³a.
Co my¶licie o tym badgerze? Dysza 0,52 chyba trochê za du¿a, ale potrzebujê jakiego¶ aerografu g³ownie do koszulek i ¶cian. My¶lê ¿e przy malowaniu np twarzy o wym. 3x3m na ¶cianie w miarê dobrze by siê spisa³. Nigdy nie malowa³em jeszcze tak± dysz±. Jest kolosalna ró¿nica pomiêdzy 0,5, a 0,2 ?? Nie bardzo wiem do czego s³u¿y te pokrêt³o z ty³u, czy jest to regulacja skoku iglicy? Bardzo by mi sie przyda³a. Znalaz³em jeszcze Hansa 381
http://fine-art.com.pl/ae...l-with-lid.html
cena podobna do Badgera, jednak H&S ju¿ mia³em, a badgery wiele os. sobie chwali, wiêc mo¿e jaka¶ odmiana
Macie jakie¶ inne propozycje ? Cena tak do 450zl
pozdrawiam
 

oldi
Wys³any: 2011-06-02, 12:46   
0
UP DOWN


Posty: 45
Badger to bardzo bardzo dobry wybór...
posiadam ANTHEMA

z tego co sie przyjrza³em PATRIOT jest taki sam jak ANTHEM tyle ze ze zbiornikiem grawitacyjnym...(o ile posiada dwustozkowa iglice...)

zalety bagera (nawet w stosunko do iwaty czy pseudo iwaty)...moim zdaniem..

uniwersalna dysza ..u badgera to rewelacyjny pomys³ ..wraz ze sta¿kow± iglic± powoduje ze mozesz malowac kreski jak o³ówkiem oraz plamy do 7 cm za jednym pociagnieciem dzwigienki ...co przy dyszy 0,3 maksymalna plama wynosi ok 3 cm..
nastepna zaleta jest czesciowe wysuniecie wystajacej iglicy podczas malowania nie musimy odkrecac os³ony dyszy aby malowac cienkie kreski do u iwaty czy pseudoiwaty jest norm± i naraza nieostroznego na skzrywienie wystajacej ig³y.. juz nie wspomne ze iglica w w badgerze ma grubsz± koncówke mniej narazona na z³amania czy skzrywienia..
dalej ..jest lepiej wywazony dla operowania palcem wskazujacym mniej meczacy od iwat
b³yskawiczne regulowanie wielkosci plamki wyjsciowej poluzowujesz nakretke i pociagasz za iglice..na koncu a nastepnie kontrujesz ponownie nakretk± ..nie tzreba odkrecac obudowy..co prawda najlepsze wyjscie na angielski "sprite major' ale cóz to wyjscie tez jest bardzo dobre..cóz jeszcze.? przy dzwigience spustu blaszka ma kszta³t litery T co znacznie u³atwia blokade iglicy podzczas czyszcenia pzrez co nie jest natazona tak na zniszcenie.. badger przy tak uniwersalnej dyszy jest pzrktycznie nie do zapychania..bo wszyskie syfy pzrez nia przjd±..
ja poleca³ bym aerograf ze zbirnikiem podcisnieniowym ..z kilku powodów podcisnienie jest bardzo dobre na zapychanie dyszy kiedy pracuje sie z róznymi rodzajami farb o róznej gestosci ...czyszcenie nieporównywalnie ³atwiejsze ...no i mozna malowan na pionowych powierzchniach co przy aerografach garwitacyjnych juz tzreba pamietac aby za bardzo ich nie podnosic do góry ..jesli masz zamiar malowac sciany warto na to zwrócic uwage....równiez nie bez znaczeni dla mnie jest fakt ze aerogra podcisnieniowy nie zas³ania mi górnym zbiorniczkiem malujacych detali ..poza tym smieszna ³atwosc zrobienia plastikowego kubeczka otwartego powoduje ze moge je ³atwo wymieniac jesli zrobie ich dziesiac czy dwadziescia .(pastikowa rurka od d³ugopisu plastikowu kubeczek dostepny dos³ownie wszedzie i klej kropelka..nie tzreba wylewac farby tylko od³aczæ i wymieniac kubeczki..

to ja tyle od siebie ..-ale kazdy ma swoje pzryzwyczajenia ..wiec to tylko mja opinia co do badgera .... .. badgera patrriot porównywalnego z anthemem.. na tle innych ..
 

macioo74
Wys³any: 2011-06-03, 19:39   
0
UP DOWN

Posty: 54
CO tu du¿o mówiæ. Przekona³e¶ mnie do Badgera ;) Zastanawiam siê tylko nad rodzajem zbiorniczka. Chyba wezmê grawitacyjny, juz siê przyzwyczai³em i nauczy³em korzystaæ...
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group