Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
andrzej244
Wys³any: 2011-06-10, 19:10   Jak malowaæ lakierem bezbarwnym na pó³torej warstwy?
0
UP DOWN


Posty: 50
Witam. Czy pierwsz± warstwê maluje cieniutko siê na morkê, skórkê pomarañczy a drug± po 5 do 10 minutach na lustro? Dotyczy lakieru novakryl 580, 590.
Czy maluj±c na pó³torej warstwy dodawaæ do klaru rozcieñczalnik?
Dziêkujê za pomoc.
 

kasat1
Wys³any: 2011-06-10, 20:18   
+1
UP DOWN

Posty: 8
Dok³adnie tak.
Pierwsza warstwa cieniutko (tkzw. kontaktowa) a drug± ju¿ wylewasz.
A rozpuch wlewasz je¿eli jest taka konieczno¶æ (gêsto¶c lakieru wed³ug Kubka Forda) masz napisane na opakowaniu lub w karcie technicznej ile ma byæ.
 

pudeleq
Wys³any: 2011-06-19, 09:59   
0
UP DOWN

Posty: 3
Szkoda, ¿e nie zobaczy³em tego posta wcze¶niej. Pierwszy raz malowa³em i po³o¿y³em jedn± kontaktow± warstwê bezbarwnego, potem drug±, trzeci± i chcia³em za czwart± po³o¿yæ grubiej, ale ... lakier siê skoñczy³. No i wysz³a dupa, bo bezbarwny by³ strasznie szorstki. Przetar³em to papierem 2000, jest du¿o lepiej, teraz przyda³oby siê to spolerowaæ, ale... Czy ta warstwa bezbarwnego nie bêdzie za ma³a? Czy mo¿na jeszcze raz na ten zmatowiony bezbarwny po³o¿yæ kolejn± warstwê bezbarwnego, ju¿ tak± grubsz±?
 

andrzej244
Wys³any: 2011-06-20, 21:42   
0
UP DOWN


Posty: 50
Mi siê uda³o. Pierwsza warstwa kontaktowa, po oko³o 4 minutach "pe³na" która wysz³a s³abo(za szybko przesuwa³em pistolet) wiêc dola³em jeszcze jedn± warstwê i jest ok.
Dobrze jest mieæ kawa³ek blachy p³askiej pomalowanej baz± (15cm*10cm)i maluj±c j± najpierw ustawiæ ilo¶æ lakieru bezbarwnego - jak siê nie rozlewa to zwiêkrzyæ ilo¶æ lakieru w pistolecie...
Do tego czeroko¶æ strumienia i ilo¶æ powietrza w pistolecie na full(dotyczy tanich pistoletów za ok. 90z³)
Mi kiedy¶ te¿ wyszed³ lakier szorstki pomog³a polerka-papier 2000 na mokro i pasta g3 na mokro + bia³a g±bka, tylko trzeba uwa¿aæ na rantach ¿eby nie poprzecieraæ do bazy.
Trzeba te¿ czytaæ karty techniczne lakierów bo tam pisze jakim ci¶nieniem lakierowaæ, ile rozcieñczalnika, jakie przerwy miêdzy kolejnymi warstwami, ile warstw itd.
Pozdrawiam.
 

pudeleq
Wys³any: 2011-06-20, 23:16   
0
UP DOWN

Posty: 3
Pierwszy raz lakierowa³em i tak wysz³o. Wlasnie w 2 miejscach przetar³em delikatnie do bazy i trzeba bedzie poprawic. Ale wydaje mi siê, ¿e chyba trochê za cienka warstwa jest tego bezbarwnego i chcia³bym j± 'pogrubiæ'.
 

gugun 
Wys³any: 2011-06-21, 10:24   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
andrzej244 napisa³/a:
obrze jest mieæ kawa³ek blachy p³askiej pomalowanej baz± (15cm*10cm)
blacha to malo...ja zawsze garaz robilem na kolorowo po jakims czasie...ale mysle ze to odruch wiekszosci sobie probowac na drzwiach itp:)teraz juz z tego wyroslem co prawda...ale jeszcze sie zdarza...a wracajac do tematu to jak malujesz na 1.5 warstwy to po polakierowaniu efekt powinien byc zadowalajacy...powinna wyjsc piekna morka na blyszczacym tle gdzie tylko majtniesz papierkiem przed polerka...jesli masz kasze czy tez jakis mat i inne dajesz jeszcze jedna pelna i ja ladnie rozlewasz....odradzam jednak dodawania rozp. w takich przypadkach...
pudeleq napisa³/a:
po³o¿y³em jedn± kontaktow± warstwê bezbarwnego, potem drug±, trzeci± i chcia³em za czwart± po³o¿yæ grubiej, ale ... lakier siê skoñczy³. No i wysz³a dupa, bo bezbarwny by³ strasznie szorstki. Przetar³em to papierem 2000, jest du¿o lepiej, teraz przyda³oby siê to spolerowaæ, ale... Czy ta warstwa bezbarwnego nie bêdzie za ma³a? Czy mo¿na jeszcze raz na ten zmatowiony bezbarwny po³o¿yæ kolejn± warstwê bezbarwnego, ju¿ tak± grubsz±?
skoro masz 3,5 warstwy to po co 4,5 skoro idzie to spolerowac??coprawda mozesz ale nie musisz...
 
 

pudeleq
Wys³any: 2011-06-21, 11:19   
0
UP DOWN

Posty: 3
Niby 3,5, ale nie mam pewno¶ci, czy dobrze to po³o¿y³em. Spróbujê spolerowaæ, najwy¿ej pomalujê jeszcze raz :)
 

gugun 
Wys³any: 2011-06-21, 13:53   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
dokladnie,niepotrzebnie sobie dodatkowa robote robic..
 
 

krzysiek8406
Wys³any: 2011-06-24, 12:41   
0
UP DOWN

Posty: 30
Gugun, nie znam siê za bardzo na rodzajach lakierów bezbarwnych, ale ten co mam jest na bazie akrylu. Z tego co pisa³e¶ to nie polecasz dodawania rozcieñczalnika, dotyczy to akrylowych wyrobów? czy innego materia³u? Z góry dziêki za odpowied¼.
 

gugun 
Wys³any: 2011-06-24, 13:21   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
do bezbarwnego oraz to akrylu nie dolewam kapki rozpuszczalnika...chyba ze jest taka koniecznosc....z tym ze bezbarwnym hs/em maluje i jest to typowy lakier ktorym maluje sie na 1,5-2 warstwy bez dodatku rozp. jesli masz ms/a to proponuje wtedy 2-3 wmiare pelne warstwy tez bez rozp. bo on sam w sobie jest zadki bez rozp.ja rozp. dolewam tylko i wylacznie to bazy i podkladu...
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-06-24, 13:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
krzysiek8406 napisa³/a:
Z tego co pisa³e¶ to nie polecasz dodawania rozcieñczalnika,

Nie s³uchaj dos³ownie wszystkich rad, bo nic z lakierowania Ci nie wyjdzie.
andrzej244 napisa³/a:
Dotyczy lakieru novakryl 580, 590.

Poczytaj katy techniczne kolego Gungun i zobacz zalecenia producenta.
gugun napisa³/a:
odradzam jednak dodawania rozp. w takich przypadkach...

Tak, ale z pistoletem o bardzo dobrej atomizacji a w±tpiê aby kolega Krzysiek który
krzysiek8406 napisa³/a:
nie znam siê za bardzo na rodzajach lakierów bezbarwnych,
mia³ takowy.
Na dodatek niewiesz jakim lakierem on chce lakierowaæ - przecie¿ on siê nie orientuje i nie napisa³ ¿e to ten z tematu.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-06-24, 13:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
gugun napisa³/a:
..chyba ze jest taka koniecznosc....

No, fajnie. Sk±d kolega ma wiedzieæ kiedy jest taka konieczno¶æ?
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

krzysiek8406
Wys³any: 2011-06-24, 15:17   
0
UP DOWN

Posty: 30
co to s± za oznaczenia "hs" i "ms" ?
 

gugun 
Wys³any: 2011-06-24, 16:00   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Lackdoctor napisa³/a:
Na dodatek niewiesz jakim lakierem on chce lakierowaæ - przecie¿ on siê nie orientuje i nie napisa³ ¿e to ten z tematu.
ale skoro w temacie jest lakier novakryl 580 to zakladam ze o nim mowa a jest to hs i maluje sie nim na 1,5-2 wastwy...bez rozcienczalnika oczywiscie jesli tylko sprzet na to pozwoli,a jesli nie to wtedy nastepuje wlasnie ta koniecznosc dolania rozpuszczalnika,z tym ze 1.5 warstwy juz nie wystarczy..
krzysiek8406 napisa³/a:
co to s± za oznaczenia "hs" i "ms" ?
ms hs vhs chodzi glownie o zawartosc czasteczek stalych ms/y lakiery o najnizszej zawartosci,pomalujesz nimi praktycznie wszystkim 2-4 warstwy hs vhs to juz kolejno o coraz wyzszej...aplikowane glownie na 1.5 warstwy bez dodatku rozpuszczalnika z tym ze nie kazdy pistolet jest w stanie sobie z nim poradzic "to tak na chlopski rozum"z tego wzgledu jesli mowa o novakrylu ktory jest hs/em to proponuje sprobowac bez rozp.dopiero jesli bedzie taka koniecznosc to dolac...
 
 

gugun 
Wys³any: 2011-06-24, 16:14   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Lackdoctor napisa³/a:
Poczytaj katy techniczne kolego Gungun i zobacz zalecenia producenta.
w karcie technicznej jest napisane "natryskiwac w wersji bez rozp. 1,5 w wersji z rozp. 2 ew.3 warstwy "czyli nie rozumiem w czym problem?? ja akurat jestem przeciwnikiem dodawania czegokolwiek do lakieru o ile nie ma takiej koniecznosci..ew. jesli trzeba to tylko i wylacznie rozpuszczalnik dedykowany do danego lakieru...to jest moje prywatne zdanie ktore popieram wieloletnim doswiadczeniem,gdyz probowalem wszystkiego i na kazdy sposob i doszedlem do 2 wnioskow_ czym mniej jakichkolwiek dodatkow i czym mniej lakier szlifowany wyglada o niebo lepiej po malowaniu jak i za rok czy 2....wiec ani nic nie dodaje oraz zadko tre na tzw lustro bo nie ma takiej koniecznosci tylko przecieram 2500-3000 leciutko wylapuje ew.syfki i calosc abralonem 4000 w celu przytepienia struktury lakieru...z tym ze jak zwrociles uwage w czym sie z toba zgodze ze zeby malowac hs/ami bez dodatku rozpuszczalnika i zeby to wygladalo ladnie to trzeba miec sprzet..
 
 

Marcino 
Wys³any: 2016-11-02, 13:25   
0
UP DOWN

Posty: 218
Sk±d: okolice Tczewa
Debnilis FLG5 powinien daæ rade:) jako¶ go ustawie.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group